Neler Yeni

Yardım Anakarttan gelen coil whine benzeri elektrik sesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Muhammed Ali Yılmaz
(SİSTEM UPS'E BAĞLI ELEKTRİK DALGALANMASI GİBİ BİRŞEY SÖZ KONUSU DEĞİLDİR)Arkadaşlar selam bugün kasamın fanlarını kapadığımda anakartın mosfed soğutucularının olduğu yerden bir elektrik sesi daha doğrusu bir ekran kartı coil whine sesine çok benzer bir ses gelmeye başladı sistemde herhangi bir ısınma,kasma,çökme v.b. sorunlar gözlemlemedim ancak bundan önce rx570 rog modelim vardı ve coil whine sesi inanılmaz derecede fazlaydı sonrasında rx590 aldım ve sorun bunda da var dedim şansızlıktan ibaret sonrasında gtx1650 modeli vardı evimde onu taktım onda da coil whine gözlemledim aynı zamanda psu'da da coil whine var yani tuhaf bir paradoksun içinde kaldım bu çok şansız olmamla mı ilgili yoksa genel bir problem mi var sistemimde anlamış değilim sistem özelliklerini aşşağıya bırakıyorum;
RX590 ROG STRİX (2 aylık)
GİGABYTE B450 AORUS ELİTE (4 aylık)
BALLISTIX 8x2 16GB 3200MHZ RAM (2 aylık)
RYZEN 3 3100 (4 aylık)
Xigmatek x-power 500w 80+ PSU (şüphelendiğim parça yaklaşık 1.5 2 yıllık)
Rampage Falcon X Kasa ARGB (Fanları değiştirildi 1.5 2 yıllık)
(Bu parçaları aktif bir şekilde kullanıyorum günde 6,7 saat en az olacak şekilde açık)

GhosT__

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
GhosTT
Psu daki cızırtı şeklinde mi? Bende de var cızırtı

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Muhammed Ali Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Muhammed Ali Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oluyor hocam o yapacak bir şey yok şanssızlık:(
birtek psu olsa sorun yokta evde 3 ekran kartı var onları takıyorum hepsinde ciddi ses var anakartımda da var kasayı bir açıyorum arı yuva yapmış gibi sesler çıkmaya başlıyor anlatamam sinir bozucu gerçekten.

bofuduk55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Onur bay

bofuduk55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Onur bay
Onu kapatıp, enter'a basın ve kaydedip çıkın. Düzelebileceğine ihtimal veriyorum.
hyr ben klavye ile bilgisayarı başlatmak babında onu aktif ettim ne zararı olabilir diyorum bir problemim yok sadece zararı varsa kapatabilirim

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
hyr ben klavye ile bilgisayarı başlatmak babında onu aktif ettim ne zararı olabilir diyorum bir problemim yok sadece zararı varsa kapatabilirim
Sen burada cızırtı geliyor diye konu açmışsın. Ben de yardım etmeye çalışıyorum sana bu konuda. Çözümü söylüyorum ama yapmayacaksan da keyfin bilir.
Cızırtıdan ötürü bir zararı olduğunu bilemem fakat bu ayar aktif hale girdiği sürece, işleyişinde anakartından cızırtı sesi gelecektir. Neden olduğunu bilmiyorum ben anakartımda yaşıyorum ve bir arkadaş da aynı anakarta sahip o da yaşıyor ErP açtığında.

Son düzenleme:

bofuduk55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Onur bay
Sen burada cızırtı geliyor diye konu açmışsın. Ben de yardım etmeye çalışıyorum sana bu konuda. Çözümü söylüyorum ama yapmayacaksan da keyfin bilir.
Cızırtıdan ötürü bir zararı olduğunu bilemem fakat bu ayar aktif hale girdiği sürece, işleyişinde anakartından cızırtı sesi gelecektir. Neden olduğunu bilmiyorum ben anakartımda yaşıyorum ve bir arkadaş da aynı anakarta sahip o da yaşıyor ErP açtığında.
beni yanlış anladınız konuyu ben açmadım sadece ErP açdığımı söyledim eğer zararı varsa kapatabilirim babında yanlış anlamayın lütffen

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
beni yanlış anladınız konuyu ben açmadım sadece ErP açdığımı söyledim eğer zararı varsa kapatabilirim babında yanlış anlamayın lütffen
Kusura bakma öyle sorular sorunca konu sahibi sandım seni bi an dalgınlığımla. :)
Neyse düzeltiyorum. Tüm cevaplarım konu sahibine.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Muhammed Ali Yılmaz
Kusura bakma öyle sorular sorunca konu sahibi sandım seni bi an dalgınlığımla. :)
Neyse düzeltiyorum. Tüm cevaplarım konu sahibine.
ErP kapalı ancak hala gelmeye devam ediyor nedenini anlayamadım hala.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ErP kapalı ancak hala gelmeye devam ediyor nedenini anlayamadım hala.
Muhtemelen psu sıkıntısı var temizleyeceğim bu hafta sonu eğer sorun düzelmez ise garantinin yolu gözükür.

Top Bottom