Neler Yeni

📋 ANKET! Donanım Arşivi Forum Hangi Ekran Kartı Markasını Kullanıyor 📋

Hangi Ekran Kartı Firması ?

• NVIDIA

• AMD

• INTEL

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Senerr

80+ Bronze
nvidia aşırı paragoz olmaya başladı, sırf 4000 serisi satilsin diye 3000 serisine dlss 3 getirmiyor
Direkt paragözlük değil bence o ama super serisi çıkarması paragözlük olabilir. Dlss 3 ve FG'ye donanımsal çalıştırıyor diyen çok kişi var 4000 serisi için AMD'nin aksine.

Senerr

80+ Bronze
Dlss 3.0 tensör çekirdeklerini kullanıyor. 3090'da 328 4060'da ise 96 tane tensör çekirdeği var. Yani paragöz nvida.:)
Tensör çekirdeği 2000 serisinde bile var galiba onla alakalı bir durum değildir.

MasterS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Enes miraç
Direkt paragözlük değil bence o ama super serisi çıkarması paragözlük olabilir. Dlss 3 ve FG'ye donanımsal çalıştırıyor diyen çok kişi var 4000 serisi için AMD'nin aksine.
bence her iki durumdada paragöz, süper serisine neden aynı fiyata satiyorki hem? demekki öylede kâr edebiliyormuş

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
Tensör çekirdeği 2000 serisinde bile var galiba onla alakalı bir durum değildir.
Valla işin uzmanı değilim ancak internette böyle yazıyor.
"NVIDIA DLSS 3, ekran kartındaki Tensor çekirdeklerini kullanan yapay zeka algoritması sayesinde oyunlarda kare oluşturan bir teknolojidir."

Senerr

80+ Bronze
bence her iki durumdada paragöz, süper serisine neden aynı fiyata satiyorki hem? demekki öylede kâr edebiliyormuş
Süper serisi için katılıyorum zaten dediğinize ama AMD kullanmış biri olarak Nvidia'nın yapay zekası ile AMD'nin yapay zekası bana göre rakip olamaz fps artışı hariç.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Ben AMD kullanırım ihtiyar.

Senerr

80+ Bronze
Valla işin uzmanı değilim ancak internette böyle yazıyor.
"NVIDIA DLSS 3, ekran kartındaki Tensor çekirdeklerini kullanan yapay zeka algoritması sayesinde oyunlarda kare oluşturan bir teknolojidir."
Sanırım tensör çekirdekleride nesil nesil başka türlü bir açıklama aklıma gelmiyor ama kesin yapan vardır ben araştırmadım. Nvidia tercih edenler ağırlıkta zaten şu an.

Amd yazılımla rtx3060 a bile fg verirken nvidia nasıl veremiyor?🤔🤔🤔

Senerr

80+ Bronze
Amd yazılımla rtx3060 a bile fg verirken nvidia nasıl veremiyor?🤔🤔🤔
Bunu ben söylemiyorum RTX 3060 vs 4060 konularına baksan bile görürsün donanımsal dediklerini araştırmadım zaten ne gerek var ? Kendim 4060 kullanıyorum. Sadece şunu söyleyebilirim FSR 3 ile DLSS 3 aynı kalite görüntü veriyor mu sanıyorsunuz ?

Bunu ben söylemiyorum RTX 3060 vs 4060 konularına baksan bile görürsün donanımsal dediklerini. FSR 3 ile DLSS 3 aynı kalite görüntü veriyor mu sanıyorsunuz ?
tabii ki vermiyor, ama neden bunu nvidia yerine amd yapsın. Madem o kadar yazılımı iyi bir firma nvidia! hiç vermemektense kendisi yazılımla fg versin. 40 fps aldığım oyunda görüntü çamur olmadığı sürece 100 kareye çıkarsam ben takmam açıkçası.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,201
İsim
Sinan Aba
Bunu ben söylemiyorum RTX 3060 vs 4060 konularına baksan bile görürsün donanımsal dediklerini araştırmadım zaten ne gerek var ? Sadece şunu söyleyebilirim FSR 3 ile DLSS 3 aynı kalite görüntü veriyor mu sanıyorsunuz ?
Görünmez zaten.
Fsr3 sadece fg. çözünürlüğü fsr2.0'dan veriyor.(oyundaki fsr sürümü)
dlls3 fg'yi oyundaki dlls sürümlerinden veriyor.

normalde zaten dlls fsr'ye göre daha kaliteli yani dlls3'ün kaliteli olması normal. Fsr 2.2'den sonra gelecek sürümler iyi olmalı ki görüntü bozulmasın.

Senerr

80+ Bronze
tabii ki vermiyor, ama neden bunu nvidia yerine amd yapsın. Madem o kadar yazılımı iyi bir firma nvidia! hiç vermemektense kendisi yazılımla fg versin. 40 fps aldığım oyunda görüntü çamur olmadığı sürece 100 kareye çıkarsam ben takmam açıkçası.
Nvidia bende yazılımda mükemmel sanıyordum ama güncel GeForce experience sürümünü kullanana kadar. Yani Nvidia önce driverları düzeltsin FG yerine AMD ise daha FG'yi az oyuna yaygınlaştırabildi yani önlerinde daha çok yol var. Nvidia istese AMD'nin yaptığı gibi yazılımla belki desteği verebilirdi ama böyle bir şey için AMD açık kaynak verildiği için geç kalındı. Bir de DLSS 3'ü 3000 serisine de verdiği zaman aynı kalite de verebilecek mi ? O var. Dlss 2.7 çıkarsaydı olurdu belki. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görünmez zaten.
Fsr3 sadece fg. çözünürlüğü fsr2.0'dan veriyor.(oyundaki fsr sürümü)
dlls3 fg'yi oyundaki dlls sürümlerinden veriyor.

normalde zaten dlls fsr'ye göre daha kaliteli yani dlls3'ün kaliteli olması normal. Fsr 2.2'den sonra gelecek sürümler iyi olmalı ki görüntü bozulmasın.
Ha bir de dlss 3.5 çıktı buda yetmezmiş gibi. :D
Benim aktif olarak FSR 2 destekleyen bir cihazım var hiç kullanmıyorum öyle diyeyim size. DLSS kullanıyorum ama.

Top Bottom