Neler Yeni

Rehber Anime Önerileri #5= KonoSuba | Spinoff PV Yayınlandı!

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Herkese iyi günler dilerim. Öneri serimizin 5. bölümü ile karşınızdayım. Keyifli okumalar ve izlemeler dilerim...
Bu öneri aynı anda Silicone Forum'da da paylaşılacaktır. Herhangi bir çalıntı vs. durumu bulunmamaktadır.

Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Rehber - Anime Önerileri #3= Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Rehber - Anime Önerileri #4= TONIKAWA: Over the Moon For You

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! /
KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!

Alıntıyı görüntüle

Yayın Tarihi=
1. Sezon: 14 Ocak 2016'dan 17 Mart 2016'ya kadar,
2. Sezon: 12 Ocak 2017'den 16 Mart 2017'ye kadar.

Bölüm Sayısı=
1. Sezon: 10
2. Sezon
: 10
Toplam 20 bölüm (+1 Film)

Türü= Macera, Komedi, Fantastik, Büyü, Parodi ve Doğaüstü

Yaş Kısıtlaması
= Animemiz +13 yaş kısıtlamasına sahip. 1. Sezonda pek olmasa da 2. Sezonda kısıtlamayı değiştirmeyecek şekilde hafif çıplaklık sahneleri bulunuyor.

Opening/Ending= Openinglerini beğendim. Ben çoğunlukla görselliğe değil de şarkıyı önemsiyorum. Ama endingleri pek beğenmedim.

1. Sezon Opening
1. Sezon Ending
2. Sezon Opening
2. Sezon Ending

Konu= (1. Bölümü İçerir)
Ana karakterimiz Kazuma evden pek çıkmayan, oyun, anime ve manga bağımlısı Liseli bir erkektir. Bir istisna yaparak yeni çıkan bir oyunu satın almak için evden çıkar.
Uzun bir yolculuktan sonra oyunu satın alır. Ve gülünç bir kaza sonucu hayatını kaybeder.
Öldükten sonra kendisini Aqua adında güzel bir tanrıçanın karşısında bulur. Tanrıça ona "Cennete gitme" veya "Şeytan Kral tarafından baskı altında olan bir köyde reenkarne olup Şeytan Kral'ı mağlup etmek" olarak iki seçenek verir. Eğer reenkarne olmayı seçerse istediği herhangi bir şeyi yanında götürebilecektir.
Kazuma reenkarne olmayı seçer ve yanında götüreceği şey olarak onun gülünç ölümüyle dalga geçen Tanrıça Aqua'yı seçer. Söz sözdür. Aqua zorla da olsa Kazuma ile beraber bir köyde reenkarne olur. Fakat olaylar Kazuma'nın oynadığı oyunlar gibi olmaz.

Ekstra!
Film=
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!: Kurenai Densetsu /
KONOSUBA -God's blessing on this wonderful world!- Legend of Crimson

Alıntıyı görüntüle

Yayın Tarihi= 30 Ağustos 2019

Türü= Macera, Komedi, Fantastik, Büyü, Parodi ve Doğaüstü

Yaş Kısıtlaması= Aynı animesi gibi +13 yaş kısıtlamasına sahip. Bu filmde çıplaklık bulunmuyor.

İzlenebilecek Yerler= İnternete Blu-Ray çıktı. Anime izler gibi normal bir şekilde izleyebilirsiniz.

Neden İzlenmeli?= Bu film OVA'ları gibi değil. Yani romanı ile bağlantılı. Muhtemelen yeni sezonu geldiğinde filmdeki olaylar da yaşanmış olacak. O yüzden izlemeniz gerek. Emin olun güzel bir film olmuş.

Konu=
Kazuma ve arkadaşları Şeytan Kral'ın Megumin ve Yunyun'un bağlı oldukları Kızıl Şeytanlar Klanına saldıracağı ile ilgili bir mektup alırlar. Ardından bunun eski arkadaşlarından bir şaka olduğunu öğrenseler bile yine de Megumin endişelenir ve Kızıl Şeytanların köyüne doğru yola çıkarlar. Orada köyün güzel yerlerini gezmeye karar verirler fakat gelen haberin bir şaka olmadığı anlaşılır...

