Neler Yeni

Annesi olmayan 1 aylık köpek ne yer?

Evren avcı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,259
İsim
Evren avcı
bir tabağa ekmeği parçalara ayır koy sonra bolca süt koy içine ver.

Hepra

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Süt ile karıştırılan mamalar oluyor, küçük biberona koyarak besleyebilirsin.

Umut0526

80+ Silver
köpek çok küçük şu anda mama verme, veterine götür oradaki doktorlara falan sor bence

Emir Ç

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emir ÇOLAKLAR
Öyle yapıyorum ama önceden ekmekleri yiyordu. 2 gündür doğru dürüst yemiyor zaten. Bugün biraz yedi oda sadece sütü içti. Ekmeği yemedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Götüreceğim veterinere inşallah bi sorun yoktur. Küsmüştür umarım bize ondan trip yapıyodur😄

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,585
İsim
Mert Metshi
Yemek yer.

wass

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
928
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
HipHop
Twitter
wass015
Discord
wass#0315
Merhabalar, kendim de yavru bir köpek sahibiyim, umarım size yardım edebilirim. Öncelikle çok süt vermeyin, çünkü mide kurtu yapıyor. Kendim yaşadım ve 3 ay sıkıntısını çektim. Sonra düzeldi ve gayet sağlıklı. (Yavru köpeğimden bahsetmiyorum.) Ayrıca 5-6 ay'a kadar yıkamayın. Veteriner'e başvurun o size anlatacaktır. Ben ilk geldiğinde yavru köpek mamasını ezip az miktarda sütle karıştırıp (gerçekten az miktarda) vermiştim. (Doğru mu yanlış mı bilmiyorum). Bu konuda en iyisi veterinere başvurmak. Bu arada geldiğinde 1.5-2 aylık falandı.

Kanka hayvanın midesini bozmak istiyorsun galiba? İshal, kabız gibi hastalıklar kapabilir.

Bolca süt? Kanka süt zararlı, bilip bilmeden yazma köpeği hasta edeceksiniz. Sonra aşısıydı, ilacıydı, serumuydu uğraşır.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,468
İsim
Taha yücel
bizimde bir kangalımız vardı o yaşlarda babam ona biberon aldı bide süt öyle besledik bir zaman sonra babam ona günlük et veriyordu bir zaman sonra benim boyumu geçmişti valla eskiden seviyodum sonra sevemedim korkuyordum kangal bide olum kocaman babama küçükken çok teklif geldi 1k veren felan oldu çevresinden babamda vermedi beslemek istedi en son bakamıyınca büyünce tabi o zaman kimse istemedi kocaman aslan bir tane adam takasla koyun vercem dedi verdik zaten bakamıyorduk masrafıda fazlaydı 3 yıl geçti koyun gelmedi :d

wass

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
928
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
HipHop
Twitter
wass015
Discord
wass#0315
bizimde bir kangalımız vardı o yaşlarda babam ona biberon aldı bide süt öyle besledik bir zaman sonra babam ona günlük et veriyordu bir zaman sonra benim boyumu geçmişti valla eskiden seviyodum sonra sevemedim korkuyordum kangal bide olum kocaman babama küçükken çok teklif geldi 1k veren felan oldu çevresinden babamda vermedi beslemek istedi en son bakamıyınca büyünce tabi o zaman kimse istemedi kocaman aslan bir tane adam takasla koyun vercem dedi verdik zaten bakamıyorduk masrafıda fazlaydı 3 yıl geçti koyun gelmedi :d
Kanka benimde şuan dişi kangalım var, yukarıda hastalanan köpeğim o. Küçükken annesinden çok süt içmiş o yüzden mide kurdu oluşmuş. Bu sebepten dolayı çok büyüyemedi ama şimdi ayağa kalkınca 1.65 oluyor boyu.

Emir Ç

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emir ÇOLAKLAR
Kanka benimde şuan dişi kangalım var, yukarıda hastalanan köpeğim o. Küçükken annesinden çok süt içmiş o yüzden mide kurdu oluşmuş. Bu sebepten dolayı çok büyüyemedi ama şimdi ayağa kalkınca 1.65 oluyor boyu.
Cevabın için saol öncelikle. Bilgili birisin belli. Sütlü ekmekten başka bir şey yemiyor. Bende mecbur aç kalmasın diye veriyorum. Benimkide kangal bu arada. Fotodaki mamadan verdim ama yememiş. Dünden beri kabında duruyo. Süt verdik gene malesef. Sütüde suyla karıştırıyorum. Kedi maması var bende küçük parçalı ama çok sert. Elimle ezemedim. Onu boş verdim yemedi. Acaba ezip toz halinde sütüne mi koysam. Bilemedim. Kedi mamasıya belki yemez diye düşünüyorum. Sütü bırakmam gerek bir an önce. Onu biliyorum ama bişey yese keşke.

wass

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
928
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
HipHop
Twitter
wass015
Discord
wass#0315
Cevabın için saol öncelikle. Bilgili birisin belli. Sütlü ekmekten başka bir şey yemiyor. Bende mecbur aç kalmasın diye veriyorum. Benimkide kangal bu arada. Fotodaki mamadan verdim ama yememiş. Dünden beri kabında duruyo. Süt verdik gene malesef. Sütüde suyla karıştırıyorum. Kedi maması var bende küçük parçalı ama çok sert. Elimle ezemedim. Onu boş verdim yemedi. Acaba ezip toz halinde sütüne mi koysam. Bilemedim. Kedi mamasıya belki yemez diye düşünüyorum. Sütü bırakmam gerek bir an önce. Onu biliyorum ama bişey yese keşke.
Kedi maması kediler için yapılmıştır, yavru köpek mamaları var. Onu hafif toz gibi yapıp (okadar değil) içine süt koyun (az). Onu yer büyük ihtimalle. Toz gibi olduğu için yemek zorunda olur. Ama kesinlikle veterinere götürün çünkü ona göre planlar yapar.

Köpeğimin annesi yok. Ve henüz 1 aylık. Annesi bizim değildi. Biz yavruyu bulup sahiplendik. Ne yiyeceği konusunda bi bilgim yok. Sadece sütle beslenmemesi gerektiğini biliyorum ancak köpek 2 haftadır bizde ve sütlü ekmekten başka bişey yemiyor. Ne verebilirim bilmiyorum. Acilen başka bir şeyler vermem gerek. Tavukbulyon lu ekmek verdim ama yemiyor. Sadece sütlü ekmek. Oda sadece sütünü içiyor. Ekmek kalıyor. Zararlı biliyorum ama yapıcak bişey yok. Marketten kedi maması ve köpek maması aldım denemek için. Belki kedi maması falan yer diye. Ne verebilirim acil bilgi istiyorum...
Veterinlere sor kuzum

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,264
İsim
........
Yok canım o kadar da değil. Biberonla falan içiyodu sütü ilk geldiğinde. Şu an dişi falan var yani ama kuvvetli ısıramıyor küçük olduğu için. Küçük et parçası dalan veriyoruz yiyordu ama dünden beri fazlasıyla bişey yemiyor. 3 4 öğün yemek yiyen hayvan bişey yememeye başladı. Sütte zararlı diyolar. Parazit falan yapıyomuş ve ciddi sağlık sorunları yapar diyolar.
Sütü direk verme veriyorsan biraz su katıp ver

Top Bottom