Neler Yeni

Araç trafik cezası ödeme hakkında

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
300
İsim
uğur demirel
Arkadaşlar bundan 2 3 ay önce trafik cezası yemiştim fakat kağıt daha dün elime geçti ve şuan gelir idaresi sitesinden ödemeye çalıştığım zaman trafik cezası borcu gözükmüyor sizce neden ?
İndirimli bir şekilde ödemek istiyorum bir an önce
gib uygulama gir ordan mevcut varsa borc cıkar cıkmıyorsa borc dosyası düşmüş olabilir olup oldığını öğrenmek istiyorsan gib cıkmıyorsa vergi dairesi git yada ptt git plaka sorgulat arac kimin üzerine ise hem arac sahibine hem araca hemde kişi kesilir bilgin olsun yanlışmıyorsam biliyorsam af ola

Hiuysll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Halil İbrahim Uysal
Beyan ile öde dediğinde gelen ceza kağıdındaki bilgileri istiyor diye hatırlıyorum bir de ruhsat bilgileri. Öyle de çıkmazsa postaneye git orda hallederler

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
Ayriyeten arabayı babam bir arkadaşına vermişti 1 haftalığına bursadan anlatmaya tatile gitti geldi adam hız ihlaline ceza yemiş ağustos ayiydi kağıdı 3.5 ay sonra geldi indirim falan da yoktu bizzat kendim baktım kagida
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kral babama sorarım akşam hatırlat bana babam e devletten bakmıştır büyük ihtimalle
Şöyle söyliyim sana muhtara gittim 2 3 hafta önce kağıt gelmeyince kargo eve gelirse bulamazsa muhtara bırakıyorlar kağıdı muhtara gittim o sırada bulamadım kağıdı tam çıkarken ptt kargocu geldi ve böyle böyle dedikten sonra pttyi aradı benim adıma kayıtlı kargo olup olmadığını veya daha önce gelip kayboldu mu gibisinden kayıt bulamadılar sonra sohbet ederken cezayı ödeyemediğimi söyleyince daha kağıt çıkartılmadı o zaman gibisinden bir şey söyledi hatta kağıt çıkmadan cezayı hiçbir yerden ödeyemiyorsun dedi

Ama döküm zamanı 12.12.23 olarak gözüküyor bu tarih kağıdın çıktığı tarihse ve bundan baz alıyorlarsa indirimli süresi çoktan bitmiş zaten :D

gib uygulama gir ordan mevcut varsa borc cıkar cıkmıyorsa borc dosyası düşmüş olabilir olup oldığını öğrenmek istiyorsan gib cıkmıyorsa vergi dairesi git yada ptt git plaka sorgulat arac kimin üzerine ise hem arac sahibine hem araca hemde kişi kesilir bilgin olsun yanlışmıyorsam biliyorsam af ola
gib sitesinden sorgulattığımda vergi borcu çıkıyor ama ceza çıkmıyor ceza hız cezası edsden hem araca hem araç sahibine kesilen cezalar çok farklı
onlar daha çok polisin çevirip alkol drift gibi saçma sapan cezalarda yapılıyor zaten araç sahibide benim

vonaleee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Gozalak
eline kağıt ulaştıysa beyan ile ödeme adımından dene birde

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
Beyan ile öde dediğinde gelen ceza kağıdındaki bilgileri istiyor diye hatırlıyorum bir de ruhsat bilgileri. Öyle de çıkmazsa postaneye git orda hallederler
denedim seri no diyor ama kağıtta seri no yok ki
Altta tespit eden numara var
Döküm zamanı var
Döküm alanı var başka bir şey yok

eline kağıt ulaştıysa beyan ile ödeme adımından dene birde
Aşşağıya yazdım sebebini

vonaleee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Gozalak
denedim seri no diyor ama kağıtta seri no yok ki
Altta tespit eden numara var
Döküm zamanı var
Döküm alanı var başka bir şey yok

Aşşağıya yazdım sebebini
zımbalı 2 parça bi kağıt değil mi illaki olması lazım

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
zımbalı 2 parça bi kağıt değil mi illaki olması lazım
Babama gelmiş kağıt sordum bakalım
Babamın bana attığı fotoğraf şu
1704975705721.png

Bu arada internetten buldum fotoğrafı aynı böyle attığı fotoğraf

vonaleee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Gozalak
2018 yazıyor orada?

Borcunuz vergi dairesine düşmüş olabilir mi ? 30 gün içinde ödenmez ise faiz işliyor ve vergi dairesine düşüyor borcunuz diye biliyorum.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,960
Üyeler
147,252
Son üye
dsldrag
Top Bottom