Önerenin Notları=
Spoiler

Öncelikle animeyi beğendim. Konusu güzeldi. Fakat bazen çok sıkıldığım oldu izlerken. Gereksiz olan bölümler vardı. Eğer animeyi kısa zamanda bitirmek istiyorsanız OVA'yı izlemenize gerek yok. Olan olaylar romanda geçmiyor ve ne diğer sezonda nede filmde hatırlamıyorlar hiçbir şey olmamış gibi.
Filmi hiç sıkılmadan izledim, eğlenceliydi. Bu filmde Megumin ve Kazuma arasındaki ilişki ön planda diyebilirim. Açıkçası MeguminxKazuma der geçerim :ROFLMAO:
Karakterler arasında Aqua olmasa da olur diyebileceğim karakterlerden. Anca Kazuma öldüğünde yeniden canlandırıyor. Zaten animelerde hep böyle oluyor sanırım. Şifacı karakter sadece gerektiğinde kullanışlı oluyor.
Darkness, üzümlü kekim o.O2 O mazoşist tavırları gerek animede gerek filmde gülmeme sebep oluyor. Diğer izleyicilerin aksine bana daha güzel geliyor. Arada dozunu kaçırıyor, yalan değil.
Son sezonun üzerinden 4 yıl geçmiş olsa da yeni sezonun geleceğine kesin gözüyle bakıyorum ben. Çünkü 2017'de 2. sezonu çıkıp, 2 yıl sonra 2019'da filminin ve daha 2021 başlarında Mobil oyununun çıkması, bence animenin izleyenlerini artırmak için yapılan şeyler. Çünkü romanının daha 1/3lük bir kısmına bile gelinemedi. Atlanmadığı sürece en az 3 sezonluk içeriği daha var bu animenin. Ve sanırım animenın hasılatları da yerinde. Yeni sezon için bir engel yok diye biliyorum.
Ben bütün animeleri manga/romanını okumadan izlemeyi seven biriyim. Yazıyı canlandırılmış bir biçimde görmek çok daha fazla keyif veriyor. Her ne kadar bu yüzden yıllarca bekleyecek olsam bile çıktığında daha merakla izlememe sebep oluyor.

Önerilerin 5. bölümünün sonuna geldik. Yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır.

Önerisi Gelecek Animeler= (izleniyor/izlenecek)
Kaguya-sama: Love is War (2 sezon) (3. sezon onaylandı) (3 bölümlük OVA 19 Mayıs'ta)
High School DxD (emin değilim, ban riski var :ROFLMAO:) (4 sezon) (5. sezon onaylandı)
Wataten! An Angel Flew Down to Me (1 sezon)
Ijiranaide, Nagatoro-san (1. sezonu yayınlanıyor)
Bunny Girl Senpai (1 sezon)
Tensei shitara Slime Datta Ken (2 sezon 2 parça) (2. sezon part 2, Temmuz'da)
Vivy: Fluorite Eye's Song (1. sezonu yayınlanıyor)

Önerisi Gelecek Animeler= (İzlendi)
Rent-a-Girlfriend 😉 (1 sezon) (2. sezon 2022'de)
Date A Live :sneaky: (3 sezon) (4. Sezon Ekim'de)
5-toubun no Hanayome 🥰 (2 sezon) (Final filmi onaylandı 😢)
Eromanga-sensei 😆 (1 sezon) (2. sezon artık gelmeli)

Karışık MAL Listem;
Siri

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

Aqua-Rage-Gif.gif

Megumin-Lo-LGif1.gif

Kaynakça=
KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! - MyAnimeList.net
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!: Kono Subarashii Choker ni Shukufuku wo! - MyAnimeList.net
KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! 2 - MyAnimeList.net
KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! 2: God's blessing on this wonderful Art! - MyAnimeList.net
KONOSUBA -God's blessing on this wonderful world!- Legend of Crimson - MyAnimeList.net
Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©
Strike The Blood animesini izleyip incelemesini yapar mısın?

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Siri

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Aylardır izlenecekler listemde bekliyor. Diğer animeleri izlemekten zaman bulamadım. En yakın zamanda izleyeceğim.
Sen izlemeden bir şey söyliyim:

Akatsuki Kojou: Bu artık benim savaşım
Himeragi Yukina: Hayır senpai bizim savaşımız

Bunu unutma izlerken sende anlıcaksın.

• Muhteşem
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Enes
Ben ilk önce hentai sanmıştım değilmiş güzelmi bari
bişey soracağım animelerden anlıyorsun sanırım akame ga kill diye death note gibi küçük bir anime varmış başını izledim güzeldi küçükmüşde zaten nasıl güzelmi

Sıpekular

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
İbrahim
bişey soracağım animelerden anlıyorsun sanırım akame ga kill diye death note gibi küçük bir anime varmış başını izledim güzeldi küçükmüşde zaten nasıl güzelmi
Küçük mü onlar? Çok hoş animeler ikiside
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nagatoro-san'da güzel

• Beğen

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,856
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
İlk bölümüne baktım "aNiMe yEtİşKin iŞiDiR" şeyini uygulamak için bayağı bir çabalamışlar ama yemiyor.

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,705
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
Hayatımda izlediğim tek anime, bayağı beğenmiştim
Amazon.de'de +18 Megumin body pillow bulmuştum tavsiye ederim :kappa:

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,992
İsim
Cdd Baran
İlgilendiği Kategoriler
Politik a Politik
aYnI AnDA 10 KoNU yÜkSELtEm HiT kASam

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yıllardır beklenen 3. Sezon, yeni stüdyosu ile beraber sonunda onaylandı!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Spinoff için PV yayınlandı!

Son düzenleme:

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Birkaç gün önce Spinoff yapımından detaylı PV yayınlandı. Megumin'in geçmişi işlenecek anlaşılan.

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji
Ben izledim yeni sezon bekliyorum tavsiye ederim güzel animeydi.

• Muhteşem
Top Bottom