Neler Yeni

APU sisteme ekran kartı taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Esque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert A
5600G - ASUS Prime B450M K II parçaları ile bir sistem topladım ve sonrasında sıkıntısız çalıştı. Fakat performansı pek tatmin etmediği için elimde bulunan ve çalıştığını, arızası olmadığını bildiğim RX6600 ekran kartını taktım. Bunu yaptıktan sonra bilgisayar açılıyor fakat mouse, klavye ışıkları yanmıyor ve görüntü gelmiyor.

Flashback ile BIOS güncellemesi yaptım, RAM'leri tak çıkar yaptım, RAM'leri silgi ile sildim, kabloları kontrol ettim, İşlemciyi kontrol ettim, İşlemci fanını biraz gevşettim, bios pilini çıkar tak yaptım, cmos reset yaptım, bilgisayarı baştan topladım, HDMI kablosunu ekran kartına taktım soracak olursa, yine olmadı.

Ekran kartının fanları dönmüyor ve kabloyu anakarta bağlasam bile görüntü yok. Önceden kartsız kullanabiliyordum fakat şimdi hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Başka ne yapabilirim?

PSU: https://www.itopya.com/nzxt-c550-550w-80-bronze-yari-moduler-120mm-fanli-psu_u20543

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,433
İsim
Hacı

King Of Arnor

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Mirux Mirux
Hocam pek bilmiyorum ama sanırım biosta ekran kartı için igd peg şeklinde ayar var ekran kartını söküp onu peg yapar mısınız

Esque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert A
BIOS resetleyin.
Bios pilini çıkarttım ve yukardaki arkadaşın önerdiği gibi pili çıkarıp bir kaç kere güç tuşuna basıp- basılı tutup enerjiyi boşaltıp tekrar takıp açtım. CMOS resette denedim olmadı.
Hocam pek bilmiyorum ama sanırım biosta ekran kartı için igd peg şeklinde ayar var ekran kartını söküp onu peg yapar mısınız
Hocam yok kartla da olsa kartsız da olsa görüntü gelmiyor. Tamamen söktüm yok, tekrar taktım yine yok. Doğru bağlantı yaptığıma da eminim. Çok saçma geliyor her şeyi yapmama rağmen hala düzelmedi ya

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,433
İsim
Hacı
Bios pilini çıkarttım ve yukardaki arkadaşın önerdiği gibi pili çıkarıp bir kaç kere güç tuşuna basıp- basılı tutup enerjiyi boşaltıp tekrar takıp açtım. CMOS resette denedim olmadı.

Hocam yok kartla da olsa kartsız da olsa görüntü gelmiyor. Tamamen söktüm yok, tekrar taktım yine yok. Doğru bağlantı yaptığıma da eminim. Çok saçma geliyor her şeyi yapmama rağmen hala düzelmedi ya
Anakart nedir?

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,433
İsim
Hacı
ASUS Prime B450M K II
BIOS pilini çıkarın ve PC yi tamamen güçten çekin.
Screenshot_20230723-124202293.jpg

10 numaralı olan 2 pini (CLRTC yazan.)İletken bir metal yardımıyla 15-20 saniye boyunca birbirine değdirin.
Sonra BIOS pilini takıp PC yi açın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
kerem erikci
5600G - ASUS Prime B450M K II parçaları ile bir sistem topladım ve sonrasında sıkıntısız çalıştı. Fakat performansı pek tatmin etmediği için elimde bulunan ve çalıştığını, arızası olmadığını bildiğim RX6600 ekran kartını taktım. Bunu yaptıktan sonra bilgisayar açılıyor fakat mouse, klavye ışıkları yanmıyor ve görüntü gelmiyor.

Flashback ile BIOS güncellemesi yaptım, RAM'leri tak çıkar yaptım, RAM'leri silgi ile sildim, kabloları kontrol ettim, İşlemciyi kontrol ettim, İşlemci fanını biraz gevşettim, bios pilini çıkar tak yaptım, cmos reset yaptım, bilgisayarı baştan topladım, HDMI kablosunu ekran kartına taktım soracak olursa, yine olmadı.

Ekran kartının fanları dönmüyor ve kabloyu anakarta bağlasam bile görüntü yok. Önceden kartsız kullanabiliyordum fakat şimdi hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Başka ne yapabilirim?

PSU: https://www.itopya.com/nzxt-c550-550w-80-bronze-yari-moduler-120mm-fanli-psu_u20543h
hdmi ı ekran kartına taktın mı

Esque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert A
BIOS pilini çıkarın ve PC yi tamamen güçten çekin.
Alıntıyı görüntüle
10 numaralı olan 2 pini (CLRTC yazan.)İletken bir metal yardımıyla 15-20 saniye boyunca birbirine değdirin.
Sonra BIOS pilini takıp PC yi açın.
Yaptım fakat monitör siyah ekranda kalıyor bağlantı yok falanda demiyor, klavye ve mouse da hala ışık vs yok. Başka monitörde de denedim fakat sonuç aynı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hdmi ı ekran kartına taktın mı
Taktım hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırım anakartta problem var denemediğim şey kalmadı sıkıldım artık. Yarın bi bilgisayarcıya da gidip garantiye alırım sonrasında asusla iletişime geçer değişim iade isterim duruma göre.

Top Bottom