Neler Yeni

Rehber Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Düzenleme= Zamanla zevkler değişebilir. Zamanında en sevdiğim anime olmaktaydı fakat daha fazla anime izledikçe öyle olmadığını anladım. Konu içeriğini değiştirmeyi düşündüm ama üşendim :peepo2:
Yeni bir seriye başlamayı düşünüyordum hem benim hem sizin yararlanmanız için. Anime severlerin işine yarayacağını düşünüyorum...

Darling in the FranXX
darlingin_.jpg

Yayın Tarihi
= 13 Ocak 2018'den 7 Temmuz 2018'e kadar

Bölüm Sayısı= 24

Türü
= Aksiyon, Drama, Mecha, Romantizm ve Bilim Kurgu

Yaş Kısıtlaması
= Pek Ecchi tarzında olmadığından dolayı +13. Hafif çıplaklık bulunmakta. Ülkemizde böyle içerikler +16 olarak geçer aslında fakat dizinin sayfasında +13 olarak geçiyor. Aile yanında izlenmemesini öneririm.

Opening= Openingine aşık olacağınızı düşünüyorum. Çok güzel bir şarkısı var. Diziyi bitirdikten sonra evde kendi kendime Darling, darling! diye konuşuyorum artık o.O2
Opening #1
Opening #2

Konu=
İnsanlık Magma Yakıtı denen dünyanın derinlerinde bulunan bir enerji kaynağını keşfeder. Kendilerini Papa olarak tanıtan kişiler insanlığa bu yakıt ile yapılabilecek şeyleri gösterir ve kendilerini tanrı statüsüne getirirler. Fakat sorun magma yakıtını koruyan Kyouryuu denen canavarlar vardır ve insanlar bunu alarak onlara savaş açmıştır. Bu magma yakıtı dünyanın canlı kalmasını sağlıyordur. Bu nedenle yakıt tükendikçe dünyada yaşam yok olmaya başlar. Dünyada çeşitli yerler çölleşir.
İnsanlar kyouryuularla savaşabilmek amacıyla FranXX denen savaş robotlarını geliştirir. Oldukça güçlü olan bu robotlar bir pistil (kız) ve bir stamen (erkek) çocuk ile kontrol edilebiliyordur. Bu robotların en güçlüsü olan Strelizia yalnızca 002 diğer adıyla Zero Two denen insana benzeyen ve boynuzu bulunan bir kız ile kontrol ediliyor fakat yanına birde stamen gerekiyor. Strelizia çok fazla güç isteyen bir robot olduğundan Zero Two ile binen her stamen en fazla 3 binişe dayanıp ölüyordur. Fakat istisna olan 016 yani Hiro bütün işleri değiştirir.

Dizi finalinin sizleri etkileyeceğini düşünüyorum. Sırf izleyici baskısından dolayı manga (Animeler Manga denen çizgi romanlardan veya Light Novel denen romanlardan uyarlanır) yapımcısı manganın sonunu başka bir sonla değiştirdi. O kadar sevilen bir anime fakat finalde tatmin etmiyor. Tabii bu olay anime çıktıktan sonra olduğundan dolayı anime sonu değiştirilmedi.

Önerenin Notları=
Spoiler

Böyle bir yapımı neden izlemekte geç kalmışım bilmiyorum fakat çok güzeldi. Açık ara en çok sevdiğim anime oldu.
Manga finalini pek okumadım fakat ikisi de hayatta kalıyor ve dünyayı yeniden canlandırıyorlar.
Anime finalinde ise ikisi kendi canlarını feda ederek kalan insanlığı kurtarıyor. Ve sonda küçük bir reenkarnasyon görüyoruz galiba. İkisine benzer çocuklar ağacın altında tanışıyor. Sonunda ikisinin mutlu bir hayat yaşadığını görmek isterdim. Olsa olsa 2. sezon bunlarla ilgili olur fakat geleceğini sanmıyorum. Koskoca MyAnimeList sitesi bile 2. sezon çıkacağıyla ilgili 1 Nisan şakası yaptı :ROFLMAO:

Kaynakça= Darling in the FranXX - MyAnimeList.net

Umarım konumu beğenmişsinizdir. Tamamını kendim yazdım alıntı yoktur sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır. Konu altına incelemesini istediğiniz anime varsa yazabilirsiniz. Gelecek 3-4 günün animesi hazır fakat sonrası için içerik lazım :ROFLMAO:
Herkesin Bir Sabah Anime Dünyasında Uyanması Dileğiyle...
Darling, Darling!

Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©

Son düzenleme:

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Sahsen ben beğenmiyorum o animeyi. Konusunu beğenmiyorum ayrıca çizimi a1 gibi bir şirketten değilde bağımsız bir anime yayıncısının animesi gibi hissettiriyor.
Beğenmediğim Trinity seven bile bunun yanında altın değerinde.
not: söylediğim sözler benim düşüncelerimdir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,020
Üyeler
146,610
Son üye
Mncs35
Top Bottom