Neler Yeni

arkadaşlar daha yeni pc aldım ve yayın yaparken donmaya ve öyle kalmaya başladı

Ramazan34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan Balarban
arkadaşlar pc yi yeni aldım ama yayın yaparken donup kalmaya başladı. şimdi de normal takılırken kalıyor oyunlarda donmaya felan başladı. lütfen yardımcı olursanız sevinirim

pc özelliklerini yaz ve msi afterburner imdirp sıcaklıklarına bak cpu ve gpu’nun , bilgisayarın montajını sen mi yaptın?

Ramazan34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan Balarban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mın
pc özelliklerini yaz ve msi afterburner imdirp sıcaklıklarına bak cpu ve gpu’nun , bilgisayarın montajını sen mi yaptın?
montajını ben yaptım ama bi sıkıntı yok
PC
Ryzen 5 5600
Rtx 4060
16 Gb ram
250 ssd
1 tb m2 ssd
B450 m s2-h anakart
650 power

Ve sıcaklıklar genel olarak 10 dk stres de 68 e geldiğini gördüm

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
işlemci sıcaklığı ilgimi çekti soğutucu yoksa stok fanla çok az ısınıyor. eğer bi programla işlemci ayarları ile oynadıysan işlemcinin voltaj değerleri az gidiyor bu da kitliyor olabilir mantığı ile ilerledim.

Ramazan34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan Balarban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemci sıcaklığı ilgimi çekti soğutucu yoksa stok fanla çok az ısınıyor. eğer bi programla işlemci ayarları ile oynadıysan işlemcinin voltaj değerleri az gidiyor bu da kitliyor olabilir mantığı ile ilerledim.
Peki buna nerden bakabilirim ve öğrenebilirim

Ramazan34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan Balarban
IMG_4612.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

bios da böyle gözüküyor

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
eevet stock soğutucu var şuan
stok soğutucu ile stress testinde bu havalarda. 85 90 95'leri görmen lazım. 68 çok az. Bios Ayarlarını komple resetle. bilgisayarı aç kapa. sonra tekrar gir biosa X.M.P yi bul profile-1 yap. tekrar başlat pc'yi sonra bir stres testi yap bakalım. 85 90 dereceleri gördüysen işlemem tamam.. eğer olmadıysa ryzen programını indir. onun içinde reset var. ordan resetle pc aç kapa sonra yine stres testi yap.

Ramazan34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan Balarban
stok soğutucu ile stress testinde bu havalarda. 85 90 95'leri görmen lazım. 68 çok az. Bios Ayarlarını komple resetle. bilgisayarı aç kapa. sonra tekrar gir biosa X.M.P yi bul profile-1 yap. tekrar başlat pc'yi sonra bir stres testi yap bakalım. 85 90 dereceleri gördüysen işlemem tamam.. eğer olmadıysa ryzen programını indir. onun içinde reset var. ordan resetle pc aç kapa sonra yine stres testi yap.
bilgisyara güncelleme gelmişti yaptım mavi ekran verdi format attım stres testi yaptım 70 e gelince kısıtlıyor gibi durdurdum bi anda 73 e kadar geldi bunu nasıl düzeltebilirim lütfen yardım edin

Ramazan34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan Balarban
Bu arada hangi uygulama ile stres testi yaptığım da fark eder mi çünkü bios piline kadar çıkardım ama yok 70 de kalıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,040
Üyeler
156,560
Son üye
q12573
Top Bottom