Neler Yeni

AOC C27G2U/BK iade edip DELL S2721HGF almalı mıyım?

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han
Bugün son iade günüm hala kararsız kaldım. Elimde AOC C27g2U/BK model monitör var 165hz kavisli 250cd bir monitör. Ölü piksel yok. biraz ghosting var onu da overide ayarları ile hallediliyorum. Ara ara gözüme çarpıyor ama çoğu VA panelde varmış bu zaten.

dell s2721hgf monitörde 350cd olup 144hz aynı fiyatta kavisli ine aynı şekilde. Sizce ghosting dell monitörde daha az mıdır?250/350 cd değeleri sizce fark eder mi? Dostlar monitör konusundan yoruldum artık. Son kez açıyorum bu konuyu.

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper
Bildiğim kadarıyla çoğu Curved monitörlerde biraz ghosting muhakak oluyor,alacağınız modeli youtube'a yazarsanız inceleme videolarında muhakak ghosting testlerini bulursunuz..

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla çoğu Curved monitörlerde biraz ghosting muhakak oluyor,alacağınız modeli youtube'a yazarsanız inceleme videolarında muhakak ghosting testlerini bulursunuz..
Aslında baktım ghosting az duruyor DELL monitörde fakat color banding sorunu varmış onda da. Sizce birazcık ghosting göz ardı edilebilir mi? Oyunlarda, filmlerde gözüme çarpmıyor fazla ama işte tarayıcı da yazı geçişlerinde ya da masaüstünde falan denk geliyorum.

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper
Aslında baktım ghosting az duruyor DELL monitörde fakat color banding sorunu varmış onda da. Sizce birazcık ghosting göz ardı edilebilir mi? Oyunlarda, filmlerde gözüme çarpmıyor fazla ama işte tarayıcı da yazı geçişlerinde ya da masaüstünde falan denk geliyorum.
Kullanmadığım için hiçbir fikrim yok ne desem yanlış olur..Gözle görmek lazım kullanmak lazım.Ama o bahsettiğiniz olayda sanırım İPS paneller VA panellere göre daha iyi gibi duruyor.Benim MSİ241cv monitörüm vardı aynı şekil ufo ve oyunlarda biraz ghosting ve özellikle tarayıcıda yazı geçişlerinde çok anlaşılan bir ghosting belirtisi vardı.Şu an için Benq EX2510 kullanıyorum bütçenize uyarsa onu tavsiye edebilirim tek kelimeyle mükemmel.

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han
Kullanmadığım için hiçbir fikrim yok ne desem yanlış olur..Gözle görmek lazım kullanmak lazım.Ama o bahsettiğiniz olayda sanırım İPS paneller VA panellere göre daha iyi gibi duruyor.Benim MSİ241cv monitörüm vardı aynı şekil biraz ghosting ve özellikle tarayıcıda yazı geçişlerinde çok anlaşılan bir ghosting belirtisi vardı.Şu an için Benq EX2510 kullanıyorum bütçenize uyarsa onu tavsiye edebilirim tek kelimeyle mükemmel.
Anladım usta peki eski monitöründe kullanırken yazı geçişlerinde ghosting seni rahatsız ediyor muydu sırf bu yüzden mi yeni monitöre geçtin yoksa hala eski monitörü kullanır mıydın?

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper
Anladım usta peki eski monitöründe kullanırken yazı geçişlerinde ghosting seni rahatsız ediyor muydu sırf bu yüzden mi yeni monitöre geçtin yoksa hala eski monitörü kullanır mıydın?
Bana söylediğin modelden modele geçiş pek mantıklı gelmedi.Yine 27 inç yine curved.Hemen hemen benzer şeylerle karşılaşman kesin değil ama olası gözüyle bakıyorum.Eski monitörüğmde yazı geçişlerine çok dikkatli baktığımda kafayı taktığım zaman tabi ki rahatsız ediyordu.Sonuçta bir ton para vermişsin ve böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorum,haliyle yeni monitör arayışına geçmiştim..Yeni monitörümün en büyük özelliği hareket bulanıklığını açtığında diğer monitörler gibi parlaklığın kısılmaması.Hem ghosting'den eser yok hem çok güzel renklere sahip.Biraz daha oyun için değiştirdim desem daha doğru olur.

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Bugün son iade günüm hala kararsız kaldım. Elimde AOC C27g2U/BK model monitör var 165hz kavisli 250cd bir monitör. Ölü piksel yok. biraz ghosting var onu da overide ayarları ile hallediliyorum. Ara ara gözüme çarpıyor ama çoğu VA panelde varmış bu zaten.

dell s2721hgf monitörde 350cd olup 144hz aynı fiyatta kavisli ine aynı şekilde. Sizce ghosting dell monitörde daha az mıdır?250/350 cd değeleri sizce fark eder mi? Dostlar monitör konusundan yoruldum artık. Son kez açıyorum bu konuyu.
Aynı monitörün 24'' olanını kullanıyorum ben de (AOC C24G2U) . Hikayeli oyunlar oynuyorsan ghosting çok önemli değil hatta FPS oyunu oynasan bile ghostingi fark etmek zordur . Bence iade etme .

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han
Bana söylediğin modelden modele geçiş pek mantıklı gelmedi.Yine 27 inç yine curved.Hemen hemen benzer şeylerle karşılaşman kesin değil ama olası gözüyle bakıyorum.Eski monitörüğmde yazı geçişlerine çok dikkatli baktığımda kafayı taktığım zaman tabi ki rahatsız ediyordu.Sonuçta bir ton para vermişsin ve böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorum,haliyle yeni monitör arayışına geçmiştim..Yeni monitörümün en büyük özelliği hareket bulanıklığını açtığında diğer monitörler gibi parlaklığın kısılmaması.Hem ghosting'den eser yok hem çok güzel renklere sahip.Biraz daha oyun için değiştirdim desem daha doğru olur.
Senin modeli almak isterdim. Aslında güzel duruyor. Fiyatı aşıyor beni. Şuan max bütçem 2200TL valla deli etti beni bu monitör olayı 2-3 aydır böyleyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı monitörün 24'' olanını kullanıyorum ben de (AOC C24G2U) . Hikayeli oyunlar oynuyorsan ghosting çok önemli değil hatta FPS oyunu oynasan bile ghostingi fark etmek zordur . Bence iade etme .
Cs go, ac serisinde ve filmlerde farketmedim ghosting ama tarayıcıda falan yazı geçişlerinde biraz fethediyor kararsız kaldım.

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Senin modeli almak isterdim. Aslında güzel duruyor. Fiyatı aşıyor beni. Şuan max bütçem 2200TL valla deli etti beni bu monitör olayı 2-3 aydır böyleyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cs go, ac serisinde ve filmlerde farketmedim ghosting ama tarayıcıda falan yazı geçişlerinde biraz fethediyor kararsız kaldım.
Neredeyse her VA'da ghosting oluyor maalesef . IPS panelli ya da TN panelli bir mönitöre geçmen gerekebilir .

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper
Almayı düşünürsen muhakak bu incelleme videosunua göz at derim :)

En sağdaki hareket bulanıklığını açtığındaki ghosting performansı.Çoğu monitörde açtığında parlaklık 100-120nite kadar düşerken bu monitörde 400nit'den 260nit'e düşüyor gayet aydınlık çok güzel bir değer sırf bunun için aldım desem yeridir..

Ekler

• ufo.png
    ufo.png
    1.4 MB · Hit: 44
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,220
Üyeler
150,043
Son üye