Neler Yeni

Çözüldü✓ Anakartım internet hızımı görmüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
YILMAZ ARGIN

GIGABYTE X670E AORUS XTREME 8000MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI DP E-ATX Anakart modelini kullanıyorum internetim 1 gb hızında olmasına rağmen 100 mbps olarak sanki sınır konulmuş durumda sorunu çözemedim anakartım 10 gb internet hızını destekliyor . Yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar​

Ekler

• 1.png
    1.png
    17.9 KB · Hit: 22

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Kullandığın ethernet kablosu sadece 100 mbps destekliyor olabilir. Kablo modelin ne?

Anakartının websitesinden eternet sürücünü güncelle.

1719717160440.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver güncelleyince de düzelmezse kaç metre ihtiyacın varsa bu kabloyu tavsiye ederim.

Eternet kablonu modem üzerindeki diğer portlara takmayı da dene.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
YILMAZ ARGIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullandığın ethernet kablosu sadece 100 mbps destekliyor olabilir. Kablo modelin ne?

Anakartının websitesinden eternet sürücünü güncelle.

Alıntıyı görüntüle

Driver güncelleyince de düzelmezse kaç metre ihtiyacın varsa bu kabloyu tavsiye ederim.

Eternet kablonu modem üzerindeki diğer portlara takmayı da dene.
bu driver kurulu . daha önce bu kabloda 1 gb hız alıyordum sorun yok kabloda hatta yan sistemime taktım tekrar test ettim 1 gb hız gözüküyor . anlamadığım bu sisteme takınca ethetnet kablosunu 100mb olarak veriyor gene bios ile alakalı bir durum olabilir mi diye düşünüyorum

eren28tr

80+ Platinum
bu driver kurulu . daha önce bu kabloda 1 gb hız alıyordum sorun yok kabloda hatta yan sistemime taktım tekrar test ettim 1 gb hız gözüküyor . anlamadığım bu sisteme takınca ethetnet kablosunu 100mb olarak veriyor gene bios ile alakalı bir durum olabilir mi diye düşünüyorum
Hocam aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcılarına gel ekran görüntüsü at

Farex

80+ Silver
bios ile alakası yok driverı da kurduysan kablodandır hangi anakart bu arada?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
YILMAZ ARGIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• 2.png
    2.png
    56.8 KB · Hit: 12
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR