Neler Yeni

Yardım Anakart M2 vida yuvası yalama olmuş,yinede taktım ne kadar sağlıklı olur?

Soru belirttiğim gibi.Yardımcı olan herkese teşekkürler.

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
çok fazla bir sorun olacağını sanmıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Furkan
Vidayı takıp çıkarırken dikkat et. Bir sorun olamz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Enes TUNÇ
Vida yuvası tabii ki de diski sabitlemek için, yani kasa çok hareket ettirilmezse ben de sorun olacağını düşünmüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok büyük değilse sorun olmaz vida deliklerinde ekstra alaşımlar var karta zarar vermemesi için. Deliği genişletmediysen sorun olmaz
Ya bu m2 vidasını en başta bulamadım.Sabitlemek için başka vida takmıştım.Sonra buldum,normal bir şekilde taktım sorun olmadı.Yine de tutuyordu.Anakart servise gitti geldi,o arada çıkarmıştım m2 yi.Zaten yuva biraz bozuktu,ama tutuyordu.Çıkarınca iyice bozuldu galiba.Peki ben m2 ssd yi satıp,biraz daha uzun m2 ssd almayı düşündüm.Diğer yuvalar sorunsuz.Hangi boyutta almalıyım m2'yi?

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
Ya bu m2 vidasını en başta bulamadım.Sabitlemek için başka vida takmıştım.Sonra buldum,normal bir şekilde taktım sorun olmadı.Yine de tutuyordu.Anakart servise gitti geldi,o arada çıkarmıştım m2 yi.Zaten yuva biraz bozuktu,ama tutuyordu.Çıkarınca iyice bozuldu galiba.Peki ben m2 ssd yi satıp,biraz daha uzun m2 ssd almayı düşündüm.Diğer yuvalar sorunsuz.Hangi boyutta almalıyım m2'yi?
m2 standart boyuttadır https://www.amazon.com.tr/XPG-Dahil...ocphy=9056805&hvtargid=pla-814212053236&psc=1
bu boyutta değilmi bir küçüğü mü?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok fazla bir sorun olacağını sanmıyorum
Daha uzun bir m2 ssd alsam nasıl olur acaba?Veya yuvayı sağlamlaştırmak için ne yapılabilir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet kullandığım m2 modeli bu,spectrix s40g 256gb.Daha uzun m2 yok mudur?

Çok büyük değilse sorun olmaz vida deliklerinde ekstra alaşımlar var karta zarar vermemesi için. Deliği genişletmediysen sorun olmaz
Vida yuvası şu an tutmuyor.Anakarta zarar verecek kadar genişlemiş olabilir mi acaba?Nasıl emin olunabilir?

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Vida yuvası şu an tutmuyor.Anakarta zarar verecek kadar genişlemiş olabilir mi acaba?Nasıl emin olunabilir?
Vidanın çevresine teflon bant sar, vidayı sıkarken de aşırı sert sıkma bir problem olmaz fazla büyütme :)
Kendileri aşağıdaki fotodaki gibidir
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Vidanın çevresine teflon bant sar, vidayı sıkarken de aşırı sert sıkma bir problem olmaz fazla büyütme :)
Kendileri aşağıdaki fotodaki gibidir
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Hocam çok büyüyüp büyümediğini nasıl anlıyacağım?Fotoğraf koydum.M2'yi sabitlemek için başka türlü bir vida tarzı bir şey kullandım.Fotoğraftan anlayabilir misiniz?Yuva çok genişlemiş mi?
Screenshot_20200422-133418_Gallery.jpg

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Vidanın yuvası değil başı görünüyor nasıl bileyim :) sen dediğim gibi yap evvel Allah bir problem çıkmaz.
Ha şuan vida SSD yi tutuyorsa hiç bir şey yapma hareketli bir parça değil sonuçta

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,059
Üyeler
146,630
Son üye
Barly12
Top Bottom