Neler Yeni

Arctic Mx-4 2019 Sahte çıktı !

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper
Bu da OCCT ile test değerlerim;
(CPB açıkken) 5 dk'lık bir test sonucunda 61 dereceyi geçmedi. Macunun kalitesini anlamak için parmağınıza az bir şey sürün. 2-3 sefer ellerinizi iyice yıkayın, eğer macun hala parmağınızda büyük oranda kaldıysa o macun kalitelidir hocam.
Anladığım kadarıyla sahte olanlar ilk başlarda güzel bir performans veriyor fakat uzun vadede ısı dereceleri inanılmaz şekilde arttığını söylemişlerdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkasındaki çekiliş barkodunu kontrol edin, sanıyorum ki orijinallerde böyle olması gerekiyor.

çakma üretenlerin direk dümdüz baskıyı kopyala yapıştır yapmasına istinaden söyledim
Emin değilim fakat bir ihtimal evet olabilir

Arkadaşlar ben de aynı termal macunu kullanıyorum
Bu satıcıdan aldım ama işlemci 65-70 dereceyi geçmiyor tam yükte. Sizce sahte midir ?
Aldığım macunun aynısına benziyor dostum

cemis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
ali dayı
Ne kadar kıytırık sahtekar satıcı varsa n11 de zaten.

Dearreis

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
652
İsim
Ahmet Yavaş
Anladığım kadarıyla sahte olanlar ilk başlarda güzel bir performans veriyor fakat uzun vadede ısı dereceleri inanılmaz şekilde arttığını söylemişlerdi

Emin değilim fakat bir ihtimal evet olabilir
3 ay falan oldu hocam termal macunu süreli, ilk günkü ile arasında sıcaklık olarak neredeyse hiç fark yok diyebilirim.
Eğer çok ısınma durumu olursa macunu temizleyip sıfırdan sürebilirim

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper

~~Kamuran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
~~Kamuran
Şahsen N11 üzerinden bende aldım, sanırım bahsetmiş olduğun satıcı da linktekiyle aynı. İlk 5 ay boyunca sorun yaşamadığımı belirtmek isterim. 5 ay sonrasında işlemcim 80 - 85 dereceye kadar yükselmişti. Normalde 60+ üstüne nadir çıkardı. Macun değişikliği sonrasında sorun çözüldü, 1 aydır herhangi bir problem yok.

Dearreis

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
652
İsim
Ahmet Yavaş
Şahsen N11 üzerinden bende aldım, sanırım bahsetmiş olduğun satıcı da linktekiyle aynı. İlk 5 ay boyunca sorun yaşamadığımı belirtmek isterim. 5 ay sonrasında işlemcim 80 - 85 dereceye kadar yükselmişti. Normalde 60+ üstüne nadir çıkardı. Macun değişikliği sonrasında sorun çözüldü, 1 aydır herhangi bir problem yok.

Zaten bence maksimum 6 ayda bir macun değiştirilmeli, 5 ay gibi bir süre stabil olması da yeterlidir. Fakat bu macun bitince farklı macunlara yöneleceğim.

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper
Zaten bence maksimum 6 ayda bir macun değiştirilmeli, 5 ay gibi bir süre stabil olması da yeterlidir. Fakat bu macun bitince farklı macunlara yöneleceğim.
Kesinlikle katılıyorum ortalama 6 ayda bir muhakak değiştirmek lazım.

bu ürün ojinal mi
Dostum 2.sayfada bana arctic’in attığı türkiyeden alabileceğin güvenilir bir link var.Bir göz at istersen.

Parzival97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
Ethem Karahan
Arkasındaki çekiliş barkodunu kontrol edin, sanıyorum ki orijinallerde böyle olması gerekiyor.

çakma üretenlerin direk dümdüz baskıyı kopyala yapıştır yapmasına istinaden söyledim
Teşekkürler hocam bilgilendirme için bakıyorum.

Bendeki pakette yapıştırma değil, paketle bütünleşik yapıda o barkod. Çakma mı oluyor ?

-pSx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Selçuk Çiçek
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Overclock, Oyun
Instagram
@cicekselcukk
Teşekkürler hocam bilgilendirme için bakıyorum.

Bendeki pakette yapıştırma değil, paketle bütünleşik yapıda o barkod. Çakma mı oluyor ?
Dostum kesin bir kaynak olarak bunu öne süremem, ama genelde bu tarz ürünlerin çakmasını üretenler, bu paketlerin baskılarının aynısını kopyala yapıştır şeklinde bastırıp ürettikleri için, barkodun da paketle tümleşik yapıda olacağı kanaatine vardım kendimce.

Yani kesin bir kanıya varamayız bu konuda ama görüşlerim bütünleşik ise sahte olma ihtimalinin yüksek olduğu yönünde.

-pSx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Selçuk Çiçek
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Overclock, Oyun
Instagram
@cicekselcukk
peki adamlar çakma olduğunu nasıl anladı?
Üreticiyle mail üzerinden iletişime geçerek teyit ettirmiş kendileri, testlerde işlemcinin ısınmasından şüphelenmişler anladığım kadarıyla, ben daha pratik hızlıca kontrol edilebilecek bir alternatif sundum sadece, ısı değerlerine ve barkod durumlarına bakarak şüphe gösteren bir durum varsa üreticiler ile iletişime geçip teyit ettirilebilir

Top Bottom