Neler Yeni

🔥İndirim APEC 125 cc Benzinli Motosiklet Gümüş Gri 2024 39,990TL

GirayHan

80+ Gold

Cgky

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Cengizhan K
Bilmediğimden soruyorum bu tarz motorlar ne kadar sorun çıkartabilir ki? yani günde 10km yol yapsak sonra kullanmasak ne kadar sürer ki arıza çıkartması? Çin işi olsa da uzun sürer gibi geliyor.

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,255
İsim
Enes kaya
Ağzı olan akil vermis yine. 40k ya 125 cc motor esi benzeri yok. O paraya 50cc var sadece sıfır. Es değer markaları 70-80k dan basliyor alinmazmiss yok ya. Ekle ustune 1 motor parası daha o zaman diyerek yardimci falan olduklarını saniyorlar galiba. Bu paraya 125cc bal gibi alınır. Sorun cikarir mi belli bi sure sonra cikarir bunların cikardigi sorunlar 1-2k ya çözülüyor. Toptan 80k verip motor almak mi ekonomik olarak rahat mantikli yoksa 40k ya alip yilda 1-2 kere masraf yapmak mi. Butun isinizi görür

halilbz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Halil Bozkurt
Hala önermiyorum. Sadece bütçesi çok kısıtlı ama ulaşımı problemli insanlar'ı düşünerek bu konuyu açtım.

MT25'ten buna geçme tabi :) Ağlamayı bırak mahfolursun.
Ee dediğin gibi bütçe kısıtlı ve 1 ay ulaşım için bir yere gitmem gerek kafamızı karıştırdın :)

GirayHan

80+ Gold
Bilmediğimden soruyorum bu tarz motorlar ne kadar sorun çıkartabilir ki? yani günde 10km yol yapsak sonra kullanmasak ne kadar sürer ki arıza çıkartması? Çin işi olsa da uzun sürer gibi geliyor.
Çok iyi bakılırsa bakımları düzenli zamanında yapılırsa uzun yıllar götürür. Herşeyden önce parasına göre motor deyip almak lazım ki bi problem çıktığında üzülmeyelim. 2 yıl garanti kapsamında sonuç olarak. alırsın 2 yılın sonunda satarsın. Problem olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ee dediğin gibi bütçe kısıtlı ve 1 ay ulaşım için bir yere gitmem gerek kafamızı karıştırdın :)
sen mt25'ten geçmekten bahsediyorsun senin için hayal kırıklığı olacak kafanın karışmasına gerek yok :D

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,255
İsim
Enes kaya
Bu tarz motorlar genelde fix arizalar cikariyor motor parcalarından dolayi. Onlarda 2-3k ya çözülüyor. Şöyle bi motor 5bin masraf cikardi mi agir hasarli gibi düşünebilirisn.

50cc de düşünülebilir sebebi sigorta zorunlu değil. Sokak mahalle arası kullanacaklar varsa biraz daha bütce dostu 50ccler. Sigorta cunku yillik 5-6k falandı en son. Parcaları da 125cc den daha uygun

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ersen
Bu tarz motorlar genelde fix arizalar cikariyor motor parcalarından dolayi. Onlarda 2-3k ya çözülüyor. Şöyle bi motor 5bin masraf cikardi mi agir hasarli gibi düşünebilirisn.

50cc de düşünülebilir sebebi sigorta zorunlu değil. Sokak mahalle arası kullanacaklar varsa biraz daha bütce dostu 50ccler. Sigorta cunku yillik 5-6k falandı en son. Parcaları da 125cc den daha uygun
Trafik sigortasının olmaması bence avantaj değil dezavantaj. İstemeden birine çarpıp bacağını bile kırsanız en az 2 3 motor parasını cebinizden ödemek zorunda kalırsınız, daha kötü durumları söylemek bile istemiyorum.

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,255
İsim
Enes kaya
Trafik sigortasının olmaması bence avantaj değil dezavantaj. İstemeden birine çarpıp bacağını bile kırsanız en az 2 3 motor parasını cebinizden ödemek zorunda kalırsınız, daha kötü durumları söylemek bile istemiyorum.
50cc motor ile bunu yapacak biri sürmesin zaten. bırakın birine carpmayı düşecek gibi olmadım daha bisikletten biraz hızlı.

adroxx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Şahin Saydan
Arkadaşlar bu motorlar kullan at tarzı çin malı makinalardır çok kasmayın bende böyle bir şeyler almayı planlıyorum r1 ve mt07 var bazen kanser edebiliyor trafikte devamlı hararet hararet o yüzden çok iyi bakmalısınız bakımlarını aksatmadan zorlamadan uzun yıllar gider diye umut ediyorum ama işte parça kaliteleri ortada volta, mondial, rks, apec bu mağzaların birinin servisine gidin ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız ne kadar para o kadar köfte.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ersen
50cc motor ile bunu yapacak biri sürmesin zaten. bırakın birine carpmayı düşecek gibi olmadım daha bisikletten biraz hızlı.
20-30km/s den hızlı giden her motor bunları yapabilir. Bugün bir arabanın farı neredeyse bu motorun fiyatına gelmiş, ufak bir far camı çatlatma durumunda bile saçma sapan bedeller ortaya çıkıyor. Riskleri bildikten sonra sigorta işleri kişilerin kendi tasarrufu..

A_TURAN_A

80+ Bronze
plaka sigorta vs de eklenince şuan bu motoru almak istesek ortalam kaç liraya gelmiş oluyor bilgisi olan var mı , bir de herhangi bir sorun oluşturursa motor ucuz olduğu için tamiri de ucuz olur diye düşünüyorum doğru mu düşünüyorum

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,129
İsim
Ensar
Kullanıyorum, sorularınız varsa alabilirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,235
Üyeler
147,511
Son üye
SATU26
Top Bottom