Neler Yeni

Yardım Anakart işlemci ve ekran kartı yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hüseyin
Dostlar eski sistemim
MSI B450 Tomahawk max
Rx 5600XT
R5 2600x şeklindeydi.

Ekran kartı ve işlemcide güncelleme yapıcam. RX 6800XT ve R5 5600X şeklinde yapmayı düşünüyorum. Ekran kartı elimde ama işlemciyi almam için biraz süre lazım. Size 2 sorum var.

1. İşlemciyi alana kadar R5 2600 ve 6800XT sorunsuz çalışır mı ? (1080P)

2. B450 MSI Tomahawk max - RX 6800XT - R5 5600X uyumlu mu sorunsuz stabil çalışır mı ?

erenog

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
376
İsim
Eren Oğur
Instagram
https://www.instagram.com/ogurinhoartz/
Discord
! Ogurinho Artz#9275
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hüseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
vermez sadece performans kaybı olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

çalışır fakat b550 serisi anakartlara geçmeniz çok iyi olur
B450 den B550 ye geçmem ne gibi bir fark yaratır acaba ?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,921
İsim
Hasan
Gen4 SSD kullanmayacaksan geçmene hiç gerek yok bence b550'ye. Sadece Msı sitesinde anakartının bios güncellemelerine bakıp emin ol 5. Nesil ryzenler için Bios güncellemesi aldığından. 5600x alıncaya kadar 6800xt tam performans kullanmamış olursun sadece. Parçaların herhangi bir zarar görmez.

Tabi 750W altında bir Psu'ın varsa onu da değiştirmen gerekebilir.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hüseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gen4 SSD kullanmayacaksan geçmene hiç gerek yok bence b550'ye. Sadece Msı sitesinde anakartının bios güncellemelerine bakıp emin ol 5. Nesil ryzenler için Bios güncellemesi aldığından. 5600x alıncaya kadar 6800xt tam performans kullanmamış olursun sadece. Parçaların herhangi bir zarar görmez.

Tabi 750W altında bir Psu'ın varsa onu da değiştirmen gerekebilir.
Thermaltake Smart Bx1 750w 80+ Bronze var ama yeterli olur sanırım ?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,921
İsim
Hasan
O konu da bir bilgim yok. "Psu tier list" ler var. PSU'nuz hangi seviyede oradan bakabilirsiniz. Yani sadece 750W'ın yetip yetmeme konusu yok PSU'nun güvenlik sertifikaları da var. O kadar para harcıyorsunuz sonuçta. Güvenilir bir kaynağa emanet etmek lazım parçaları.

Bu listede: https://linustechtips.com/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/

Sizin Psu'nuz D tier olarak belirlenmiş.
D tier'deki Psu'lar için de şu açıklamayı yapmış:" Sadece çok ucuz ve Apu sistemler için tavsiye edilir."
Tier D • Recommended only for very cheap, iGPU systems

Tabi burası Tr. Onlara göre D kalite olan bizde C hatta B bile sayılabilir bu yoklukta. Neyse eğer almak isterseniz B tier listte High power performance Gd 750 Gold var. En uygun. XPG core reactor 750 gold full modular A tier. Cx750F rgb B tier. Corsair tx750M B tier sanırım. Benim gördüklerim bunlar.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hüseyin
O konu da bir bilgim yok. "Psu tier list" ler var. PSU'nuz hangi seviyede oradan bakabilirsiniz. Yani sadece 750W'ın yetip yetmeme konusu yok PSU'nun güvenlik sertifikaları da var. O kadar para harcıyorsunuz sonuçta. Güvenilir bir kaynağa emanet etmek lazım parçaları.

Bu listede: https://linustechtips.com/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/

Sizin Psu'nuz D tier olarak belirlenmiş.
D tier'deki Psu'lar için de şu açıklamayı yapmış:" Sadece çok ucuz ve Apu sistemler için tavsiye edilir."
Tier D • Recommended only for very cheap, iGPU systems

Tabi burası Tr. Onlara göre D kalite olan bizde C hatta B bile sayılabilir bu yoklukta. Neyse eğer almak isterseniz B tier listte High power performance Gd 750 Gold var. En uygun. XPG core reactor 750 gold full modular A tier. Cx750F rgb B tier. Corsair tx750M B tier sanırım. Benim gördüklerim bunlar.
Teşekkürler yardımınız için.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,921
İsim
Hasan
Rica ederim. Ben de kendime 650w arıyorum o yüzden indirim kovalarken öğrendim hepsini :). Tomahawk max ve R7 3700x aldım. Daha çok Edit işleri ile uğraşacağım için 5600x tercih etmedim. Performansları benzer olsa da daha ucuz 3700x. Tabi gaming için 5600x kesinlikle.

Top Bottom