Neler Yeni

Ankara Bilgisayar Montajı Nerede Yaptırabilirim ?

Fiera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Semih Erdim
Merhaba yeni bir sistem topladım dün kurulumunu yaptım sistem çalışıyor fakat kablolar çok dağınık ve eksik kablo taktım mı şüpheliyim güvendiğiniz profesyonel bir şekilde montaj yapan bir yer var mı ?

ConquerorXIV

80+ Gold
Merhaba yeni bir sistem topladım dün kurulumunu yaptım sistem çalışıyor fakat kablolar çok dağınık ve eksik kablo taktım mı şüpheliyim güvendiğiniz profesyonel bir şekilde montaj yapan bir yer var mı ?
İstanbulda bile mükemmel yapan yok. Senden çok farklı toplayan bulman zor zaten fahiş fiyata yaparlar

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,631
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Youtubedan izle kendin yap esnafa para vermeye değmez :D

snop02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
snop02
En ince elektrikçi klipsi al, geç kasanın basına yap bi kave kendin yap…

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,631
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Hocam sistemi kurdum çalışıyor ama gerçekten kablo dağınıklığı çok kötü duruyor ve bazı kabloları eksik bağladım galiba
Fotograf atabilirsen yardımcı olmaya çalısırız

Fiera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Semih Erdim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fotograf atabilirsen yardımcı olmaya çalısırız
Hocam bide anlamadığım bir şekilde fanlar eski kasama göre daha sesli çalışıyor kasa fanlarını psu ya bağladım anakart bağlantısı yapmadım rgb çalışıyor acaba anakarta bağlamadığım için sıcaklığa göre hızını ayarlamıyor mu anlamadım nasıl bağlayacağımıda bilmiyorum açıkcası 6 adet fan var içerisinde

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,631
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Hocam bide anlamadığım bir şekilde fanlar eski kasama göre daha sesli çalışıyor kasa fanlarını psu ya bağladım anakart bağlantısı yapmadım rgb çalışıyor acaba anakarta bağlamadığım için sıcaklığa göre hızını ayarlamıyor mu anlamadım nasıl bağlayacağımıda bilmiyorum açıkcası 6 adet fan var içerisinde
Molex bağladığın için son seviye çalışıyorlar. Anakrta bağlaman lazım ki oradan pwmden veri alsın ona göre dönsün vs ama molexse yapacak bir şey yok hep öyle çalısıyor.

Fiera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Semih Erdim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Molex bağladığın için son seviye çalışıyorlar. Anakrta bağlaman lazım ki oradan pwmden veri alsın ona göre dönsün vs ama molexse yapacak bir şey yok hep öyle çalısıyor.
Pwm bağlantısı olup olmadığını nerden anlayabilirim ?

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,631
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Pwm bağlantısı olup olmadığını nerden anlayabilirim ?
3 pinlilerde de bildiğim kadarıyla hız kontrolu yok ama kaçla döndüğünü görebiliyorsun. 4 pinli ise hem okuyup hem de hızını ayarlayabiliyorsun. Direkt psuya bağlantısı varsa zaten o kontrol edilemez.

1701420715528.png

Bu mesela kontrol edilebilir bir fanın bağlantı kablosu

Fiera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Semih Erdim
3 pinlilerde de bildiğim kadarıyla hız kontrolu yok ama kaçla döndüğünü görebiliyorsun. 4 pinli ise hem okuyup hem de hızını ayarlayabiliyorsun. Direkt psuya bağlantısı varsa zaten o kontrol edilemez.

Alıntıyı görüntüle
Bu mesela kontrol edilebilir bir fanın bağlantı kablosu
Anladım hocam teşekkür ederim çok rahatsız ederse kasa içinde ki fanları söküp yenilerini alırım.

Top Bottom