Neler Yeni

Yardım Anakartım yandı ne yapmam gerekiyor ?

NeeK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Mert
Merhaba arkadaşlar. Anakartım yandığı için şu an bilgisayarımı kullanamıyorum 2 x 8 lik ramlerimden bir tanesi yanmış diğeri çalışıyor ( arkadaşımda denemiştim ) ancak diğer parçalar hakkında bi bilgim yok. Bilgisayarın montaj kısımlarından falan pek anlamadığım için ne yapsam bilemiyorum neyin yanık olabileceği kafamda soru işareti. Bu konuda bilgili arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Kart : Msi b450m a pro max ( Bu arada kartım yüksek voltajdan yandı sanıyorum çünkü bilgisayarı açıktan sonra direkt duman çıkmaya başladı )

Ekler

• IMG_1856.jpeg
    IMG_1856.jpeg
    895.1 KB · Hit: 55

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,053
İsim
Hamza Ziya Üstün
Yanmış hocam yapacak bir şey yok tamir ya da değişim yapmalısınız

NeeK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanmış hocam yapacak bir şey yok tamir ya da değişim yapmalısınız
Hocam yandığını biliyorum da diğer parçalar için soru sormuştum sağlam kalıp kalmadıklarını anlayabilir miyim diye bir de tamir daha mı avantajlı olur ?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,053
İsim
Hamza Ziya Üstün
Belli olmaz hocam ancak yüksek ihtimalle daha ucuza denk gelir. Kalan parçaları anlamak için başka sistemde denemekten başka yapacak bir şey yok

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
can
arızalı parçaları başka bir sistemde dene diyeceğim fakat deneyeceğin sisteme zarar verme ihtimalinde var riski alırım dersen arkadasında bütün parçaları tek tek dene, bilgisayarcıya götür dicem adam para kazanmak için sağlam parçayada arızalı der muhtemelen, garantisi varsa aldığın yere gönder incelesinler garantiden yapmazlar zaten ücretini isteyecekler en azından sağlam parçalar ortaya çıkar

NeeK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Mert
arızalı parçaları başka bir sistemde dene diyeceğim fakat deneyeceğin sisteme zarar verme ihtimalinde var riski alırım dersen arkadasında bütün parçaları tek tek dene, bilgisayarcıya götür dicem adam para kazanmak için sağlam parçayada arızalı der muhtemelen, garantisi varsa aldığın yere gönder incelesinler garantiden yapmazlar zaten ücretini isteyecekler en azından sağlam parçalar ortaya çıkar
Haklısın şimdi baktım işlemci fanının kablosunun bağlı olduğu yerden yanmıs oraya baktığımda o soket erimiş acaba sadece fana mı zarar vermiştir yoksa işlemci de sıkıntı görmüş müdür

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
can
Haklısın şimdi baktım işlemci fanının kablosunun bağlı olduğu yerden yanmıs oraya baktığımda o soket erimiş acaba sadece fana mı zarar vermiştir yoksa işlemci de sıkıntı görmüş müdür
İşlemci kolay kolay bozulmaz başka bir anakart da denersin fakat sistemdeki en son arıza verecek parça işlemcidir için rahat olsun

• Beğen
Reaksiyonlar: NeeK

NeeK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Mert
İşlemci kolay kolay bozulmaz başka bir anakart da denersin fakat sistemdeki en son arıza verecek parça işlemcidir için rahat olsun
Zaten sağlam kaldığını umut ettiğim şeyler gpu cpu ve psu kaldı artık umarım onlar yanmamıştır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,695
Üyeler
147,194
Son üye
Stazzzz01
Top Bottom