Neler Yeni

APU sistemdeki GPU overclock yapma

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ANIL KENAR
Merhaba benim apu sistemim var Ryzen 5 3400g anakart ise gigabyte B450 S2H V2 var ben GPU Mhz arttırmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum sıcaklık değerlerinde ise oyun oynarken 55 derecenin üstüne geçmiyor stres test hiç yapmadım sizce yapmalimiyim yaparsam sorun olur mu ömrünü kısaltır mı bide nasıl yapicam

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
tecrübeniz yok ise overclock işine girmenizi önermem. 3400G'nin işlem birimi, dahili olan APU'yu rahatlıkla kaldırıyor. FPS istiyorsan GPU gücünü arttırman gerek

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ANIL KENAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tecrübeniz yok ise overclock işine girmenizi önermem. 3400G'nin işlem birimi, dahili olan APU'yu rahatlıkla kaldırıyor. FPS istiyorsan GPU gücünü arttırman gerek
Nasıl peki? gördüme göre direk bios girip otomatikten manuel alıp kendisi değer veriyordu 1400mhz normali o 1650mhz yapıyordu

whoamii

80+ Silver
Bilginiz yoksa OC işine girmenizi önermem. Eğer soğutucunuz varsa Radeon Softvare'ye girip, performans bölümünden hız aşırtmayı seçin. O sizin için güvenli bir şekilde hafif bir OC yapacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ANIL KENAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilginiz yoksa OC işine girmenizi önermem. Eğer soğutucunuz varsa Radeon Softvare'ye girip, performans bölümünden hız aşırtmayı seçin. O sizin için güvenli bir şekilde hafif bir OC yapacaktır.
Snowman x6 var 6 bakirdan oluşan

Top Bottom