Neler Yeni

Yeni topladığım AM5 birkaç sorum var

Bartuu-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bartu Üstüntaş
Merhaba AM5 sistem topladım ve kurulumunu kendim yaptım ilk defa kendim toplamış oldum PC gayet normal açılıyor ama yavaş açılıyordu BIOS kısmından Memory context restore ve Power down modunu "enable" yaptım açılış hızı kesinlikle fark etti. NZXT H5 Elite almıştım ve kasadan egzoz fan çıkmadı ayrı olarak fan sipariş ettim o gelene kadar Cyberpunk ve NFS Unbound testi yaptım, egzoz fan olmadan NZXT Kraken 240RGB soğutucu ile Cyberpunk 2K ultrada işlemci 80 derecelere ulaşıyordu, NFS ise 4K Ultra 69 üstüne çıkmadı Kraken LCD ekranında. Not: Soğutucu ile gelen macunu kullanıyorum. Sizlere sorularım şunlar: Egzoz fan olmadan bu sıcaklıklar iyi mi? İlk defa kendim topladığım için eksik kablolama yapmış mıyımdır çünkü PC ilk açtığım zamanlar bayağı geç açılıyordu hatta açılmıyordu anakartın CMOS tuşuna basaraktan açabilmiştim. Bir de NZXT aer 2 RGB siparişi verdim egzoz fan için, 2 tane RGB kontrolcüsü var kasanın ama sanırım ben bu egzoz fanı nereye bağlayacağım RGB kablosunu bağlasan fan girişi nereye olacak yani NZXT CAM uygulamasında kontrol edebilmek için? Kusura bakmayın ilk defa topladım kablolamada çok zaman harcadım kurduğum zaman pek bilmiyorum. Bir sürü farklı soru sordum hepsini cevaplayabilirseniz benim için çok iyi olur.

Sistem:
Ryzen 7 7700X.
Gigabyte RTX 4070 eagle.
MSI MPG B650 Carbon Wi-Fi
G.Skill Trident Z 32 GB 6000MHz CL32 (sanırım CL şu anda 32 değil ve EXPO değilmiş Intel olanı almışım bu bir sorun çıkarır mı?)
2TB Kingston Fury Renegade 7300 MB okuma 7000 MB yazma.
NZXT Kraken 240 RGB.
NZXT C750W Bronze yarı modüler.
NZXT H5 Elite kasa.

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
OZAN TANKUŞ
Egzoz siparişi verdiysen anakartta onun boş slotu vardır illa. Sys fan yazar. oraya bağlarsın. Onun haricinde kontrolcüde de boş yer varsa ona bağlayabilirsin.

Bartuu-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bartu Üstüntaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Egzoz siparişi verdiysen anakartta onun boş slotu vardır illa. Sys fan yazar. oraya bağlarsın. Onun haricinde kontrolcüde de boş yer varsa ona bağlayabilirsin.
Kontrolcü yerine anakarta bağlasam bile nzxt cam uygulamasında ışığı ile oynayabilir miyim?

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
OZAN TANKUŞ
Kontrolcü yerine anakarta bağlasam bile nzxt cam uygulamasında ışığı ile oynayabilir miyim?
Sadece Devir saatini hızını ayarlayabilirsin diye biliyorum. Işık konusunda bi deneme yapmak lazım :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,921
Üyeler
141,205
Son üye
Alexqq
Top Bottom