Neler Yeni

Anksiyetem var artık Bu kadar Düşünmeyi kafam kaldırmıyor

Ahmet4921

80+
16 yaşındayım Ya yıllardır aynı sorun, hayatta daha büyük sorun dertler var Şu an kendi sorunumu belirtmeye utanıyorum ancak anksiyetem var ve gerçekten kötü durumdayım, Bazen sabahlara kadar yataktan kalkmadan düşünüyorum sosyal bir hayatım yok küçüklüğümdede yoktu, Şu an ne bir ilişkim nede bir şey yaşadım. Dışarı çıkıp gezeyim diyorum yine düşünüyorum aklımda binbir türlü şey bazen bu yüzden ağlıyorum. Duygularım karışık yani uzun süreli bir duygu durumu olmuyor anlık ve o an düşündüğüm şeyden kaynaklı oluyor.

Birini görmeyi artık nimet olarak görüyorum cidden özellikle 2 li ilişkilerde beraber tartışıp dertleşeceğim bir insan istiyorum. Artık baydım 7 24 aynı yerde her gün aynı şeyleri düşünmek sorgulamak yıllar öncesinde kalan sorunlar halen aklımda düşünmekten kafayı yiyorum.

Kurguladıklarım sanki beni kimlik kişilik bozukluğuna sürüklüyor,

Olmayan olaylar için ağlıyorum hüzünleniyorum yerimden kalkamıyorum. Aklımda binbir türlü şey düşünüp kafamı yiyorum.

Herkesi ciddiye alır oldum artık normal tepki bile veremiyorum.

Yokluktanmı artık nedir yolda gördüğüm biri olur hayal dünyamda onu bir karaktere koyar beraber muhabbet ederiz geçen kendi kendime düşünürken yanlışlıkla 2 yemek masası kurmuşum. O an olayın ciddiyetini anladım gerçekten kendim bile fark etmiyorum artık.

Akşam yastığımdan çıkamıyorum onun sıcaklığı en azından bir kucakmışçasına beni dinlendiriyor.

Anlıyorumki gerçekçi düşünemiyorum meslek hayatına atıldığımda nasıl bir yol izleyip üstüme sorumluluk alacağım bilemiyorum.

Artık gerçekten dayanamıyorum bunun tek çözümü sosyalleşmek onuda yapmamak için bir çok sebep var buda zamanla çoğalıyor ve sorunlarıda çoğaltıyor.

Düşünüyorum bazen askeriyeye gidip bütün hayatımı yakmayı en azından kolay bir kurtuluş onunda zorluyu beynimi yakıyor işte.

Polçek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Polçek
corona döneminden sonra birçok insan aynı sorunu yaşıyor sana tavsiyem , dershane spor salonu müzik aleti kursları discord muhabet gibi kendini meşgul edecek aktivite edinmen

Hudzell

80+ Platinum
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,458
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Hocam çok uzun anlatarak sizi yormayacağım. Ben de tıpatıp aynı sorunları yaşıyordum sizle.
4-5 ay önce antidepresan ve sinirim için ilaç almaya başlamıştım. İlk zamanlar bu düşüncelerimi bastırıyordu ama sonradan bi anlamı kalmadı.

Bunu daha yeni doktoruma anlattım ekstradan psikoloğa gitmemi istedi. Size de öneririm.

Ayrıca ilaç kullanıyor musunuz ?

Ahmet4921

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
corona döneminden sonra birçok insan aynı sorunu yaşıyor sana tavsiyem , dershane spor salonu müzik aleti kursları discord muhabet gibi kendini meşgul edecek aktivite edinmen
Bende yıllardır olan bir şey malesef, 1 yıldır aktif spor yapıyorum müzik edevat işleri yani yaptığım çok şey var sanaldan bir şey ifade etmiyor sporun verdiği bir katkı yok halen aynıyım orada konuşmak bir işe yaramıyor.
Psikologlarda diyor, sosyalleşmek şart sanal değil birebir yüzyüze :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam çok uzun anlatarak sizi yormayacağım. Ben de tıpatıp aynı sorunları yaşıyordum sizle.
4-5 ay önce antidepresan ve sinirim için ilaç almaya başlamıştım. İlk zamanlar bu düşüncelerimi bastırıyordu ama sonradan bi anlamı kalmadı.

Bunu daha yeni doktoruma anlattım ekstradan psikoloğa gitmemi istedi. Size de öneririm.

Ayrıca ilaç kullanıyor musunuz ?
Zamanında kullanıyordum, dediğiniz gibi düşüncelerimi bastırdı ama sonrasında, tekrar başladı, Psikologa gitmiştim ancak beni dinlemek yerine yüzeysel sorular ile sorunu çözmeye çalıştı. tek seans sonrası psikiyatriste gönderdi. Başka bir psikolog arıyoruz.

