Neler Yeni

Anakart- İşlemci Uyumu Önerisi

Blackie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tarık Yağcı
Arkadaşlar merhabalar bundan yaklaşık 3 sene önce gibi bir zamanda sistem topladım. Sistemimi özetler olursak:

Anakart -------- ASUS PRİME B250M-K Intel LGA-1151 mATX telefon, DDR4 2400MHz, M.2, SATA 6Gb/s, USB 3.0

İşemci --------- Intel Core i5 7500 Soket 1151 3.4GHz 6MB Önbellek 4 Çekirdek 14nm İşlemci

Ekran kartı ---- ASUS GeForce GTX1060 DUAL OC GDDR5 3GB 192Bit NVIDIA DX12

RAM ----------- 8 GB DDR4 2133MHZ DDR4

SSD ----------- 128GB Hİ-LEVEL SSD 550/53

HDD ---------- 1 TB

Arkadaşlar bu sisteme sahibim fakat günümüz sistemlerine birazcık yetişemiyor. İşlemcim darboğaz yapmaya başladı, işlemciyi değiştireyim diyorum anakartım 6.7. nesillere kadar destekleyebiliyor. Ekran kartını değiştireyim diyorum diğer parçalar çok geride kalacak. Komple sistemi elden çıkarayım yeni alayım diyorum birazcık nakit bekletiyorum ama işlemcimi değiştirmek istiyorum bunun için anakartıda elden çıkarmam gerekiyor. Bilen arkadaşlara soruyorum her türlü tavsiyelerinize açığım az çok 2. el piyasalarına bakıyorum. Bana diyebileceğiniz şeyler varsa bilmek isterim anakartla işlemcini elden çıkar en fiyat performans işlemci ve anakart uyumu şunlar şunlardır gibi. Daha çok anakart ve işlemciyi tak çıkar değiştiresim var. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Top Bottom