Neler Yeni

ARGB Çoklayıcı Tavsiyesi

Peregrine

80+
Arkadaşlar merhabalar elimde olan bir sisteme bu çoklayıcıdan lazım ve kafam oldukça karışık durumda. Öncelikle sistem Asus Tuf Gaming GT502 kasaya kurulu vaziyette ve sistem üst düzey olduğundan radyatörde 3 adet, 10 adette kasada olmak üzere toplam 13 tane fan mevcut durumda. Ancak ne bu kasada bir fan çoklayıcı hub ne de bir argb çoklayıcı hub bulunmamakta en çok sinirlendiğim kısım burası oldu... Fan çoklama işini akasa'nın 10'lu pwm hub'ı ile çözdüm burada bir sıkıntı yok esas sıkıntı yine tuf gaming'in argb fanlarını bağlayacağım hub'da meydana geliyor. Anakartım Asus rog z790f modeli bu kartta ise 1 adet 12v rgb header var buna (ROG Ryou 3 Sıvı Soğutma) bağlı diğer 3 adet 5v çıkışlar boşta bunlardan bir tanesini çoklamam lazım ve bana bu konuda yol göstermenizi bekliyorum.

Şimdi örneğin akasa'ya benzer tipte şöyle bir çoklayıcı var;

şimdi benim için asıl problem bunda auroa sync desteği nasıl olacak? fanlarda olduğu gibi cpu kablosunu pwm girişi üzerinden bağlayıp cpu ısısına göre fanlar ısıya göre ayarlanıyordu... bu durumda ise bu kart üzerindeki hangi pime anakartın 5v girişini bağlamalıyım? bu gibi bir kartı kullanan yazarlarımız var mı?

İlk kez argb fanlarla uğraştığım için bu konuda cahilim beni mazur görün.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,536
Üyeler
145,196
Son üye
Blood Bewitchment
Top Bottom