Neler Yeni

Anakart ne kadar önemli ?

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
Kısaca malzeme kalitesi , ram slotu fln bunların dışında , üzerindeki ses çipleri gibi belli şeyler ne kadar önemli.
Örneğin Gigabyte b450 m s2h ın 1500 TL lik bir b550 cipsetli bir anakart'ta farkı nedir ?
Bu konunun altına anakart lar ile ilgili bildiğiniz herşeyi yazmaya çalışın, ihtiyacı olan kişiler bundan yararlansın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Umarım saçma konulara yazmak yerine bu konuya önem veririsiniz.
Verilmeyeceğinden çok eminin ve burda tek başıma takılacağım herhalde

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Kısaca malzeme kalitesi , ram slotu fln bunların dışında , üzerindeki ses çipleri gibi belli şeyler ne kadar önemli.
Örneğin Gigabyte b450 m s2h ın 1500 TL lik bir b550 cipsetli bir anakart'ta farkı nedir ?
Bu konunun altına anakart lar ile ilgili bildiğiniz herşeyi yazmaya çalışın, ihtiyacı olan kişiler bundan yararlansın.
Ben ses konusuna değinmek istiyorum bende eski bir anakart var Asus un ve birde bende Cloud Alpha var eski anakart a taktım kulaklık 100 liralik kulaklik performansi verdi sesde bildiğin yüksek anakartlarda daha iyi besliyor güclü kulakliklardan tam performans aliniyor. Bunun yanında overclock imkani daha fazla soğutmasi daha iyi ram kapasite ve frekanslarinda değişiklik oluyor

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben ses konusuna değinmek istiyorum bende eski bir anakart var Asus un ve birde bende Cloud Alpha var eski anakart a taktım kulaklık 100 liralik kulaklik performansi verdi sesde bildiğin yüksek anakartlarda daha iyi besliyor güclü kulakliklardan tam performans aliniyor. Bunun yanında overclock imkani daha fazla soğutmasi daha iyi ram kapasite ve frekanslarinda değişiklik oluyor
O kadar fark ediyorsa önem vermem gerekiyor.

Anakart ın modeli ne ?
Açıkçası gigabyte b450 m s2h ın bu kadar kötü bir performans vereceğini sanmıyorum.
Eski anakartlarda arada koca farklar olabilir ama yeni çıkan anakartlarda bu farkın fazla olmadığına inanıyorum.

Tahmin ettiğim gibi
etkileşim:0

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
O kadar fark ediyorsa önem vermem gerekiyor.

Anakart ın modeli ne ?
Açıkçası gigabyte b450 m s2h ın bu kadar kötü bir performans vereceğini sanmıyorum.
Eski anakartlarda arada koca farklar olabilir ama yeni çıkan anakartlarda bu farkın fazla olmadığına inanıyorum.
Benim bahsettiğim anakart çok eski bir anakart b450 s2h yeni nesil en azindan ama genede Cloud Alphayı tam besleyemiyor bu sorunu ise usb li ses karti ile cözüyorsunuz mesela Cloud 2 aliyorlar cünkü üstünde ses kartı var anakartın b450 s2h olsada sorun olmuyor

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,704
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu

Umarım saçma konulara yazmak yerine bu konuya önem veririsiniz.
Verilmeyeceğinden çok eminin ve burda tek başıma takılacağım herhalde
Zaten aradaki fark içeriği,tasarımı,desteklemeleri
Kimisinde mosfet soğutucu var kiminkinde yok
kiminkinde oc için daha müsait kiminki daha az müsait
Kiminkinde aura sync var kiminkinde yok

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Anakart sana fps farkı vermez ama soğutmalariyla daha üstün overclock ile daha iyi fpslere cikabilmeni sağlayabilir. Anakart alirkende tüm parayı ekran kartina yatirip anakart ı a320 b450 s2h gibi bırakmamak lazim

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,244
İsim
Fatih
B550 chipsetli bir anakart ile B450 chipsetli anakartın farkı PCI Express 4.0 desteğinin bulunması gibi ve güncel olması

Eğer direkt jack üzerinden kulaklık bağlayacaksan (Cloud Alpha gibi) anakartın ses yongaları önem taşır ses yongaları iyi değilse o kulaklıktan hiçbir şekilde verim alamazsınız zaten ses kartlı olanlar için geçerli değil bu

VRM diye bir şey de var voltaj veren birim. Onun içindeki mosfet soğutucuların kalitesine göre de değişiyor kalitesi gibi gibi

Edit: Ayrıca İki m2 yuvalı anakart alacaksan ve ikisini kullanacaksan B550 de biri PCı Express 4.0 diğeri 3.0 hızında çalışır ikincisinde çok kaybın olmaz zaten genelde 3.0 kullanıldığı için fakat B450 lerde ilk yuva 3.0 ikinci yuva 2.0 hızında çalışıyor 2.0 ın desteklediği maks hız m2 ssd nizin tam performans vermesini engelleyebilir. Tek m2 slotlu olan anakartlar kenara geçsin onları ilgilendirmiyor :D

Son düzenleme:

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dolby ses teknolojisi olan bir stereo kulaklık kullanacağım.
Kulak içi

OnlyEmreks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Emre kara
B550 chipsetli bir anakart ile B450 chipsetli anakartın farkı PCI Express 4.0 desteğinin bulunması gibi ve güncel olması

Eğer direkt jack üzerinden kulaklık bağlayacaksan (Cloud Alpha gibi) anakartın ses yongaları önem taşır ses yongaları iyi değilse o kulaklıktan hiçbir şekilde verim alamazsınız zaten ses kartlı olanlar için geçerli değil bu

VRM diye bir şey de var voltaj veren birim. Onun içindeki mosfet soğutucuların kalitesine göre de değişiyor kalitesi gibi gibi

Edit: Ayrıca İki m2 yuvalı anakart alacaksan ve ikisini kullanacaksan B550 de biri PCı Express 4.0 diğeri 3.0 hızında çalışır ikincisinde çok kaybın olmaz zaten genelde 3.0 kullanıldığı için fakat B450 lerde ilk yuva 3.0 ikinci yuva 2.0 hızında çalışıyor 2.0 ın desteklediği maks hız m2 ssd nizin tam performans vermesini engelleyebilir. Tek m2 slotlu olan anakartlar kenara geçsin onları ilgilendirmiyor :D

Nası yani ses kartlı bir kulaklık alımdığında anakartın ses yongasinin bi önemi yok mu ?

Birde ben fury x alıcam wireless bir model ama kabloluda ses kartıda var nası oluyo şimdi anakartın çok onemi varmı ?

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,244
İsim
Fatih
Nası yani ses kartlı bir kulaklık alımdığında anakartın ses yongasinin bi önemi yok mu ?

Birde ben fury x alıcam wireless bir model ama kabloluda ses kartıda var nası oluyo şimdi anakartın çok onemi varmı ?
Ses kartı olunca anakartın jack girişinden bağlanmıyorsun zaten usb den bağlanıyorsun. Anakartın ses yongası o zaman önemli değil

Fury X te wirelesstayken de ses yongalarının pek bir önemi yok

Jack ile bağlanırsan önem taşır

Top Bottom