Neler Yeni

Araç için ses sistemi önerisi yapar mısınız ?

EyüpA.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Eyüp Aykaç
Bütçe
6000
Arkadaşlar araç için Roadstar Rdh-172C mid set almayı düşünüyorum, fakat bu konuda pek bilgili değilim .Araç ticari olduğundan dolayı kafamda bir soru var, subwoofer arkada kaldığında fark eder mi kalite yada ses olarak emin değilim. Subwoofer içinde 2 adet Infinity primus 1270 almayı düşünüyorum bildiğim kadarıyla harman kardon markasının hoparlörü tam emin değilim tercih nedenim bu daha iyi öneriniz varsa önerilere açığım.

Subwoofer:

Mid - Tweeter:

Ses sistemi hakkında pek bilgim yok, 6k yı geçmeyecek şekilde tavsiye verebilirseniz sevinirim amfi elimde yok aracın radyosunda bass treble ayarı var ama ek olarak amfi ister sanırım.

Orhan1234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Orhan
Oturduğunuz bölgede ses sistemi yapan yerler varsa onlara bi danışın onlar daha iyi bir sistem önerir

EyüpA.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Eyüp Aykaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oturduğunuz bölgede ses sistemi yapan yerler varsa onlara bi danışın onlar daha iyi bir sistem önerir
Hocam onlar daha çok elindeki malı satmaya çalışıyorlar o yüzden konu açtım.

Berk27TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Berk Özyürek
subwoofer olarak JBL den şaşmayın hocam. Belki diğerlerine göre azıcık pahalı olsa bile araban paslanır ama o subwoofer hala ilk gün gibi çalışır. hoparlör olarak ta pioneer alabilirsiniz. amfi olayını bilmiyorum ama.

EyüpA.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Eyüp Aykaç
subwoofer olarak JBL den şaşmayın hocam. Belki diğerlerine göre azıcık pahalı olsa bile araban paslanır ama o subwoofer hala ilk gün gibi çalışır. hoparlör olarak ta pioneer alabilirsiniz. amfi olayını bilmiyorum ama.
Amfi olayını araştırdım çözdüm şu anlık sıkıntı yok o konuda. Subwoofer olarak harman kardon seçmemin nedeni jbl ile birebir performans vermesi ve sıfır olarak satılması + fiyatların yakın olması (Karşılaştırma Videosu:
).

Pioneer konusuna gelirsek pioneer in çok fazla replika ürünü çıktığına dair bir yazı okumuştum o yüzden pek güvenemiyorum fakat pioneer mid hoparlör uygun fiyata biliyorsanız tercih edebilirim.

Kafamda kurduğum sistem şu şekilde ön kapılardaki normal hoparlör yerine mid hoparlör, kapının üst kısmındaki tweeter yerine daha kaliteli tweeter ve arkayada subwoofer olarak düşündüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ürünü kendinarabamda kullanıyorum güzel ama amfi ve subwofer bilgim yok
Bahsettiğiniz ürün gayet güzel dediğiniz gibi fakat fiyat olarak bütçemi aşıyor maalesef mid ve tweeter için 2000 tl bütçe ayırdım geri kalan amfi ve subwoofer için yine de teşekkürler.

UnkBoss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Anıl Bostancı
Şuanki piyasada parasının hakkını veren
Amfi: Jameson USA-505A 👉 Link
Midrange: massive 👉 Link
Subwoofer: seçtiğin iyi
Tweeter: kalan parana göre ayarlarsın

EyüpA.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Eyüp Aykaç
Şuanki piyasada parasının hakkını veren
Amfi: Jameson USA-505A 👉 Link
Midrange: massive 👉 Link
Subwoofer: seçtiğin iyi
Tweeter: kalan parana göre ayarlarsın
Hocam teşekkürler kafama bir şey takıldı attığınız amfi 4 kanallı 2 mid 2 tweeter bağlayınca yer kalır mı subwoofer için yoksa tweeter ayrı mı bağlanıyor ?

UnkBoss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Anıl Bostancı
Hocam teşekkürler kafama bir şey takıldı attığınız amfi 4 kanallı 2 mid 2 tweeter bağlayınca yer kalır mı subwoofer için yoksa tweeter ayrı mı bağlanıyor ?
Hocam şimdi şöyle midlerle tweeterlar bir bağlanıyor subwoofer da isteğe göre köprü yada tek kanala bağlanıyor

EyüpA.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Eyüp Aykaç
Hocam şimdi şöyle midlerle tweeterlar bir bağlanıyor subwoofer da isteğe göre köprü yada tek kanala bağlanıyor
Eyvallah hocam kafama takılan diğer soru ise hoparlör 8 ohm 75w rms gösteriyor amfi 4 ohm 125 gösteriyor sıkıntı çıkarır mı ?
Biraz araştırdım rms power bridge 4 ohm 350w x2 kanal çıkış veriyor, burdaki x2 derken tek kanaldan mı 350w a kadar çıkıyor yoksa 2 kanalın toplamı 350w tek kanal 175 mi ? ayrıca tweeterlar fazla watt çeker mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak şöyle bir yazı buldum forumda:
1687602254159.png

Arkadaşın dediği şekilde midleri paralel bağlarsam kalite ve ses seviyesi farkı olmadan kullanabilir miyim ?

Son düzenleme:

equionx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ahmet küçük
Kicker bakabilirsin sağlam bassları var hakkını veriyo

EyüpA.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Eyüp Aykaç
Kicker bakabilirsin sağlam bassları var hakkını veriyo
Hocam amfi fiyatlarına daha önce pek bakmamıştım 3k amfiye gidicek büyük ihtimalle en ucuz kicker subwooferlar 3k civarı bütçem zaten 6k midleri iptal etmem gerekiyor böyle bi durumda.

equionx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ahmet küçük
Hocam amfi fiyatlarına daha önce pek bakmamıştım 3k amfiye gidicek büyük ihtimalle en ucuz kicker subwooferlar 3k civarı bütçem zaten 6k midleri iptal etmem gerekiyor böyle bi durumda.
Bütçeniz eğer bu kadar aşarsa vibe 20 cm midrange tavsiye ederim 1 takım güzel birde ses amfisi çok iyi çalar güzel bir pioneer teyp ile ama çok pahalı tutar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
986,770
Üyeler
156,080
Son üye
Danteo
Top Bottom