Neler Yeni

Fan çoklayıcı üzerindeki cpu ibaresi ve birkaç soru.

secreww

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert ayar
Merhabalar arkadaşlar,
Bu linkteki fan çoklayıcıyı almak istiyorum fakat sizlere birkaç sorum var. Şu şekilde;
-Fotoğraflarda göründüğü üzere çoklayıcı üzerinde fanların yanı sıra bir cpu yazısı var. cpu fanım için anakart yerine çoklayıcı girişini tercih edersem fark ne olur? tercih etmeli miyim?
-Msi b450m-a pro max modelinde bir anakartım var. kasadaki fanlarım 3 pinli ise bu durumda fanlarımın hızlarını ayarlayabilir miyim? ne kadar kısıtlı olur? mümkünse cpu veya ekran kartının sıcaklığına göre hızlanmalarını sağlayabilir miyim?
-Linkte belirtmemiş ama bu çoklayıcı 12v fanlar için uygun mudur(satıcıya sordum henüz cevap vermedi.)? eğer öyleyse ve fanlarım 12vdan düşük bir voltta çalışıyorsa ne olur? bozulur mu yoksa çalışmazlar mı?
-Son olarak, henüz kasa elime ulaşmadı ve kasa, hakkında çok bilgi bulunmayan, isimsiz bir kasa. eğer kasadaki fanlar 4 pinli ise 12v olduğundan emin olabilir miyiz? aynı şekilde 3 pinli ise 12v'dan aşağı bir v'da çalıştığından emin olabilir miyiz?
şimdiden teşekkürler. Herhangi bir forumdaki ilk yazım. hatam olduysa affola.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir de şimdi bir yazıda gördüm, tek bir sys fan girişine çoklayıcı ile kasadaki 4 fanı da bağlayacağım. linkteki çoklayıcıya ek bir güç gelmiyor gördüğünüz gibi. bu bir sıkıntı yaratır mı?

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,253
İsim
Deniz Bey
Bende merak ettim kontrolcü benim normal sys fana takılı cpu fana da sıvı soğutma iki fan takılı,

Bu Aparatı alıp cpu fana takıp kontrolcü kablosunu buna işlemci fanlarını da buna takıp tüm fanlar ısıya göre çalışmış olacak mantıken acaba işe yarar mı ki bendede:)

Top Bottom