Neler Yeni

AOC G27G2U/BK Ghosting Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Rasim
Merhabalar, Bu monitör yaklaşık 5 gündür elimde. Daha önceden fark etmediğim ama özellikle CS:GO gibi hızlı oyunlarda karşılaştığım bir sorun o da ghosting sorunu oluşuyor. OverDrive ayarlarına tek tek baktım ama ne yaparsam yapayım farkedilmeyecek duruma getiremedim. Bu direk VA panel yüzünden kaynaklanan bir sıkıntı mıdır? Yoksa benim monitör'e özel bir sıkıntı mıdır?

Not: İade edersem aklımdaki monitör : MSI 27" Optix MAG274R2 165Hz 1ms IPS
Bu monitör ile de ghosting, G-Sync'i açınca flicker, veya pixelleşme gibi sorunlar yaşar mıyım?

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,000
İsim
Turuncu Keskin
Hikaye oyunları ve dizi-film üzerine pek iş yapmıyorsan , çoğunlukla rekabetçi oyunlarda geçiriyorsan vaktini TN panel öneririm. Bu arada bütçe ne?

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper
Bahsettiğin monitör İPS panel değil mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Rasim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bahsettiğin monitör İPS panel değil mi ?
Şu anki kullandığım VA panel, ama o MSI IPS panel.
Hikaye oyunları ve dizi-film üzerine pek iş yapmıyorsan , çoğunlukla rekabetçi oyunlarda geçiriyorsan vaktini TN panel öneririm. Bu arada bütçe ne?
2300 maksimum. TN panel düşünmüyorum çünkü aynı zamanda grafikerim, fakat ghosting olayı ile de uğraşmak istemiyorum. Yani şu anki kullandığım monitör ile csgo'ya ne zaman girsem köşeyi dönünce o duvarın kenarı sanki motion blur varmışcasına döndüğüm için zor odaklanıyorum. Böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorum anlayacağınız. Zaten 4 farklı overdrive ayarı var, ve bu evet azaltsa da yine belli ediyor kendini.

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper
Söylediğin AOC modeli arattığımda İPS panel bir monitör çıkıyor, sana tavsiye edebileceğim monitör benimde kullandığım BenQ EX2510.İPS panel bir monitör.Ghosting konusunda çok başarılı bir monitör. 2 ms gtg hareket bulanıklığı modu var ve bu moda aldığımda ve ufo testi yaptığımda ağzım açık kaldı hemen sipariş verdim.Hareket bulanıklığı özelliği çoğu monitörde var fakat hemen hemen hepsinde bu özelliği açtığında parlaklığı inanılmaz derecede kısıyor ve kullanılamaz hale geliyor,fakat bu monitörde bu özelliği açtığında parlaklık 260cd'de kalıyor ve inanılmaz güzel bir değer.İşte o monitörler sözde 1ms monitörlerden ve 1500-2000tl bandında hepsi o şekil.Sana ürünün incelleme videosunu bırakıyorum oradan bir ghosting performansına bak derim :) Şuan indirimli fiyatıyla 2400TL civarına geliyor ve bu fiyat bandında sanırım en iyi 1080p 144hz İPS panel monitör.
-incelleme videosu :
3:40'a alırsan ufo testini görebilirsin.
-Ürün linki https://www.hepsiburada.com/benq-mo...n-monitoru-p-HBV000012QCF2?magaza=Hepsiburada

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
949,205
Üyeler
149,504
Son üye
aaeerr
Top Bottom