Neler Yeni

Çözüldü✓ Anakart, Psu, Cpu Soğutucu Tavsiyesi

4K Oyun ve Render(Adobe Premiere Pro) için sistem topluyorum.
Monitör olarak Gigabyte M32U aldım.
Ekran kartı Asus Tuf Gaming Oc Rtx 4080 aldım.
İşlemciyi R9 7950x3d alacağım.
Ramleri Gskill Flare X5 6000 mhz cl30 alacağım.
Ssd olarak Samsung 980 Pro 500 GB şuan kullanıyorum bir tane de aynı modelin 2 TB'ını alacağım.
Geleceğe dönük, sorunsuz bir sistem için yukarıdaki parçalara göre hangi anakart, psu ve cpu soğutucuyu almalıyım?
Anakart olarak Asus Prime X670-P ve Msi Mag X670E modellerine baktım hangisi daha iyidir ya da bu iki modelden bütçeyi çok aşmamak kaydıyla hangi anakartı almalıyım?
Psu olarak Msi Mpg A1000G almayı düşünüyorum bu psu iyi midir yoksa aynı bütçeye daha iyileri var mıdır?
Ve en son da işlemci soğutucuya daha karar vermedim kasam 240 mm destekliyor 240 mm soğutucu r9 7950x3d için yetersiz gelirse önerdiğiniz işlemci soğutucuya göre yeni kasa alabilirim.

Hiko335

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Hikmet Çalı

grasdiyas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,332
İsim
mustafa can
4K Oyun ve Render(Adobe Premiere Pro) için sistem topluyorum.
Monitör olarak Gigabyte M32U aldım.
Ekran kartı Asus Tuf Gaming Oc Rtx 4080 aldım.
İşlemciyi R9 7950x3d alacağım.
Ramleri Gskill Flare X5 6000 mhz cl30 alacağım.
Ssd olarak Samsung 980 Pro 500 GB şuan kullanıyorum bir tane de aynı modelin 2 TB'ını alacağım.
Geleceğe dönük, sorunsuz bir sistem için yukarıdaki parçalara göre hangi anakart, psu ve cpu soğutucuyu almalıyım?
Anakart olarak Asus Prime X670-P ve Msi Mag X670E modellerine baktım hangisi daha iyidir ya da bu iki modelden bütçeyi çok aşmamak kaydıyla hangi anakartı almalıyım?
Psu olarak Msi Mpg A1000G almayı düşünüyorum bu psu iyi midir yoksa aynı bütçeye daha iyileri var mıdır?
Ve en son da işlemci soğutucuya daha karar vermedim kasam 240 mm destekliyor 240 mm soğutucu r9 7950x3d için yetersiz gelirse önerdiğiniz işlemci soğutucuya göre yeni kasa alabilirim.
hocam bu konuları pek bilmem ama psu için corsair öneriririm fiyatlar uçuk ama kaliteli mal kullanıyorlar fsp markalı da olur sıvı soğutmayı da 360mm öneririm uzun süren render ler için 240mm yetersiz kalır bence biraz abartı gibi olur ama 420mm de olur hem çok uzun sürecek render işlemlerinde ısı sorunu yaşamazsınız artic yada varsa corsair öneririm

leica

80+
PSU için bu listeyi referans alabilirsiniz. MPG A1000G Tier A ve çok sağlam PSU'dur. Kullanan arkadaşım var, öneriyor. Fiyat için de diğer Tier A PSU'lar ile kıyaslayabilirsiniz.

grasdiyas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,332
İsim
mustafa can
PSU için bu listeyi referans alabilirsiniz. MPG A1000G Tier A ve çok sağlam PSU'dur. Kullanan arkadaşım var, öneriyor. Fiyat için de diğer Tier A PSU'lar ile kıyaslayabilirsiniz.
hocam bunun gibi psu larda yük altında coilwhite oluyormu

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bu konuları pek bilmem ama psu için corsair öneriririm fiyatlar uçuk ama kaliteli mal kullanıyorlar fsp markalı da olur sıvı soğutmayı da 360mm öneririm uzun süren render ler için 240mm yetersiz kalır bence biraz abartı gibi olur ama 420mm de olur hem çok uzun sürecek render işlemlerinde ısı sorunu yaşamazsınız artic yada varsa corsair öneririm
Benim alacağım psu fiyatına göre en yakın Corsair RM1000x modeli var o da sağlam psu imiş onu da değerlendireyim teşekkürler.

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Kağan UĞURLU
Hocam psu olarak a850g yi kullanıyorum. Gözünüz kapalı alabilirsiniz, gayet sessiz, kaliteli güzel bir psudur. Coilwhine sıfır.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,861
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bütçeniz nedir kalan parçalar için

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,861
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Tm ben gerekeni yapicam 😊
Hocam anakart ve cpu soğutucuda karar veremedim. Yardımcı olur musunuz?
Anakarttan beklentim max 3 adet gen4 m2 slotu olması, 2x32 gb 6000 mhz rami ve r9 7950x3d yi taşıyıp stabil çalışması ve sorun çıkarmaması, wifi, bluetooth olmasa da olur. Bu sistem ile, ileride sadece ekran kartını değiştirip devam etmek istiyorum. Çok gereksiz pahalı olmasına gerek yok. Ben iki tane anakart buldum geçen araştırdıklarımdan daha uygun (Msi mag b650 tomahawk wifi 6600 mhz oc - Asus tuf gaming b650m plus)
Cpu soğutucu ise r9 7950x3d için hangisi performanslıysa onu alabilirim ben iki tane buldum siz yine bakabilir misiniz rica etsem.
(Cooler Master Masterliquid ml360 - Arctic liquid freezer ii 360)

Top Bottom