Neler Yeni

Araba elektrik akü sorunu

Yusufer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yusuf
Arkadaşlar bizde 2016 polo araç var.Aracı çalıştırmaya çalıştırdığımızda uzaktan kumandası çalışmıyor aracı anahtarla açtığımda kontağı çevirdiğimde elektrik gelmiyor.Akü takviyesi yapınca çalıştı.Tamiriciye gittiğimizde aküyü ölçtü akü sağlam dedi.Sis farını falan açık bırakmışsınızdır dedi ama bırakmadım (en azından öyle hatırlıyorum yüzde 95 bırakmadım yani).Bügün yine oldu.Arabadan indim ortalama üç -üç buçuk saat arası tekrar binmeye kalktığımda yine aynı sorun.Ve ayrıca ilk takviye yaptıktan sonra direksiyonda yumuşamıştı acaba bir alakası var mı

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Selam. Aküyü kontrol ettirirken şarj dinamosunu da kontrol ettirdiniz mi ? Düzgün şarj çıkarıyor mu ?

Akü kaç senelik ?

Bagaj aydınlatması, torpido aydınlatması vs. açık kalıyor olabilir mi ?

Eğer hepsi normal gözüküyorsa araçta kaçak akım çeken bir şey vardır. Elektrikçi tespit eder.

aymanfb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
mehmetcan ayman
şarj dinomosunda bir sorun olabilir yada bir elektirik kaçağı

Yusufer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şarj dinamosuna bakmadı diye biliyorum öndeki fan için müşür diye bir şeye(o mu aküyü bitiriyor diye) baktı.Sonra fan kendi kendine durdu herhalde

Yusufer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yusuf
Akünün kaç senelik olduğuna bakmadık.İkinci el olarak almıştık.Ama elektrikçiye gittiğimizde adam bir aletle ölçtü değerlerinde problem yoktu
Mesaj otomatik birleştirildi:

araç bir gece adamda kaldı sabaha kadar aküde problem var mı diye bir sorun olmadı

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Akü 4 sene ve üzeriyse aküden olma ihtimali yüksek yine de. Ruhsatı, torpidoyu kontrol edin. Genelde akü garanti belgesini bırakıyorlar. Yada akünün yanına sıkıştırılmış olabilir.

Yusufer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yusuf
De
Akü 4 sene ve üzeriyse aküden olma ihtimali yüksek yine de.
akü değerleri normal olsa bile mi

Birde direksiyon neden yumuşar direksiyon bana yumuşamış gibi geliyor

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
De

Değer normal gözükür, zamanla çökme yapar, yanıltır. Ne marka akü var üzerinde ?

De

Birde direksiyon neden yumuşar direksiyon bana yumuşamış gibi geliyor
Günümüzde, araçlarda bulunan özellikler beyinler tarafından kontrol edilir. Güç kesintisinden sonra genellikle adaptasyona gereksinim duyarlar. Bazı adaptasyonların manuel olarak yapılması gerekirken bir çoğu araç kullanıldıkça otomatik adapte olur.

Örneğin, güç kesintisinden sonra otomatik inen kalkan camların manuel kurulması gerektiği gibi.

Birkaç gün kullanımdan sonra değişiklik olmazsa beyinciye uğrayıp arıza kayıtlarını silip, adaptasyon yaptırın.

Yusufer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yusuf
Gidip şimdi baktım markası mutlu yanındaki belgede 2010 da verildi yazıyor( yanlış görmediysem) böyle bir şey olabilirmi belgenin tarihi falan mıdır

Değer normal gözükür, zamanla çökme yapar, yanıltır. Ne marka akü var üzerinde ?

Günümüzde, araçlarda bulunan özellikler beyinler tarafından kontrol edilir. Güç kesintisinden sonra genellikle adaptasyona gereksinim duyarlar. Bazı adaptasyonların manuel olarak yapılması gerekirken bir çoğu araç kullanıldıkça otomatik adapte olur.

Örneğin, güç kesintisinden sonra otomatik inen kalkan camların manuel kurulması gerektiği gibi.

Birkaç gün kullanımdan sonra değişiklik olmazsa beyinciye uğrayıp arıza kayıtlarını silip, adaptasyon yaptırın.
peki yeni aküde hangi markayı önerirsin

Son düzenleme:

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Gidip şimdi baktım markası mutlu yanındaki belgede 2010 da verildi yazıyor( yanlış görmediysem) böyle bir şey olabilirmi belgenin tarihi falan mıdır

peki yeni aküde hangi markayı önerirsin
Varta öneririm. 2010’daki akü bu zamana kalmaz, başka bir akünün bilgisidir o yada arabayı satan arkadaş çıkma akü koymuştur, günahı boynuna.

Yusufer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yusuf
tamamdır teşekkür ederim akünün yanındaki kağıt vardı orda 2010 yazıyordu.Belki ben yanlış görmüşümdür ama sanmıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,539
Üyeler
156,511
Son üye
Cisseko
Top Bottom