Neler Yeni

Anakart vrm chıpset O.C ilişkisi

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,593
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Cevabınız için teşekkür ederim aydınlatıcı oldu baya :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğinize göre 775 zamanında X chipsetmi iyi yoksa P chıpsetmi ? O.C konusunda Rampage formula çok geride kalıyordu. X chıpsetti
Eski adı FSB idi, şimdilerde BCLK. O ne kadar yükseğe çıkabiliyorsa o kadar fazla frekansa çıkıyordu işlemci. İşte bazı çipsetlerde FSB sınırı gibi bir şey vardı.

Aykut D.

80+ Gold
Eski adı FSB idi, şimdilerde BCLK. O ne kadar yükseğe çıkabiliyorsa o kadar fazla frekansa çıkıyordu işlemci. İşte bazı çipsetlerde FSB sınırı gibi bir şey vardı.
Az once fosil olduğumu öğrendim elimdeki yeni nesil anakarta 6400 fsb diyordum :ROFLMAO:

Yanlış bilmiyorsam formula ile p5k fsb değeri aynıydı bir bakayım asus'un sitesinden

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,593
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

Aykut D.

80+ Gold
Az once fosil olduğumu öğrendim elimdeki yeni nesil anakarta 6400 fsb diyordum :ROFLMAO:

Yanlış bilmiyorsam formula ile p5k fsb değeri aynıydı bir bakayım asus'un sitesinden
Sanırsam nedenini şimdi öğrendim p5k 1600+ fsb rampage formula 1333fsb olay tamamen demekki fsb ile alakalıymış .

Ozaman P35 > X38
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırsam nedenini şimdi öğrendim p5k 1600+ fsb rampage formula 1333fsb olay tamamen demekki fsb ile alakalıymış .

Ozaman P35 > X38
Emektar anakartımı atmaya kıyamıyorum sizce ne yapmalıyım 7gb 800 mhz ram Q9400 takılı ne yapılır?

Top Bottom