Neler Yeni

Apu sistem önerisi 3500+4000 tl civarı

Murat55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Tan Meydan
Asus anakartta B450 chipsete sahip. B450M S2h'da aynı. Ve Vrm olarak S2H daha iyi. 0 araştırma yapan sensin.
Bu RAM Micron E-Die. 4000MHz CL16 rahatlıkla olur. Tabii sen bunları araştırmadan rehber yap.
hocam ısrarla anlamak istemiyorsun galiba azcık üst e çıkıp bakarsan başka bir hocam da bu tarz bir öneri de bulunmuştu ancak belirttiğim üzere OC YAPMAK İÇİN UYGUN DEĞİL okumaya üşenip gelmeseydin sende anlayabilirdin ayrıca oc yapılmayacağı için bu sistem de ki en iyi ram kingston dur net ...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus anakartta B450 chipsete sahip. B450M S2h'da aynı. Ve Vrm olarak S2H daha iyi. 0 araştırma yapan sensin.
Bu RAM Micron E-Die. 4000MHz CL16 rahatlıkla olur. Tabii sen bunları araştırmadan rehber yap.
vrm olarak bahsettiğin değerin çok az bir fark ve ayrıca nerdeyse hiçbir performans fark ı oluşturmadaığını biliyorsundur inş : )

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
hocam ısrarla anlamak istemiyorsun galiba azcık üst e çıkıp bakarsan başka bir hocam da bu tarz bir öneri de bulunmuştu ancak belirttiğim üzere OC YAPMAK İÇİN UYGUN DEĞİL okumaya üşenip gelmeseydin sende anlayabilirdin ayrıca oc yapılmayacağı için bu sistem de ki en iyi ram kingston dur net ...

vrm olarak bahsettiğin değerin çok az bir fark ve ayrıca nerdeyse hiçbir performans fark ı oluşturmadaığını biliyorsundur inş : )
Önerdiğin anakart 150 lira daha pahalı ve daha kötü. Üstüne bir de bunu savunman ironik.

Murat55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Tan Meydan
Önerdiğin anakart 150 lira daha pahalı ve daha kötü. Üstüne bir de bunu savunman ironik.
gerçekten daha fazla uzatmak istemiyorum ama bunun bir apu sistem ve gelecek için asus un çok daha iyi olduğunu anlamaman ironik kulaktan duyma bilgilerle bu kadar oluyor heralde 3 tane bilgisayarcı ile birlikte toplandı bu sistem hepsi de işinde 15 sene yi geçmiş tecrübe var bana inanmıyorsan onlar dan da mı iyi anlıcaksın xd

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,293
İsim
Kaan
apu bi sistem için anakart-ramler ve ssd pahalı geldi bana anakart s2h kullanılabilirdi daha uygun ve elite serisi psu lar iyi değil bildiğim kadarıyla kasada pek hava alır gibi değil

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
gerçekten daha fazla uzatmak istemiyorum ama bunun bir apu sistem ve gelecek için asus un çok daha iyi olduğunu anlamaman ironik kulaktan duyma bilgilerle bu kadar oluyor heralde 3 tane bilgisayarcı ile birlikte toplandı bu sistem hepsi de işinde 15 sene yi geçmiş tecrübe var bana inanmıyorsan onlar dan da mı iyi anlıcaksın xd
B450M-K'nın kırmızı versiyonu B450M Dragon kullanıyorum bende. Cahil arkadaşım, Asus diye daha iyi olacak diye bir şey yok.

