Neler Yeni

APU Sistemde ani fps düşüşü

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ANIL KENAR
Oyun oynarken çok nadir oyuna fps düşüyor dona dona gidiyor bu bazen kısa bazen uzun sürüyor mesela valorant oynarken kısa sürüyordu ama gta v oynarken uzun sürüyor 15sn falan en fazla ram testi yaptım stres test yaptım bir sorun çıkmadı sıcaklıklar normal sizce nedendir
Sistem:
Ryzen 5 3400g
Hyperx 2x8 (16gb) 3600 mhz cl17
Gigabyte B450m S2H V2
Corsair MP510 480gb
Corsair 550w +80 Bronz

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,698
İsim
Efe Talha Alper
SSD nin crystaldisk info ve crystaldisk mark testlerini yapıp atar mısınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ANIL KENAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ANIL KENAR
SSD nin crystaldisk info ve crystaldisk mark testlerini yapıp atar mısınız?
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG

Ariseks

80+ Gold
İşlemci ve anakart aynı sadece işlemci pro bende fps 100-120den 20 ye düşüp 5-10sn kalıyor yazılımsal her şeyi yaptım düzelmedi gönderin bakalım dediler ama belki seninki farklı olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ANIL KENAR
İşlemci ve anakart aynı sadece işlemci pro bende fps 100-120den 20 ye düşüp 5-10sn kalıyor yazılımsal her şeyi yaptım düzelmedi gönderin bakalım dediler ama belki seninki farklı olabilir
Benimkide aynı galiba windows update dolayıymış arkadaşıma sordum ondada aynı sorun varmış windows update en son indirilenleri silmiş düzelmiş bende bir onu deniyeceğim peki sen gönderdin mi bir şey dediler mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD de sorun yok gibi duruyor.
Birde hangi oyunda drop yapıyorsa oyundaki işlemci ısı değerlerine bakar mısınız?
55 dereceyi geçmiyor
Valorant, Gta V oluyor

Ariseks

80+ Gold
Benimkide aynı galiba windows update dolayıymış arkadaşıma sordum ondada aynı sorun varmış windows update en son indirilenleri silmiş düzelmiş bende bir onu deniyeceğim peki sen gönderdin mi bir şey dediler mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

55 dereceyi geçmiyor
Valorant, Gta V oluyor
Bilmiyorum daha bir şey demediler bugün kurye gelmedi yarın vercem sıcaklık 55i geçmiyor ama fps. birden 10-20lere düşüp kalıyor bir süre çok can sıkıcı bir şey

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ANIL KENAR
Bilmiyorum daha bir şey demediler bugün kurye gelmedi yarın vercem sıcaklık 55i geçmiyor ama fps. birden 10-20lere düşüp kalıyor bir süre çok can sıkıcı bir şey
Peki sorunun nedenini öğrenirsen buraya yazabilir misin

rapstarjustercik

80+ Bronze
Psu'dan şüpheleniyorum sanırsam, bir ağır stres testi yapabilir misiniz ? PSU'dan tam güç çeksin sistem, bakalım gene sıkıntı çıkaracak mı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ANIL KENAR
Psu'dan şüpheleniyorum sanırsam, bir ağır stres testi yapabilir misiniz ? PSU'dan tam güç çeksin sistem, bakalım gene sıkıntı çıkaracak mı.
GPU VE CPU Stres test yaptım aynı anda 25dk çalıştırdım bir sıkıntı çıkmadı bide apu sistem ekran kartı yok fazla watt çekeceğini sanmıyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,361
Üyeler
143,539
Son üye
GodsondV2
Top Bottom