Neler Yeni

Arctic freezer 34 amd5 kiti bulamıyorum

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Rusty
Arkadaşlar am5 sisteme geçtim eski PC den kalan arctic freezer Duo yukseltme vidasını taktım ama işlemci ile soğutma arasında 5mm aralık kaldı. Yeni nesillerinde yükseltme vidası kutu içeriğinde var nerden bulurum bilmiyorum ya da elinde olan varsa satın almak isterim

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
Comol Ogga
Kutusunun içerisinde ithalatçısı hakkında bilgi olması lazım onlara ulaşıp am5 kit isteyebilirsin, çoğu marka genelde ücretsiz gönderiyor. Yanlış hatırlamıyorsam Arctic ürünlerini teknobiyotik ithal ediyor, direkt onlara da ulaşmayı deneyebilirsin.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,922
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Çünkü gerek yok. AM4 ile AM5 uyumlu birbirine. AM4 aparatıyla direkt olarak uyum sağlar. Başka bir yerde hata yapıyor olabilirsin.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,922
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Yükseklik ayarı hatalı olabilir belki. AM4 ün yüksekliği ile AM5in yüksekliği bir değildir büyük ihtimalle. Ama çok sorun olmaz gibi.
Ben AM4'e yaptığım montajın aynısını AM5'e yaptım direkt oldu.

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Rusty
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben AM4'e yaptığım montajın aynısını AM5'e yaptım direkt oldu.
Hocam resim ekledim arada 5mm boşluk kalıyor yükseltici vidalar 5mm alcak olsa oturacak ama havada kalıyor. İnternette kiti de yok napsam yeni sogutma mi alsam

Ekler

• IMG_20240214_192250.jpg
    IMG_20240214_192250.jpg
    1.3 MB · Hit: 24

Rediron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mert Aldemir
İlgilendiği Kategoriler
Sorunlar
Hocam resim ekledim arada 5mm boşluk kalıyor yükseltici vidalar 5mm alcak olsa oturacak ama havada kalıyor. İnternette kiti de yok napsam yeni sogutma mi alsam
Doğru yükseltme vidalarını kullandığınıza emin misiniz? Tek çizgili olanları kullanacaksınız.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,037
İsim
umut şahin
Arkadaşlar am5 sisteme geçtim eski PC den kalan arctic freezer Duo yukseltme vidasını taktım ama işlemci ile soğutma arasında 5mm aralık kaldı. Yeni nesillerinde yükseltme vidası kutu içeriğinde var nerden bulurum bilmiyorum ya da elinde olan varsa satın almak isterim
tam işlemci ile soğutucunun temas ettiği bölge yani çektiğin fotoğrafı bir tık daha aşşağıdan çekermisin

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Rusty
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Doğru yükseltme vidalarını kullandığınıza emin misiniz? Tek çizgili olanları kullanacaksınız.
Hocam benim kutu içeriğinde çizgili vida yoktu yeni tiplerinde var galiba. Benim aldığım zaman am4 vardı sonradan eklemeler olmuş olabilir oturtamadim. Yükseltme vidalarinin anca tornaya sokup kucultmem lazım tam oturması için

Rediron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mert Aldemir
İlgilendiği Kategoriler
Sorunlar
Hocam benim kutu içeriğinde çizgili vida yoktu yeni tiplerinde var galiba. Benim aldığım zaman am4 vardı sonradan eklemeler olmuş olabilir oturtamadim. Yükseltme vidalarinin anca tornaya sokup kucultmem lazım tam oturması için
Aynı soğutucuyu bende kullanıyorum AM4'te, İntel'in her soketine kadar her türlü vidası var bilemeyeceğim sizinkiler neredeler. Lazım olan vida resimde.

Ekler

• Screenshot 2024-02-14 193627.png
    Screenshot 2024-02-14 193627.png
    5.9 KB · Hit: 15

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,922
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Buradaki gibi mi yapıyorsun emin misin?

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Rusty
Buradaki gibi mi yapıyorsun emin misin?
Videodan hatami anladım hocam teşekkürler benim yükseltme vidalarim intele aitmiş amd4 yükseltme vidası çizgili imiş bakalım bulabilecek miyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar yardımcı olan herkese Allah razı olsun. @Mehmet Yılmaz özellikle sen hoca videoyu atman çok iyi oldu vidaları buldum monte etttim çözdüm çok teşekkür ediyorum herkese

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,486
Üyeler
146,730
Son üye
zanakarali
Top Bottom