Neler Yeni

Antidepresan Asla Bir Anda Bırakılmamalı!

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Antidepresan kullanıyordum. Dayım kullandığımı öğrenince annemden ilaçları istemiş. Hepsinin blisterini kırıp atmış.
1 haftadır kullanmıyorum ve olm çok kötüyüm. Allah cahil kimselerden korusun sizi. Cahillik zor. Hani sadece kendinize değil çevrenize de zarar veriyorsunuz.
Söylemesi ne kadar doğru bilmiyorum ama dünden beri çok kere mastürbasyon yaptım. İlk defa yapma ihtiyacı hissediyorum. Olm çünkü ilaçların sağladığını kendim sağlamaya çalışıyorum. İlaçlar bir anda kesildiği için 1 yıl boyunca bastırdığım tüm duygular akıp gidiyor. Sanki tıkalı bir kanalın tıkacı çıkarılmış gibi. İntihar düşünceleri çok sıklaştı. Mastürbasyon yapınca intihar düşüncesinin kısa bir süreliğine de olsa gidip beni rahat bıraktığını gördüm.
Ama 30 dk sonra falan yine geliyorlar.
Sözün özü;

• Antidepresanlar bir anda bırakılmaz
  • Bir anda doz yükseltilmez
  • Doktor kontrolü dışına çıkılmaz
  • Bugün iyi hissediyorum içmeyeyim o zaman denmez.

Felistigris

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
mahmut
peki neden kullanıyordun ve kullandığın zaman işe yarıyor mu?
yani ne gibi sorunlar sonucu kullanmaya basladın

NespaY

80+ Silver
Antidepresan kullanıyordum. Dayım kullandığımı öğrenince annemden ilaçları istemiş. Hepsinin blisterini kırıp atmış.
1 haftadır kullanmıyorum ve olm çok kötüyüm. Allah cahil kimselerden korusun sizi. Cahillik zor. Hani sadece kendinize değil çevrenize de zarar veriyorsunuz.
Söylemesi ne kadar doğru bilmiyorum ama dünden beri çok kere mastürbasyon yaptım. İlk defa yapma ihtiyacı hissediyorum. Olm çünkü ilaçların sağladığını kendim sağlamaya çalışıyorum. İlaçlar bir anda kesildiği için 1 yıl boyunca bastırdığım tüm duygular akıp gidiyor. Sanki tıkalı bir kanalın tıkacı çıkarılmış gibi. İntihar düşünceleri çok sıklaştı. Mastürbasyon yapınca intihar düşüncesinin kısa bir süreliğine de olsa gidip beni rahat bıraktığını gördüm.
Ama 30 dk sonra falan yine geliyorlar.
Sözün özü;

• Antidepresanlar bir anda bırakılmaz
  • Bir anda doz yükseltilmez
  • Doktor kontrolü dışına çıkılmaz
  • Bugün iyi hissediyorum içmeyeyim o zaman denmez.
Dostum peki bu antidepresanların dozu sürekli giderek artıyor mu yoksa bırakacağın bir dönem olacak mı?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki neden kullanıyordun ve kullandığın zaman işe yarıyor mu?
yani ne gibi sorunlar sonucu kullanmaya basladın
İntihar girişimim oldu. Majör depresif nöbet tanısı koyuldu. Kullandığım zaman tabi ki işe yarıyordu. Donduruyordu beni .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum peki bu antidepresanlar sürekli giderek artıyor mu yoksa bırakacağın bir dönem olacak mı?
Tabi ki bırakılan bir dönem var.

Felistigris

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
mahmut
İntihar girişimim oldu. Majör depresif nöbet tanısı koyuldu. Kullandığım zaman tabi ki işe yarıyordu. Donduruyordu beni .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi ki bırakılan bir dönem var.
dayın senin hakkında nasıl böyle karar veriyor baban bir şey demiyor mu

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
dayın senin hakkında nasıl böyle karar veriyor baban bir şey demiyor mu
Kayseri'deydik. Babam Adana'da. Annem de bir şey dememiş. Aaa cahiller topluluğu sizi. Antidepresan benim beynimi uyuşturuyormuş, iyileştirmiyormuş, yalanmış, plaseboymuş, ilaç firmalarının para kazanmak için çıkardığı yalan bir şeymiş. Olm ne kadar komplo var bizi buluyor heralde.

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
Hiç kullanmadım o yüzden sizi anlayabileceğimi pek söyleyemem ancak 2 yıl tedavi gören arkadaşım bir seferde bırakmıştı, ilk zamanlarda sıkıntı yaşadı daha sonrasında düzelmişti bir daha da kullanmadı.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Hiç kullanmadım o yüzden sizi anlayabileceğimi pek söyleyemem ancak 2 yıl tedavi gören arkadaşım bir seferde bırakmıştı, ilk zamanlarda sıkıntı yaşadı daha sonrasında düzelmişti bir daha da kullanmadı.
Benim durumum böyle olmuyor ne yazık ki. Depresyonum sanki 5 le çarpılmış sonra bana sindirilmiş gibi... Kat ve katını yaşıyorum şu an.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
İsmi ismi.
Kendi duyduklarını kesin kanıt olarak düşünen sabit fikirli bir topluluğumuz var.

R3b311i0n_01

80+ Bronze
silindi

Son düzenleme:

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Peki depresyona sebep olan şeyleri, esas sebebi düzeltme imkanı var mı? Düzeltme imkanı yoksa farklı bir bakış açısı ile bakılabilir.
Hocam her şey psikoloji değil işte. Olayın biyolojik yönü de var.
Siz şimdiye kadar (1 yıl) duygularınızı dondurmuşsunuz. Duygular kaybolmaz. Sadece gizlenir. Antidepresanları bir anda kesmek birikmiş ve kullanılmamış ( hissedilmemis) duyguların vanasını açmak gibidir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,466
Üyeler
157,076
Son üye
CanDeniz1
Top Bottom