Neler Yeni

Apu Laptop Chipset Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hayripoter27
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim @Abdullah Hacıgül Abi sanada danışmak isterim umarım diğer yeşil forum gibi soğuk insanlar yoktur

TOSHİBA SATELLİTE C55D-C-120 Laptopum var İşlemcisi AMD A8 7410 Radeon r5 graphics Apu işlemci var 2020 Haziran ayına kadar sorunsuz kullandım birgün chrome'da gezerken mavi ekran verdi restart attı tekrar chrome'a girdim yine aynı oldu o günden sonra en ufak yük binse mavi ekran oldu Çözüme ulaşmak için yaptıklarım;
1.Defalarca Farklı Windows Sürümlerini 7-8-10 denedim en son Windows 10'da kaldım

2.sonra ekran kartını devre dışı bıraktım mavi ekran gelmedi ama çok donuk donuk oluyor aylardır bir şekilde böyle idare ettim hiç oyun oynayamadım cunku açmıyor sadece Chrome ve doping hafıza uygulamalarını kullandim

3.meslek lisesi okudugum için sıcak hava istasyonu aldım (havya+sıcak hava üfleme kolu) araştırırken chipset'e ısıl işlem uygulanirsa geçeceğini gördüm ilk once çok tereddüt etsemde bugün bir cesaret 5dk 450 derece ortadaki parlak kısima fazla temas etmeden kenarlara döne döne ısıttım

4.ve sonuç;
Ekran kartını aktif ettim steami indirip ets2 kurdum ilk açisimda scs yazısı geldi dondu siyah ekran geldi bekledim tepki gelmedi kapatıp geri açtım pc'yi bu sefer oyunu açtım menülerde sıkıntı olmadan akıcı geçtim tırın içine girdim w tuşuna bastım ses geldi tak mavi ekran sonra yine baştan açtım bu sefer tırın içine yine geldim gaza basmadim sağa sola baktım dış kameraya geçtim sağa sola baktım sonra bir anda oyun arka plana geçti AMDnin uygulaması açıldı hata raporu formu geldi mouse sonra ets2 çalışmayı durdurdu AMD çalışmayı durdurdu sonra kapat kapat dedim PC yine mavi ekran verdi

5.bir sorun daha var oyunda tüm renkler ters geldi kırmızılar mavi yeşiller başka renk bu neden olabilir

Arkadaslar madde madde anlatmaya çalıştım bugün benim için bir milat oldu ilk bozuldugu zamanlarda daha scs çıkmadan mavi ekrna veriyordu şimdi en azından oyun açıldı benim aklımda başka bir fikir var ısıl işlem yaparken elimde flux yoktu flux alacam ve tekrar ısıl işlem uygulayacağım ve elimde termal macunda yok ekstra soğutucu kullanarak bu oyunu açtım yarın sıcaklık olcerek oyunu acacam inşallah bu sefer sıcaktan kapanmıştır saygılarımla

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Termal macun al çok pahalı değil zaten 50 tl ortalama bir macun.
İçini aç tozlarını temizle.
W8.1 yada Linux (Ubuntu) kur.
RAM 4GB ve altı ise en az 8 e çıkar.
En az 120GB bir SSD tak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hayripoter27
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal macun al çok pahalı değil zaten 50 TL ortalama bir macun.
İçini aç tozlarını temizle.
W8.1 yada Linux (Ubuntu) kur.
RAM 4GB ve altı ise en az 8 e çıkar.
En az 120GB bir SSD tak.
içinde hiç toz yok tertemiz
Niçin Windows 8.1 veya Ubuntu onerdiniz
Ram 4+2 6 gb yetiyor bana
SSD almak planlarımın arasında

Termal macun içinde çok az var ilk hedefim termal macun almak sonra SSD

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
içinde hiç toz yok tertemiz
Niçin Windows 8.1 veya Ubuntu onerdiniz
Ram 4+2 6 gb yetiyor bana
SSD almak planlarımın arasında

Termal macun içinde çok az var ilk hedefim termal macun almak sonra SSD
6GB RAM ve A serisi işlemci için W10 ağır gelir Ubuntu ile daha hızlı çalışır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hayripoter27
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Abi icinde orjinal w10 ile gelmişti üstündedir etiket vardı bu PC w10 için ayarlanmıştır tüm özellikler denenmiştir diye

Termal macun 4gr yetermi bir chipset bir işlemci icin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abi icinde orjinal w10 ile gelmişti üstündedir etiket vardı bu PC w10 için ayarlanmıştır tüm özellikler denenmiştir diye

Termal macun 4gr yetermi bir chipset bir işlemci icin
Artict mx4 almak istiyorum

Top Bottom