Neler Yeni

arkadaşlar bu arabayı alıyorum ne diyorsunuz

McQueen95

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
ömer eren ilkaya
Instagram
Erenilkaya
Steam
McQueen
Twitter
bayanmayanbay
Discord
bayanmayanbay#2566

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Üstadım öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan ne alırsan. Araç '99 model. Yani forumdakileirn yarısından daha yaşlı 😬 , 25 yaşında bir arabadan bahsediyoruz. Sıkıntıları mutlaka olacaktır. Tertemiz binilmiş dahi olsa metal yorgunluğu, korozyon vs. gibi şeyler illa ki olur. Mekanik parçalarda değişim ihtiyacı olma ihtimali her zaman var. (Otomatik şanzuman dişlileri vs gibi.) Bütün bunları ön görerek al. Unutma ki en kötü/düşük araba bile sana bu soğukta otobüs/dolmuş beklememe konforu sağlayacak. Ha bunu yaparken seni yarı yolda bırakmayıp sağ salim götürecek olanı seç.

Ve evet en önemlisi kenarda bi miktar para olması iyidir çünkü kesin masraf çıkar :D.

McQueen95

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
ömer eren ilkaya
Instagram
Erenilkaya
Steam
McQueen
Twitter
bayanmayanbay
Discord
bayanmayanbay#2566
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Ramazan Ülker
Üstadım öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan ne alırsan. Araç '99 model. Yani forumdakileirn yarısından daha yaşlı 😬 , 25 yaşında bir arabadan bahsediyoruz. Sıkıntıları mutlaka olacaktır. Tertemiz binilmiş dahi olsa metal yorgunluğu, korozyon vs. gibi şeyler illa ki olur. Mekanik parçalarda değişim ihtiyacı olma ihtimali her zaman var. (Otomatik şanzuman dişlileri vs gibi.) Bütün bunları ön görerek al. Unutma ki en kötü/düşük araba bile sana bu soğukta otobüs/dolmuş beklememe konforu sağlayacak. Ha bunu yaparken seni yarı yolda bırakmayıp sağ salim götürecek olanı seç.
çok sağol abim farkındayım aracın yaşı konusunda ama hani bu araç değil 300 bin bandında satılan bütün araçlar neredeyse benimle yaşıt ben işte ayağımızı kessin yerden arada sorun çıkarırsa da artık göze alarak sanki çok sorunsuz bir hayatımız varmış gibi araba sorunuda eklenirse de başım gözüm üstüne :)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
çok sağol abim farkındayım aracın yaşı konusunda ama hani bu araç değil 300 bin bandında satılan bütün araçlar neredeyse benimle yaşıt ben işte ayağımızı kessin yerden arada sorun çıkarırsa da artık göze alarak sanki çok sorunsuz bir hayatımız varmış gibi araba sorunuda eklenirse de başım gözüm üstüne :)

O halde bari manuel alda şanzıman arızası belini bükmesin :D. Şanzıman masraflarını duymak istemessin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Ramazan Ülker
Ve evet en önemlisi kenarda bi miktar para olması iyidir çünkü kesin masraf çıkar :D.
300 gibi bir şey var işte hocam 250 ye bunu alsak 50 kalır oda işte masraf çıkartırsa ona kullanırız
Mesaj otomatik birleştirildi:

O halde bari manuel alda şanzıman arızası belini bükmesin :D. Şanzıman masraflarını duymak istemessin.
hocam ben alırım almasını da kız kardeşim de var o da kullanmak istiyor annem her dakika hastalanabiliyor ben evde sürekli yokum allah göstermesin bir şey oldu hastaneye falan araba lazım kız kardeşimde otomatik olmazsa ben kullanamam diyor:(

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
300 gibi bir şey var işte hocam 250 ye bunu alsak 50 kalır oda işte masraf çıkartırsa ona kullanırız

Evet olabilir böyle, dediğim gibi iyi bir ustaya göster arabayı alırken yeterli. Motor ve şanzıman kritik yerler.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Ramazan Ülker
1.4 corsa b benzinde çok yakar zaten, LPG ilede sıkıntı çıkarıyor.
en iyisi şuan clio gibi duruyor tabi dediğiniz gibi bir usta gözüyle baktıracağım tamam derse bismillah deyip alacağım artık sonrası da artık inşallah sorunsuz geçer

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
en iyisi şuan clio gibi duruyor tabi dediğiniz gibi bir usta gözüyle baktıracağım tamam derse bismillah deyip alacağım artık sonrası da artık inşallah sorunsuz geçer

Bence arkadaşın attığı pejo daha iyi gibi duruyor 265 lik veya senin bulduğun 285 lik ama pazarlıkla 280 maks iner o ondan çok pahalı kalır. Aceleci davranma gerekirse bir çok araba görürsün, maksat en sorunsuzu almak.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ
arkadaşlar kusura bakmayın çok konu açıyorum araba için farkındayım ama inşallah bu son olur neyse https://www.sahibinden.com/ilan/vas...e-otomatik-vites-benzin-lpg-1144731290/detay/ linkteki aracı bir tanıdık öneriyor ayağını keser yerden diyor vallahi artık her sabah soğukta durakta otobüs beklemekten yoruldum neyse ne düşünüyorsunuz ben çok anlamıyorum yarın almaya gidiyorum arabayı verilir mi bu para yani en son sıfır araba galeri ziyaretimden sonra bu para maalesef ki artık bedava gibi geliyor ileride sorun çıkartırmı bu araç cliolar çıkarmaz deniyor da yine de anlayanlara sorayım dedim
Hocam şu an sizin yerinize stres oldum ikinci el araba almak çok riskli bir şey umarım kazasız belasız halledersiniz hayırlısı olsun.

Top Bottom