Neler Yeni

Çözüldü✓ Artic freezer 2 360m termal macunu dışa atıyor?

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
775
İsim
Baran Kut
Ben değdirdim sede vidalarıda prk sıkmadım ve craft rise işlemciye yüklenmiyorki 5600 4.9ghz'de th250 ile birlikte 40-55 arasıydı
Sadece işlemci çekirdeği değil aynı zamanda yüksek seviyede L3 önbelleği de kullandığından ekstra bi sıcaklık artışı oluyor diye biliyorum. Isının muhtemelen sebebi odur diye düşünüyorum.

Bu link attığım kit işlemci ve soğutucu temasına da güzel faydası var çünkü eski usul kitlemede işlemciyi hep araya sıkıştırıp kitlediğinden biraz yukarı oynar işlemci. Bunda kitleme gibi bir durum söz konusu değil. Isıya da faydası olduğuna dair birçok test gördüm. Öneririm ürünü.

İşin aksi anakartın yonga setide ısınıyor ve işlemciyi yeni aldım direk formatladım ea 5 plus ses kartı vardı onun driver kuruyom sorun olmuyo ama biosa sadece gir çık yapınca işlemci hep 80 derecelerde sabit kalıyor tek tek biosu kontrol ettim Precision Boost yani cpb ayarını kapatınca normale döndü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet farkındayım bide kasa h500p ve bence ön fanlar büyük ufak fanlar gibi içeri üfleyemiyo ve odada hava sürkülasyonu yom balkon yanındayım ama esmiyor birde en son ea 5 plus diye mesaj atmışım ona bir bakarmısın
Senin BIOS ayarlarını da bir yoklamak gerek hocam. Ne gibi ayarlar yaptın acaba BIOS'ta ? Anakart modelin nedir bu arada ?

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Arda doğan
Sadece işlemci çekirdeği değil aynı zamanda yüksek seviyede L3 önbelleği de kullandığından ekstra bi sıcaklık artışı oluyor diye biliyorum. Isının muhtemelen sebebi odur diye düşünüyorum.

Bu link attığım kit işlemci ve soğutucu temasına da güzel faydası var çünkü eski usul kitlemede işlemciyi hep araya sıkıştırıp kitlediğinden biraz yukarı oynar işlemci. Bunda kitleme gibi bir durum söz konusu değil. Isıya da faydası olduğuna dair birçok test gördüm. Öneririm ürünü.

Senin BIOS ayarlarını da bir yoklamak gerek hocam. Ne gibi ayarlar yaptın acaba BIOS'ta ? Anakart modelin nedir bu arada ?
Ramlari cl36 6000mhz e çektim 1.35volt da haricinde bir ayar yapmadım sadece dediğim gibi Precision Boost bu ayarı kapattım cpb

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
886
İsim
mehmet ali oğuz
Ramlari cl36 6000mhz e çektim 1.35volt da haricinde bir ayar yapmadım sadece dediğim gibi Precision Boost bu ayarı kapattım cpb
Ben curve optimize den all core negative 37 verdim sıcaklık 10 derece değişti performansıda arttı akşamları boşta 33 34 görüyorum

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
775
İsim
Baran Kut
Ben curve optimize den all core negative 37 verdim sıcaklık 10 derece değişti performansıda arttı akşamları boşta 33 34 görüyorum
Amaan hocam :kekw: 37 riskli rakamlar umarım occt testlerinden falan geçirmişsinizdir.

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
886
İsim
mehmet ali oğuz
Amaan hocam :kekw: 37 riskli rakamlar umarım occt testlerinden falan geçirmişsinizdir.
Cinebenc 2024 1124 puan veriyor çok 1 haftadır kullanıyorum kapanmadı sistem. Açıkçası occt testi yapmadım cinebenc i 2 şer saat 4 kere test yapmıştım max 72 görüyor 420mm ile

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Arda doğan
Cinebenc 2024 1124 puan veriyor çok 1 haftadır kullanıyorum kapanmadı sistem. Açıkçası occt testi yapmadım cinebenc i 2 şer saat 4 kere test yapmıştım max 72 görüyor 420mm ile
Ben bide bunu onboard ile kullanıyom ekran kartı almadım daha acaba normal mi?

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
775
İsim
Baran Kut
Çok iyiymiş o zaman hocam. Ben Cinebench'ten 40'la geçtim çok mutluydum sonra OCCT deneyeyim dedim 30'a kadar hepsinde hata verdi :kekw: Geri döndüm 30'a.

Sizin sıcaklıklar iyiymiş hocam bu arada.

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
886
İsim
mehmet ali oğuz
Ben 45 de geçti cine ama sistem kapandı kullanırken 50 de 10 dk lık testi geçti ama 40 üstünde sıcaklıklar pek değişmedi bende 37 de bıraktım bundan sonra kapanırsa sistem aşşa doğru devam 😇

Ben bide bunu onboard ile kullanıyom ekran kartı almadım daha acaba normal mi?
Valla apu olarak hiç kullanmadım hatta biosdan kapalı sırf AMD driver i yüklememek için. Ama dediğim gibi vidaları sonuna kadar sıkmamayı bir dene

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
775
İsim
Baran Kut
Ben 45 de geçti cine ama sistem kapandı kullanırken 50 de 10 dk lık testi geçti ama 40 üstünde sıcaklıklar pek değişmedi bende 37 de bıraktım bundan sonra kapanırsa sistem aşşa doğru devam 😇
Hocam Arctic 420 kutu içeriğinde AM5 özel bu attığım cpu tutucu gibi bir braket veriyorlar mı? Intel özel yapıp koymuşlardı da AMD için var mıydı hatırlamıyorum.

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Arda doğan

Valla apu olarak hiç kullanmadım hatta biosdan kapalı sırf AMD driver i yüklememek için. Ama dediğim gibi vidaları sonuna kadar sıkmamayı bir dene
Yaptım birde bir sorum olucak pcıe kanadı ses kartını besler dimi ek molex'e gerek yok kendi sitesi molex'i ledleri beslemek için takılır yazmış ama

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
886
İsim
mehmet ali oğuz
Hocam Arctic 420 kutu içeriğinde AM5 özel bu attığım cpu tutucu gibi bir braket veriyorlar mı? Intel özel yapıp koymuşlardı da AMD için var mıydı hatırlamıyorum.
Yok ne yazıkki AMD ye değer vermemişler mx 6 macun var 2 sıkımlık😇ben de de var sizin attığınız ürün çinden almıştım ucuza

Yaptım birde bir sorum olucak pcıe kanadı ses kartını besler dimi ek molex'e gerek yok kendi sitesi molex'i ledleri beslemek için takılır yazmış ama
Ben ledlere felan hiç takmadım molex hepsini argb kanala taktım geçtim bilmiyorum

Son düzenleme:

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Arda doğan
Yok ne yazıkki AMD ye değer vermemişler mx 6 macun var 2 sıkımlık😇ben de de var sizin attığınız ürün çinden almıştım ucuza

Ben ledlere felan hiç takmadım molex hepsini argb kanala taktım geçtim bilmiyorum
Ses kartı için gerekliydidr led demek ek ısı söktüm ikisinide kasa ve sıvı sogutmanınki duruyor

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
886
İsim
mehmet ali oğuz
Top Bottom