Neler Yeni

Anakarta güç geliyor pc açılmıyor

ardaklpr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Arda Kolpar
Merhaba,incehesaptan özelleştirmeli hazır sistem aldım bugün topladım bütün kablolar normal bütün her şey stabil düğmeye bastım ve çalıştı. Sonra sistemi kapatıp yan kapakları taktıktan sonra bastığımda çalışmadı,kapakları açtım ramleri söküp taktım yine çalıştı kapdıktan sonra yine açılmadı yani bir açılıyor bir açılmıyordu,düğmede de sorun yok reset switchiyle yer değiştirdim yine tutukluk yapıyor.Anakart üzerinden güçü tornavidayla değdirdiğimde ilk çalıştı birdaha çalışmadı.Anakartın bütün ışıkları yanıyor ekran kartının yanıyor her şey iyi tek sorun çalıştırmıyor.Bilgisayarcı bir abime sordum power supply düşük geliyor olabilir dedi aklıma takıldı sizce ne. Sistemi yazıyorum

B450m Pro Gaming II
Pny xlr8 2x8 3200mhz ram
Asus tuf gtx1660super ekran kartı
Ryzen5 1600 işlemci
Pny xlr8 500gb 3500/2000 m.2ssd
Gamepower skadi 120mm sıvı soğutucu
Kasada 4argb fan var

Bunları yazmamın sebebi güç oranı
Power supply gamepowerın 550w 80+bronze bi ürünü

ardaklpr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Arda Kolpar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ardaklpr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Arda Kolpar
Bilgisayar bir hatadan dolayı açılmadığında anakartın üzerinde ışık yanıyor.
yani yanıyor ama rgb aydınlatmaları var onun haricinde ekran kartında var bir de anakartın aynasında sarı ışık yanıp sönüyor başka bir şey yok

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
yani yanıyor ama rgb aydınlatmaları var onun haricinde ekran kartında var bir de anakartın aynasında sarı ışık yanıp sönüyor başka bir şey yok
Öncelikle şunu söyleyeyim, sorunun PSU'nun yetersiz güç vermesiyle alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü 550W o sistem için fazlasıyla yeterli. RAM'leri tak çıkar yaptığında bir düzeliyor bir bozuluyorsa BIOS kaynaklı bir problem de olabilir. BIOS güncellemeyi deneyebilirsin.

ardaklpr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Arda Kolpar
Öncelikle şunu söyleyeyim, sorunun PSU'nun yetersiz güç vermesiyle alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü 550W o sistem için fazlasıyla yeterli. RAM'leri tak çıkar yaptığında bir düzeliyor bir bozuluyorsa BIOS kaynaklı bir problem de olabilir. BIOS güncellemeyi deneyebilirsin.
Belli olmuyor bi çıkarığ taktığımda çalışıyor tekrar aynı hta olduğunda yine çıkarığ taktığımda çalışmıyor yani aslında bence tamamen şans eseri açılıyor ama senin dediğin gibiyse bios nasıl güncelleyeceğim açılmadan

ardaklpr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Arda Kolpar
Merhaba,incehesaptan özelleştirmeli hazır sistem aldım bugün topladım bütün kablolar normal bütün her şey stabil düğmeye bastım ve çalıştı. Sonra sistemi kapatıp yan kapakları taktıktan sonra bastığımda çalışmadı,kapakları açtım ramleri söküp taktım yine çalıştı kapdıktan sonra yine açılmadı yani bir açılıyor bir açılmıyordu,düğmede de sorun yok reset switchiyle yer değiştirdim yine tutukluk yapıyor.Anakart üzerinden güçü tornavidayla değdirdiğimde ilk çalıştı birdaha çalışmadı.Anakartın bütün ışıkları yanıyor ekran kartının yanıyor her şey iyi tek sorun çalıştırmıyor.Bilgisayarcı bir abime sordum power supply düşük geliyor olabilir dedi aklıma takıldı sizce ne. Sistemi yazıyorum

B450m Pro Gaming II
Pny xlr8 2x8 3200mhz ram
Asus tuf gtx1660super ekran kartı
Ryzen5 1600 işlemci
Pny xlr8 500gb 3500/2000 m.2ssd
Gamepower skadi 120mm sıvı soğutucu
Kasada 4argb fan var

Bunları yazmamın sebebi güç oranı
Power supply gamepowerın 550w 80+bronze bi ürünü
Uzay montaj yaptım çalıştı kasaya takıyorum çalışmıyor nerede olabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR