Neler Yeni

Anakartta Turuncu Işık Yanıyor Görüntü Gelmiyor

YURTSEVENGAMER

80+ Silver

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
umut şahin
Kusura bakmayın hocam şimdi yapabildim ama maalesef sonuç alamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kitapçıkta o ışığın açıklamasını bulamadım maalesef.
hmm anladım bi uzay montaj dene ve ayrı olarak başka bir ekran kartı denermisin tak çalıştır tip olsa bile

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
hmm anladım bi uzay montaj dene ve ayrı olarak başka bir ekran kartı denermisin tak çalıştır tip olsa bile
Başka bir ekran kartı yok maalesef. Ama kartsız denemiştik ışık yine vardı.

bios pili çıkarıp taksak faydası olur mu acaba?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,540
İsim
Emre Zengin
Başka bir ekran kartı yok maalesef. Ama kartsız denemiştik ışık yine vardı.

bios pili çıkarıp taksak faydası olur mu acaba?
Yanlışım yoksa ekran kartı yerine oturduğunda ve sistem çalıştığında o sarı ışığın yanıp sönmesi gerek. Sende direk sarı ışık mı yanıyor? CLRTC ile o yolu uyguladık hocam.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,540
İsim
Emre Zengin
Evet hocam direk sari isik yaniyor sonmeden
Elinde başka anakart veya PSU var mı hocam? Anakartı monte ederken zorladın mı? Elinde başka bilgisayar ve flash bellek varsa BIOS'u tekrardan yazdırmayı deneyebilirsin:
- https://www.asus.com/tr/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-B450M-K-II/HelpDesk_BIOS/ buradan indir 4002 BIOS sürümünü. Flash belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirin. Sonra indirdiğiniz dosyanın içinde CAP adlı dosya ve BIOS Renamer olacak. BIOS Renamer'a basın ve sonra biraz bekleyin. (İşlem tamamlanınca herhangi bir tuşa basın.) O ekran kapandıktan sonra CAP dosyasını flash belleğe atın. Sonra bilgisayarı kapatın. Flash belleği kasanın arkasındaki 11 numaralı yere takın. Sonra Flashback butonuna 3 saniye basın. İşlem başlayacak işlem bitince ışık sönecek o zaman tamamlanmış olacak.
Ekran Görüntüsü (466).jpg

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
Elinde başka anakart veya PSU var mı hocam? Anakartı monte ederken zorladın mı? Elinde başka bilgisayar ve flash bellek varsa BIOS'u tekrardan yazdırmayı deneyebilirsin:
- https://www.asus.com/tr/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-B450M-K-II/HelpDesk_BIOS/ buradan indir 4002 BIOS sürümünü. Flash belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirin. Sonra indirdiğiniz dosyanın içinde CAP adlı dosya ve BIOS Renamer olacak. BIOS Renamer'a basın ve sonra biraz bekleyin. (İşlem tamamlanınca herhangi bir tuşa basın.) O ekran kapandıktan sonra CAP dosyasını flash belleğe atın. Sonra bilgisayarı kapatın. Flash belleği kasanın arkasındaki 11 numaralı yere takın. Sonra Flashback butonuna 3 saniye basın. İşlem başlayacak işlem bitince ışık sönecek o zaman tamamlanmış olacak.Alıntıyı görüntüle
Maalesef elimde baska anakart ve psu yok. Anakarti 9 Vida yerine 4 vidayla taktim fakat zorlanmadim. Anakart kutusnda ryzen 5000 ready yaziyordu ama ise yarama ihtimali varsa yeniden yazayim biosu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,540
İsim
Emre Zengin
Maalesef elimde baska anakart ve psu yok. Anakarti 9 Vida yerine 4 vidayla taktim fakat zorlanmadim. Anakart kutusnda ryzen 5000 ready yaziyordu ama ise yarama ihtimali varsa yeniden yazayim biosu
Donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ve şüphelendiklerim yukarıda yazdığım parçalar hocam. Şu zamana kadar anakartta Ryzen 5000 desteği olup BIOS'la ilgili sorun yaşayan görmedim. İstersen bir dene ama dediğim gibi donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
Donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ve şüphelendiklerim yukarıda yazdığım parçalar hocam. Şu zamana kadar anakartta Ryzen 5000 desteği olup BIOS'la ilgili sorun yaşayan görmedim. İstersen bir dene ama dediğim gibi donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
hangi donanımd aolduğunu anlamamızın bir yolu var mı acaba? öünkü dediğiniz gibi bios 5000 serisi uyumlu yazıyor kutuda

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,540
İsim
Emre Zengin
hangi donanımd aolduğunu anlamamızın bir yolu var mı acaba? öünkü dediğiniz gibi bios 5000 serisi uyumlu yazıyor kutuda
Ben PSU'dan şüpheleniyorum hocam. PSU'dan çıkan başka PCIe kablosu var mı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,540
İsim
Emre Zengin
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri