Neler Yeni

Arkadaşlar görüşleriniz ile yardımlarınızı rica ediyorum.

Feixin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ali Karakaş
Sistem özelliklerimi paylaşıyorum,

İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU @ 3.20GHz 4(CPUs), 3.2GHz

Ram : 16 GB

Ekran Kartı :
Ekran Kartı.png

Sistemim de SSD yok. Oyunlarda ufak ufak zorlanmaya başladım. Apex, Gears 5 yakında Horizon gelicek ufak ufak sistemi geliştirmeyi düşünüyorum. Sizce şu an için en yararlı geliştirme hangi yönde olur. Monitörü de gaming alıcam onunda ilgili Donanım Arşivi videoları çok faydalı oldu onu hallettim sayılır. Oyunlarda ki ekran görüntüsü ve kasma gibi durumlar için önce ekran kartı mı yoksa işlemci ve SSD mi değişmesi daha mantıklı.

Bu konularda çok yetersizim bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

Emre Baş

80+ Gold
SSD alabilirsin ekran kartı hala yeterli

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Twitter
None
Facebook
None
Sistemin çok iyi bence yani ideal. Ssd alırsan oyunlarınıda oraya kurarsan sıkıntı yaşamazsın.

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
Aslında sistemin öyle çok kötü değil, ucuza i7 7700K kapatabilirsen, maksimum 1000 TL ye, iyi olur. Onun dışında ise ilk olarak SSD alman lazım, daha sonra işlemci en ondan sonra ekran kartı al bence.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Sistem özelliklerimi paylaşıyorum,

İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU @ 3.20GHz 4(CPUs), 3.2GHz

RAM : 16 GB

Ekran Kartı :
Alıntıyı görüntüle

Sistemim de SSD yok. Oyunlarda ufak ufak zorlanmaya başladım. Apex, Gears 5 yakında Horizon gelicek ufak ufak sistemi geliştirmeyi düşünüyorum. Sizce şu an için en yararlı geliştirme hangi yönde olur. Monitörü de gaming alıcam onunda ilgili Donanım Arşivi videoları çok faydalı oldu onu hallettim sayılır. Oyunlarda ki ekran görüntüsü ve kasma gibi durumlar için önce ekran kartı mı yoksa işlemci ve SSD mi değişmesi daha mantıklı.

Bu konularda çok yetersizim bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Teşekkürler.
SSD ile başlayıp ardından cpu yükseltmesi yapabilirsin uzun ömürlü bir sistem için saygılar.

Farway

80+ Silver
Okuma yazma hızı 550 olan ihtiyacını görücek bir SSD alman senin işlem hızını baya yükselticektir bence önceliğiniz olsun ve tavsiyem en az 550 okuma yazma hızının altına inmemen.
Ardından ekran kartınla işlemcin arasında iyi bir denge kurman olur ama şuan sistemin söylediğin oyunları oynatır.

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
Arkadaşlar neden herkes ssd ye takmış anlamadım da? Yani hdd yerine ssd olması oyunlarda zaman kazanmaktan başka ne işe yarıyor?

Feixin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ali Karakaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar herkesin önerisi için teşekkür ederim. SSD sorununu en kısa zamanda çözeceğim. Benim içinde işletim sistemi önce olmasını düşünüyordum herkes aynı fikirdeyse sorun yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostlarım bir sorum daha olacak. SSD incelerken SATA değerlerinin de önemli olduğunu gördüm. ASUS B150M-A anakartım var. SATA-6 yuva girişi diyor anakartta bu SATA 3 kaldırabilir anlamına geliyor dimi ? Bu konu da da bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim.

Son düzenleme:
Top Bottom