Neler Yeni

Çözüldü✓ Anakart + işlemci önerisi

.Grumpy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emir
Bütçe
8000
hocalar selamlar güncel işlemcim i3 9100f ve performans olarak çok geride kaldım. anakart ve işlemcimi değiştirmek istiyorum önerilerinizi bekliyorum. (Ekran kartı : RX570 8GB + Ram: Corsair Vengeance RGB PRO 16*2)

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
617
İsim
Murat
işlemci için stok fan kullanma zaten işlemci tray. Uygun fiyatlı bir kule tipi hava soğutma işini fazlasıyla görecektir

.Grumpy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemci için stok fan kullanma zaten işlemci tray. Uygun fiyatlı bir kule tipi hava soğutma işini fazlasıyla görecektir
soğutucu ne önerirsiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
fatih
Steam
spresh
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
hocalar selamlar güncel işlemcim i3 9100f ve performans olarak çok geride kaldım. anakart ve işlemcimi değiştirmek istiyorum önerilerinizi bekliyorum. (Ekran kartı : RX570 8GB + Ram: Corsair Vengeance RGB PRO 16*2)
r5 5600 b450 anakart ve bu soğutucuyu alabilirsin bütçen bu üçünü almaya fazla elverişli normal bir oyuncuysan ekstra şeyler yapmayacaksan r5 5600 zaten ilerde pcye bütçen olduğunda am5 e geçerken anakartının çok daha iyi bir anakart almana gerek yok çünkü mecburen değiştirmek gerekecek işlemci değiştirirken.
Bu üç parçayı alıp yoluna bakabilirsin.

Myling

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mert Kasap
https://www.gaming.gen.tr/urun/3846...amd-uyumlu-hava-sogutucu/?ref=akakce&v=1.70.7 şu tarz bi kule tipi le taçlandırmak istedim bende fiyat performans için gayet iyi bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

r5 5600 b450 anakart ve bu soğutucuyu alabilirsin bütçen bu üçünü almaya fazla elverişli normal bir oyuncuysan ekstra şeyler yapmayacaksan r5 5600 zaten ilerde pcye bütçen olduğunda am5 e geçerken anakartının çok daha iyi bir anakart almana gerek yok çünkü mecburen değiştirmek gerekecek işlemci değiştirirken.
Bu üç parçayı alıp yoluna bakabilirsin.

bende bu komboyu kullanıyorum ve çok memnunum soğutmamdan

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
617
İsim
Murat
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
fatih
Steam
spresh
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
dediğim 3 parçayı alman çok iyi olur r5 5600 den ilerde değiştirmen gerektiğinde buna gidip diğer arkadaşın önderdiği b550yi alırsan boş yere yüksek masraf yapmış olursun zaten ilerde değişecek 8000 tl bütçeye benim attığım 3 parçayı alabiliyorsun.

R5 5600 İŞLEMCİ
MSI B450M ANAKART
Thermalright Phantom Spirit İŞLEMCİ SOĞUTUCU

.Grumpy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dediğim 3 parçayı alman çok iyi olur r5 5600 den ilerde değiştirmen gerektiğinde buna gidip diğer arkadaşın önderdiği b550yi alırsan boş yere yüksek masraf yapmış olursun zaten ilerde değişecek 8000 tl bütçeye benim attığım 3 parçayı alabiliyorsun.

R5 5600 İŞLEMCİ
MSI B450M ANAKART
Thermalright Phantom Spirit İŞLEMCİ SOĞUTUCU
teşekkür ederim hocam

son bir şey daha m2 ssd önerebilir misiniz bu bütçeye dahil (1000mbps internet aldım ama indirme alamıyorum ssd den dolayı)

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
YAKUP HAN POLAT
Benim yazmama gerek bırakmamış teşekkürler kardeşim <3 en doğru tercih bu olur du zaten

• Beğen
Reaksiyonlar: Alyx
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
fatih
Steam
spresh
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
teşekkür ederim hocam

son bir şey daha m2 ssd önerebilir misiniz bu bütçeye dahil (1000mbps internet aldım ama indirme alamıyorum ssd den dolayı)
8000 tl ye bu üçünün yanına m2 ssd alamazsın ki

Benim yazmama gerek bırakmamış teşekkürler kardeşim <3 en doğru tercih bu olur du zaten
knk nasıl en doğru tercih bu oluyor soğutucusu olmayan işlemci alacak 8000 tl bütçesi var ve bu işlemci güçlü ısınacak nasıl soğutacak arkadaş 8000 tl bütçe varsa anakartı b550 gaming x almanın ne anlamı var soğutucu alabiliyor o parayla aradaki farkı vermezse ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
YAKUP HAN POLAT
8000 tl ye bu üçünün yanına m2 ssd alamazsın ki

knk nasıl en doğru tercih bu oluyor soğutucusu olmayan işlemci alacak 8000 tl bütçesi var ve bu işlemci güçlü ısınacak nasıl soğutacak arkadaş 8000 tl bütçe varsa anakartı b550 gaming x almanın ne anlamı var soğutucu alabiliyor o parayla aradaki farkı vermezse ?
Sogutuculu alsın b seti amd yongaları uzun ömürlü ve istikrarlı çünkü

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
fatih
Steam
spresh
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
Sogutuculu alsın b seti amd yongaları uzun ömürlü ve istikrarlı çünkü
alacağı işlemciyi ileride değiştirir zaten 5600 çok güncel değil 7000 serileri ucuzluyor 9000 çıkacak daha da ucuzlayacak ileride ddr5 sisteme geçer arkadaş 8000 tl bütçeye neden böyle bir anakart alsın ki 5600 çok ileri düzey bi işlemci değil anakarta o kadar yatırım yapmak o bütçeyle mantıksız değil mi soğutucuya parası yetmiyor alırsa.

Top Bottom