Neler Yeni

Yardım ARCTIC Liquid Freezer II - 360 A-RGB Alınır mı ? 5668 TL

Qael

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mehmet Can Sezer
İşlemcimi değiştirmeden yeni sistem topladım ama eski değerlere göre çok ısınıyor. Oyunlarda (LOL, CS2; Valorant) 60-62 bandında gezerken şimdi 70 - 78 derecelerin arasında. Şu an kule tipi Fuma 2 hava soğutma takılı. Sıvı soğutmaya geçsem fayda görür müyüm? Almışken de iyi olsun dedim araştırınca Arctic'in bu modelini buldum. Yaklaşık 3 haftadır takipteyim bu fiyata da hiç bir yerde düşmedi. 420mm olanı var o da kasaya sığmıyor. Tavsiyeniz var mıdır alınır mı?

CPU: AMD 5600x
GPU: Sphire Pulse 7700xt
Soğutucu: Fuma 2

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Caner kart
Ben prime95 ile full yük testinde 57 dereceyi geçemiyorum 4.45ghz sabit hemde
(ryzen 5 5600, id cooling se 214xt)

Mert.k

80+ Bronze
İşlemcimi değiştirmeden yeni sistem topladım ama eski değerlere göre çok ısınıyor. Oyunlarda (LOL, CS2; Valorant) 60-62 bandında gezerken şimdi 70 - 78 derecelerin arasında. Şu an kule tipi Fuma 2 hava soğutma takılı. Sıvı soğutmaya geçsem fayda görür müyüm? Almışken de iyi olsun dedim araştırınca Arctic'in bu modelini buldum. Yaklaşık 3 haftadır takipteyim bu fiyata da hiç bir yerde düşmedi. 420mm olanı var o da kasaya sığmıyor. Tavsiyeniz var mıdır alınır mı?

O işlemciye hiçte gerek yok

Qael

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mehmet Can Sezer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O işlemciye hiçte gerek yok
şu an fazla ısınıyor, ilerde de değiştirirsem diye böyle bi ürün baktım. bu sıcaklıklarda seyretmeye devam ederse bir zararı olur mu ?

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Erdoğan Aktaş
site güveniliir mi ilerisi için alıcam köşe de dursun
Mesaj otomatik birleştirildi:

5668,82 TL gözüküyor ?

Qael

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mehmet Can Sezer
site güveniliir mi ilerisi için alıcam köşe de dursun
Mesaj otomatik birleştirildi:

5668,82 TL gözüküyor ?
aynen 5668,82 TL yanlış yazmışım. ama bu fiyat ucuz zaten 5,5k bandına 3 haftadır bakıyorum hiç düşmedi

Qael

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mehmet Can Sezer

Qael

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mehmet Can Sezer
o zaman kurulum yaparken bir yerde hata yaptın ya çok macun sürdün ya da çok az oldu o değerler normal değil
daha önce fuma'yı aldığımda da ben montaj yapmıştım, ne yaptıysam aynısını yaptım. Kasa genel olarak havadar aslında, önde 3 üstte 3 fan var. Tekrar bi macun alıp deneyeyim olmazsa.

imfloscy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
Emre Efe

bende rgbsiz 280mm var bosta sifir hic kullanilmamis istiyosan onu ayarlayalim sana 360mm o islemci icin biraz overkill olur

Eric Cartman

80+ Bronze
daha önce fuma'yı aldığımda da ben montaj yapmıştım, ne yaptıysam aynısını yaptım. Kasa genel olarak havadar aslında, önde 3 üstte 3 fan var. Tekrar bi macun alıp deneyeyim olmazsa.
dediğim gibi macunu çok veya az sürmüş olabilirsin. soğutucun güzel o dereceleri vermemesi gerekiyor.
Fanları çalışıyor değil mi soğutucunun veya kablosunun taktın?

Qael

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mehmet Can Sezer
dediğim gibi macunu çok veya az sürmüş olabilirsin. soğutucun güzel o dereceleri vermemesi gerekiyor.
Fanları çalışıyor değil mi soğutucunun veya kablosunun taktın?
çalışıyor çalışıyor, anakarttan işlemciye göre optimizasyonu da yaptım.

Top Bottom