Murat55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Tan Meydan
apu bi sistem için anakart-ramler ve ssd pahalı geldi bana anakart s2h kullanılabilirdi daha uygun ve elite serisi psu lar iyi değil bildiğim kadarıyla kasada pek hava alır gibi değil
evet pahalı olduğunun farkındayım ve istedeyen bunları düşürüp alabilir bu hali ilerisi için en iyi versiyon bütçesi kısıtlı olanlar parçaları düşürebilir

B450M-K'nın kırmızı versiyonu B450M Dragon kullanıyorum bende. Cahil arkadaşım, Asus diye daha iyi olacak diye bir şey yok.
Cidden hani cahillik de üst seviye olduğun belli ordan burdan gördüğün bilgilerle bir şeyler diyorsun ama elle tutulur bir yanı yok zaten benim ne demek istedğimi anlamayacak kadar eğitim seviyen düşük hayatında kitap okduun mu o bile değil bu konuyu burda kapatıyorum dostum sen istersen git a320 al ya git rog strix al cidden sıktın

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Cidden hani cahillik de üst seviye olduğun belli ordan burdan gördüğün bilgilerle bir şeyler diyorsun ama elle tutulur bir yanı yok zaten benim ne demek istedğimi anlamayacak kadar eğitim seviyen düşük hayatında kitap okduun mu o bile değil bu konuyu burda kapatıyorum dostum sen istersen git a320 al ya git rog strix al cidden sıktın
Bir bilgin olmadan rehber açıyorsun. Eleştirenlere cahil diyorsun. Aynı fiyata 4650G'li sistem toplanabilirken böyle sistem topluyorsun.

Murat55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Tan Meydan
Bir bilgin olmadan rehber açıyorsun. Eleştirenlere cahil diyorsun. Aynı fiyata 4650G'li sistem toplanabilirken böyle sistem topluyorsun.
öncelikle ilk sen aşağalayıcı konuştun ben sana göre cevap cerdim bilgin olmadan diyorsun 4650g li sistem öneriyorsun tamam belki toplanabilir ama bir oyuncu için 4650 g ne ? grafik birimi çok yetersiz testler de r5 3400g nin gerisinde sen devam et böyle dostum

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
öncelikle ilk sen aşağalayıcı konuştun ben sana göre cevap cerdim bilgin olmadan diyorsun 4650g li sistem öneriyorsun tamam belki toplanabilir ama bir oyuncu için 4650 g ne ? grafik birimi çok yetersiz testler de r5 3400g nin gerisinde sen devam et böyle dostum
Daha ileriye dönük? Performans olarak işlemci/ekran kartı dengeliyor zaten testlerde.
Üstüne bir de 4650G'nin 3600 gücünde olması gerçeği var.

Murat55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Tan Meydan
Daha ileriye dönük? Performans olarak işlemci/ekran kartı dengeliyor zaten testlerde.
Üstüne bir de 4650G'nin 3600 gücünde olması gerçeği var.
yani 400 tl fazla verip ssd ve anakart performans ı nı azaltıp 4650 g alınmasını öneriyorsun senin kendi düşüncen saygı duyuyorum benim kendi düşüncem se 400 tl fazla vermeye gerek olmadığı ama ısrarla muhalefet olmak istersen sen bilirsin

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
yani 400 TL fazla verip ssd ve anakart performans ı nı azaltıp 4650 g alınmasını öneriyorsun senin kendi düşüncen saygı duyuyorum benim kendi düşüncem se 400 TL fazla vermeye gerek olmadığı ama ısrarla muhalefet olmak istersen sen bilirsin
4000'e 3400G sistem öner bravo.

Murat55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Tan Meydan
4000'e 3400G sistem öner bravo.
dostum yani nasıl bir kafan var anlamıyorum ben ssd ve anakart a yatırım yaptım sen git onlar yerine 4650g al ya performans olarak 4. nesiller hayal kırıklığı iken oyunlar da 3400g önde iken sen 3400g sistem önermeme laf ediyorsun fark ettiysen sistem da samsung evo 870 gibi bir cevher var sadece buna verdiğin 150 tl fazla bile 4650g almaktan iyi ama ilerde çok daha iyi bir ekran kartı almak olursa konu ona bir şey diyemiyecğim ama zaten gtx 1650s gibi bir kartı rahatlıkla besleyen 3400g verken 4650g ye gerek yok BENCE ama sen ısrarla bunu anlamıcaksın bu saaten sonra cevap vermeyeceğim ...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,525
Üyeler
154,246
Son üye
mawisiz8w82828
Top Bottom