Neler Yeni

Çözüldü✓ Argb 3 Pinli Fanlar ile 6 pinli Argb Kontrolcü Uyumlumudur

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Salih İdris Can
Merhabalar Arkadaşlar kendime işlemci soğutucu ararken Sıvı soğutucu almaya karar verdim ve Gamebooster 240mm Infınıty Dark serisini aldım. (Hava Soğutucu nun daha iyi olduğunu biliyorum bilerek Bu Sıvı soğutucuyu aldım Rgb borularını sevdiğim için Ve performans olarak ta tatmin etti beni)

KTF-screenshot1.jpg

Görseli buraya bıraktım

Gelelim sorumuza Rgb borular pompa Ağzı ve Fanları 3 pin li 5v Kablolardan oluşuyor Benim Anakartım Gigabyte B450 M h olduğu için Rgb desteği yok Bende 4 fanlı Gamepower Air turbine aldım Kasadaki fanlarıda Argb yapmak için Ama Gamepower Air turbine fan kontrolcüsü 6 pin li bende 2 adet dönüştürücü aldım şu şekilde

images.jpeg

Yapmak istediğim de şu şekilde
552018440_max.jpg

3 pinli kabloların bu 6 pin li kontrolcüye baglarsam Sıvı soğutucunun Argb leri kontrol edebilir miyim?
Aslında projeyi kafamda yaptımda uygulaması kaldı :) saygılarla
Not Kasaya uyguladığım her adımı burada paylaşıcam alta resim olarak ekleyeceğim faydalanmak isteyenler faydalansın. İyi günler dilerim

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
478
İsim
Mustafa
Evet edebilirsiniz tabi anakart üzerinden değil sadece kumanda üzerinden kontrol edilir bunun yerine belki daha ucuz argb kontrolcü de alabilirdiniz tabi tercih size kalmış düz argb kontrolcü 600-700 liraya vardı galiba 8 tane 5v argb fan takılabiliyor anakart üzerinden kontrol ediliyor ama yine aynı kapıya çıkıyor :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Salih İdris Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet edebilirsiniz tabi anakart üzerinden değil sadece kumanda üzerinden kontrol edilir bunun yerine belki daha ucuz argb kontrolcü de alabilirdiniz tabi tercih size kalmış düz argb kontrolcü 600-700 liraya vardı galiba 8 tane 5v argb fan takılabiliyor anakart üzerinden kontrol ediliyor ama yine aynı kapıya çıkıyor :D
Kontrolcüye para vermedim hocam Fan kiti aldım yanında geliyor zaten Coolmoon Argb kontrolcü harici 5v 3 pin argb kontrolcü bulamadım zaten bende 5v3 pin 6 pine dönüştürücü kablo aldım Sorun şu ki 6 pin Argb olan modeller 5v 3pin Argb lere göre daha kısıtlı Argb renk Aralığı sağlıyor bugün kargo gelicek gelince tekrar güncellerim :) bu arada Kontrolcü ye 600 vereceğime Fan kiti alıp yanında gelmesi daha mantıklı oldu sanki.

Newoid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Emre Özmen
Merhabalar Arkadaşlar kendime işlemci soğutucu ararken Sıvı soğutucu almaya karar verdim ve Gamebooster 240mm Infınıty Dark serisini aldım. (Hava Soğutucu nun daha iyi olduğunu biliyorum bilerek Bu Sıvı soğutucuyu aldım Rgb borularını sevdiğim için Ve performans olarak ta tatmin etti beni)

Alıntıyı görüntüle
Görseli buraya bıraktım

Gelelim sorumuza Rgb borular pompa Ağzı ve Fanları 3 pin li 5v Kablolardan oluşuyor Benim Anakartım Gigabyte B450 M h olduğu için Rgb desteği yok Bende 4 fanlı Gamepower Air turbine aldım Kasadaki fanlarıda Argb yapmak için Ama Gamepower Air turbine fan kontrolcüsü 6 pin li bende 2 adet dönüştürücü aldım şu şekilde

Alıntıyı görüntüle

Yapmak istediğim de şu şekilde
Alıntıyı görüntüle
3 pinli kabloların bu 6 pin li kontrolcüye baglarsam Sıvı soğutucunun Argb leri kontrol edebilir miyim?
Aslında projeyi kafamda yaptımda uygulaması kaldı :) saygılarla
Not Kasaya uyguladığım her adımı burada paylaşıcam alta resim olarak ekleyeceğim faydalanmak isteyenler faydalansın. İyi günler dilerim
O kablolardan bende kullanıyorum uyumlu olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Salih İdris Can
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Salih İdris Can
Ben sorunumu kendim çözdüm burayada resim bırakıp herkese iyi forumlar diliyorum.
Yukarıda yazdığım tüm proje cuk diye yerli yerine oturdu herhangi bir sorunla karşılaşmadım hepsi gayet uyumlu çalışıyor Ve gene belirtmek isterim Anakartımda Argb desteği yok.

IMG_20240224_001811.jpg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,902
Üyeler
140,723
Son üye
ibrahim...
Top Bottom