Neler Yeni

Aranıza Yeni Katıldım, Ben Tevfik

Merhaba arkadaşlar,

Google'da bir konu araştırırken denk geldi burası ve oldukça hoşuma gitti platform. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Ben Tevfik, 34 yaşındayım ve Kayseri'de ikamet etmekteyim. Atasay'da çalışıyordum ve 1.5 ay önce istifa ettim. Bisiklet sporu ile ilgileniyorum; bisiklet forum ve cycling sitelerinin sahibiyim.

Bisiklet konusunda yardımcı olmamı gerektirecek herhangi bir durum var ise direkt etiketleyebilirsiniz. Elimden geldiği kadar destek olmaya çalışırım.

Saygılarımla.

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

NightWish2434

80+ Silver
Hoşgeldiniz hocam, benim bisiklette (mosso wildfire 26 / 6. Yılı) ön balataya yağ kaçtı gıcırtı yapıyor onu nasıl çözerim birde masadan siyah yağ geliyor stok maşa tamirci wd40 sıktığından olmuş bunda yağ ile çalışma yok dedi sorunu ne olabilir

Krom

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Krom
r10dan sizi tanıyan bir ben varımdır herhalde hocam, hoş geldiniz :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hoşgeldiniz hocam, benim bisiklette (mosso wildfire 26 / 6. Yılı) ön balataya yağ kaçtı gıcırtı yapıyor onu nasıl çözerim birde masadan siyah yağ geliyor stok maşa tamirci wd40 sıktığından olmuş bunda yağ ile çalışma yok dedi sorunu ne olabilir

Merhaba hocam, ön balatanın yağlı olmasının birçok sebebi olabilir fakat yaşadığım tecrübelere dayanarak söylüyorum ki en büyük sebebi kaliper kaynalıdır. Çok sağlam bir bisikletçiye götürmenizi tavsiye ederim.

Maşa konusunda bir fikir yürütebilmem için bisikleti görüp incelemem gerekiyor hocam. Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Eğer bildiğim bir usta olur ise sizi yönlendirebilirim. Bazen tamir/tadilat konusunda maalesef eksik kalabiliyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

r10dan sizi tanıyan bir ben varımdır herhalde hocam, hoş geldiniz :)

Aynen hocam, Tevfik kullanıcı adını alamadım direkt adsoyad olarak aldım :) Şimdi bildirim geldi orada bir mesajımı beğenmişiniz :)

• Beğen
Reaksiyonlar: Krom

NightWish2434

80+ Silver
Merhaba hocam, ön balatanın yağlı olmasının birçok sebebi olabilir fakat yaşadığım tecrübelere dayanarak söylüyorum ki en büyük sebebi kaliper kaynalıdır. Çok sağlam bir bisikletçiye götürmenizi tavsiye ederim.

Maşa konusunda bir fikir yürütebilmem için bisikleti görüp incelemem gerekiyor hocam. Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Eğer bildiğim bir usta olur ise sizi yönlendirebilirim. Bazen tamir/tadilat konusunda maalesef eksik kalabiliyoruz.
On balataya yağ benim yüzümden kaçtı ya wd40 yada yağlama spreyi sıkarken akmış sıçramış. Maşa konusu da evet çoğu usta (şüpheli) elimde kalır diye yapamıyor. Ben hakkıyla yapabilecek bir usta bulamadım henüz. İstanbul'da yaşıyorum.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,323
İsim
BenRoboTdeğilİm
vayyy hocam hoşgeldiniz bende amatör olarak bisiklet ile ilgileniyorum spx300 var bende de

• Konu Sahibi Konu Sahibi
On balataya yağ benim yüzümden kaçtı ya wd40 yada yağlama spreyi sıkarken akmış sıçramış. Maşa konusu da evet çoğu usta (şüpheli) elimde kalır diye yapamıyor. Ben hakkıyla yapabilecek bir usta bulamadım henüz. İstanbul'da yaşıyorum.
Hocam dürüst olmam gerekirse, balataya hiçbir şey sıkmaya gerek yok. Birçok firma sırf pazar olsun diye bu şekilde ürünler çıkartıyor (balata spreyi vb.) fakat hiç gereği yok. Kayseri'de yaşıyor olsaydınız eğer sizi harika bir usta ile tanıştırırdım.

vayyy hocam hoşgeldiniz bende amatör olarak bisiklet ile ilgileniyorum spx300 var bende de
Hoşbuldum hocam çok teşekkür ederim, bende de Carraro Fire 3.2 Ultegra var şimdilik idare ediyorum :) ilerleyen zamanlarda Canyon veya S-works düşüncem var, bakalım kısmet artık. :)

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,323
İsim
BenRoboTdeğilİm
Hocam dürüst olmam gerekirse, balataya hiçbir şey sıkmaya gerek yok. Birçok firma sırf pazar olsun diye bu şekilde ürünler çıkartıyor (balata spreyi vb.) fakat hiç gereği yok. Kayseri'de yaşıyor olsaydınız eğer sizi harika bir usta ile tanıştırırdım.

Hoşbuldum hocam çok teşekkür ederim, bende de Carraro Fire 3.2 Ultegra var şimdilik idare ediyorum :) ilerleyen zamanlarda Canyon veya S-works düşüncem var, bakalım kısmet artık. :)
maşallah diyelim
Yolunuz Ankara ya düşerse kesinlikle tanışmak isterim hocam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,588
Üyeler
157,965
Son üye
Fleaxy
Top Bottom