Neler Yeni

Çözüldü✓ APU İşlemci tam olarak ne anlama geliyor ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet Gelmez
Biraz araştırdım ama tam olarak anlamadım APU işlemci alırsak ekran kartı gerekmiyor mu ?

Akadir41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Abdülkadir İvenç
Instagram
akadirr1
Steam
Rinnflow
Twitter
aakadir_
Discord
Kadirr#4145
Reddit
Rinnflow
APU işlemcilerde dahili grafik birimi bulunuyor. Yani sadece işlemciyi kullanarak görüntü alabilirsin. Ama bu ekran kartı takamayacağın anlamına da gelmiyor ister ekran kartı takarsın ister takmazsın.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,328
İsim
Ahmet Sevinç
Biraz araştırdım ama tam olarak anlamadım APU işlemci alırsak ekran kartı gerekmiyor mu ?
gerekmiyor çok sistem istemeyen oyunları düşük ayalarda extradan gpu suz oynama imkanı sunuyor

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,958
İsim
tümen dağ
ekran kartsız görüntü veren işlemci içinde görüntü arabırımı olan işlemcilere denir , düzgünce oyun oynıcaksan alman gerek ekran kartı ama günlük kullanımda tarayıcıda vs gerekmez

Akadir41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Abdülkadir İvenç
Instagram
akadirr1
Steam
Rinnflow
Twitter
aakadir_
Discord
Kadirr#4145
Reddit
Rinnflow
Fakat apu işlemcili bir sistem alıp içinde ekran kartı olması saçma olur. Yani ilk aldığın zaman sistemde ekran kartı varsa direkt normal bir işlemci almalısın. Fakat ilerleyen zamanlarda ekran kartı takarım daha güçlü olsun dersen APU işlemci alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet Gelmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
APU işlemcilerde dahili grafik birimi bulunuyor. Yani sadece işlemciyi kullanarak görüntü alabilirsin. Ama bu ekran kartı takamayacağın anlamına da gelmiyor ister ekran kartı takarsın ister takmazsın.
APU ' lu işlemci ile APU ' suz işlemci arasında performans bakımından fark var mı peki ?

Akadir41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Abdülkadir İvenç
Instagram
akadirr1
Steam
Rinnflow
Twitter
aakadir_
Discord
Kadirr#4145
Reddit
Rinnflow
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan ali
Gerekmiyor ama belli oyunlarda illaki performans yetersizliği olur o sadece idare etmek için paran varsa ekran kartı al eğer apu alabiliyorsun al ekran kartı gerekmiyor anakart üzerinden görüntü alabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet Gelmez
Yani başta ekran kartı olan bir sistem topluyorsak direkt işlemci almak daha iyi ve performans bakımından daha sağlam olucaktır .

Pigasor

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Barış Sayan
Yani başta ekran kartı olan bir sistem topluyorsak direkt işlemci almak daha iyi ve performans bakımından daha sağlam olucaktır .
Aynen öyle hocam. Eğer bütçenize uygun bir bilgisayar bakıyorsanız konu açın. Yardımcı olmaya çalışalım. :)

Top Bottom