Myst3ry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Can
Sosyallik meselesinde halısaha maçlarını izlemeye gidebilirsin senin gibi izleyenler olacaktır insan içinde olmak iyi gelebilir. Bisiklet ile turlayabilirsin bir turunda muhtemelen birilerine eşlik edersin ister istemez bisikletin hızından ötürü veya şehrinde tur yapan mini gruplar vardır bir anda çok kişiyle tanışma imkanı bulursun. Fitnessa başlamakta iyi olabilir aletleri insanlarla beraber kullanacağın için ister istemez diyalog kurarsın. Hobilere de paran yoksa bulabilirsen bir kafede veya esnafın yanında işe gir derim bin bir çeşit insan tanımak zorunda kalırsın.

Qbört

80+ Bronze
Şu anksiyete sorununu araştırdım da sanırım yarı olarak bende de var tabii sinirimi ve sabrımı kontrol etsem de bir takım sıkıntılarla uğraşıyorum, arkadaş güven gelecek kaygısı vb. Bakalım bir ara destek almaya giderim umarım en yakın zamanda iyileşirsiniz nasıl olsa hayat akıp gitmeye devam ediyor bazı zorunluluklarla baş etmek gerek şu hayatta dertlerimi çözen en büyük destek sabrım olmuştur.

mfimmel

80+ Silver
Emin ol o coronadan sonra psikolojim bozuldu diyenler falan bu arkadaşın yaşadıklarının yanında hiçbir şey.

Herkes yok anksiyetem var yok psikolojim şöyle bozuk diyor ama emin ol bu arkadaştan çok farklı hepsi.

Ki anksiyeteyim diye kendini tanımlayanların hepsi aslında değil ve sadece bu arkadaşlara duyulması gereken ilginin değerini düşürüyorlar.

@Ahmet4921 Sana ise son kez şunu diyeceğim baya konu açtın aynı olay için sana tavsiyem artık psikiyatriste gitmen senelerce okulunu okumuş tekniğini ve terapisini öğrenmiş kişiler sana bizden çok çok daha iyi yardımcı olur buraya boşuna konu açıyorsun yazdığın yazılar falan burada kimse sana fayda sağlayamaz emin ol. Çünkü tedavi süreci uzun detaylı ve kontrol altında olmalı ve bunu donanımlı birisi yapmalı.

lionroper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
892
İsim
Lionroper
İlgilendiği Kategoriler
Telefonlar, Donanım & çevre birimleri
16 yaşındayım Ya yıllardır aynı sorun, hayatta daha büyük sorun dertler var Şu an kendi sorunumu belirtmeye utanıyorum ancak anksiyetem var ve gerçekten kötü durumdayım, Bazen sabahlara kadar yataktan kalkmadan düşünüyorum sosyal bir hayatım yok küçüklüğümdede yoktu, Şu an ne bir ilişkim nede bir şey yaşadım. Dışarı çıkıp gezeyim diyorum yine düşünüyorum aklımda binbir türlü şey bazen bu yüzden ağlıyorum. Duygularım karışık yani uzun süreli bir duygu durumu olmuyor anlık ve o an düşündüğüm şeyden kaynaklı oluyor.

Birini görmeyi artık nimet olarak görüyorum cidden özellikle 2 li ilişkilerde beraber tartışıp dertleşeceğim bir insan istiyorum. Artık baydım 7 24 aynı yerde her gün aynı şeyleri düşünmek sorgulamak yıllar öncesinde kalan sorunlar halen aklımda düşünmekten kafayı yiyorum.

Kurguladıklarım sanki beni kimlik kişilik bozukluğuna sürüklüyor,

Olmayan olaylar için ağlıyorum hüzünleniyorum yerimden kalkamıyorum. Aklımda binbir türlü şey düşünüp kafamı yiyorum.

Herkesi ciddiye alır oldum artık normal tepki bile veremiyorum.

Yokluktanmı artık nedir yolda gördüğüm biri olur hayal dünyamda onu bir karaktere koyar beraber muhabbet ederiz geçen kendi kendime düşünürken yanlışlıkla 2 yemek masası kurmuşum. O an olayın ciddiyetini anladım gerçekten kendim bile fark etmiyorum artık.

Akşam yastığımdan çıkamıyorum onun sıcaklığı en azından bir kucakmışçasına beni dinlendiriyor.

Anlıyorumki gerçekçi düşünemiyorum meslek hayatına atıldığımda nasıl bir yol izleyip üstüme sorumluluk alacağım bilemiyorum.

Artık gerçekten dayanamıyorum bunun tek çözümü sosyalleşmek onuda yapmamak için bir çok sebep var buda zamanla çoğalıyor ve sorunlarıda çoğaltıyor.

Düşünüyorum bazen askeriyeye gidip bütün hayatımı yakmayı en azından kolay bir kurtuluş onunda zorluyu beynimi yakıyor işte.
sosyalleşme değilde sessiz sakin bir alana git orman olur boş bir oda olur neresi istersen kendini dinlemeyi bırak kitap oku bende de vardı böyle bişey oyalanarak atlatılıyor. Dediklerinden tatmin olmadıysan başka tavsiyeler de verebilirim ama uzman değilim

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ben de yaşıyordum dediklerini. Bence bir psikiyatriste gitmelisin. İlaç sorunu çözebilir.

Top Bottom