Neler Yeni

Anayasamız Kuran mı Oluyor Şeriat mı geliyor !!

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,536
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3
Bu hashtagi troller açıyor. Çok önemli bir hashtag değil.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,123
İsim
Mert Metshi
Şeriat ne

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
2'e ayrılır, biri arabistan gibi ülkelerin yaptığı çıkara göre din, öbürü gerçek şeriat
Çıkara göre din genelde dinle pek ilgisi olmayan konularda bile insanlara karışan bir yönetim şekli, mesela kadınlar erkeksiz çıkamaz, kadınlar iş yapamaz gibi.
Gerçek şeriat ise din kurallarına uygun ama yukarıda dediğim gibi saçma şeylerin olmadığı yönetim şekli, yani çidden Allah'ın yasalarına uyumlu bir yönetim şekli, eğer bu yapılırsa ve düzgün uygulanırsa toplum belki düzelebilir

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,286
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
2'e ayrılır, biri arabistan gibi ülkelerin yaptığı çıkara göre din, öbürü gerçek şeriat
Çıkara göre din genelde dinle pek ilgisi olmayan konularda bile insanlara karışan bir yönetim şekli, mesela kadınlar erkeksiz çıkamaz, kadınlar iş yapamaz gibi.
Gerçek şeriat ise din kurallarına uygun ama yukarıda dediğim gibi saçma şeylerin olmadığı yönetim şekli, yani çidden Allah'ın yasalarına uyumlu bir yönetim şekli, eğer bu yapılırsa ve düzgün uygulanırsa toplum belki düzelebilir
Sence düzgün uygulanabilir mi? Tarikatlarda bile binlerce çocuğa neler yapılıyor.. Köy okullarını kapatmak yerine tarikatları kapatsalar ülke 50 yıl ileri gidecek. :D

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
Sence düzgün uygulanabilir mi? Tarikatlarda bile binlerce çocuğa neler yapılıyor.. Köy okullarını kapatmak yerine tarikatları kapatsalar ülke 50 yıl ileri gidecek. :D
İşte sorun orada
Bu ülke çıkarçı tiplerle dolu olduğu için ya ahlaklı ve idealist bir grup darbe yapaçak ki o olmaz ve öyle olmasını da ben de dahil çoğu kişi istemez.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ciri

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Bir şey diyecegim ama dindar,yobaz felan demeyin madem müslümanız aslında şeriatı istemiyoruz buda gösteriyorki dini işimize göre kullanıyoruz ,madem müslümansın şeriatı da desteklemen lazım mantıken
Çok haklısın ama şeriatı uygulayabilecek kimse yok. Ben Müslümanım ve şu millete şeriat getirirsek, Osmanlı'nın çöküş dönemine ışınlanacağımızı biliyorum. İlahiyat profesörleri bile İslâm'ı yanlış anlatılıyor.

_Hakk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,385
İsim
İbrahim Hakkı Ergin
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Instagram
web_tas
Steam
hakkiergin
Discord
İbrahim Hakkı Ergin#4142
Bir şey diyecegim ama dindar,yobaz felan demeyin madem müslümanız aslında şeriatı istemiyoruz buda gösteriyorki dini işimize göre kullanıyoruz ,madem müslümansın şeriatı da desteklemen lazım mantıken
kesinlikle doğru (y)

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Sosyal medyalarda anayasamızkuranolsun diye hastag açılmış ne düşünüyorsunuz? Hatta ilk 1 de yer almıştı
dostum evet bence de çok yanlış ancak şöyle bir gerçek var
islamda ve yahudilikte laiklik olamazmış evet bende dün okudum ve mantıklı
dened diyeceksiniz
bu dinler bir insanın 24 saatini düzenler
ilişkileri , zamanımızı vb
devlet ise bu olayları güvene almak için vardır
benim fikrim yok aslında bu konuda iki tarafıda tutmamaya çalışıyorum
dileğim iyi olan olucaktır hep
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok haklısın ama şeriatı uygulayabilecek kimse yok. Ben Müslümanım ve şu millete şeriat getirirsek, Osmanlı'nın çöküş dönemine ışınlanacağımızı biliyorum. İlahiyat profesörleri bile İslâm'ı yanlış anlatılıyor.
şeriat uygulanamaz çünkü isyanlar patlak verirdi hep kısacana çok demir yumruk ile yönetilebilinirse ( olamayacak seviyede ) olabilir

Sfb32

80+
Din adamlarına bile güven olmuyor geçende kendinden tarikat lideri diyen yaratık bir çocuğa tecavüz etti.

Xsamew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
385
İsim
Furkan
Laik bir ülkeyiz

Top Bottom