Neler Yeni

Asgarî Ücret 380$ Seviyelerini Gördü!

Dolar hangi seviyelerde olur? (Asgari Ücret Değeri)

• 10 (425$)

• 7-8 (500-600$)

• 20 (200$)

• 50 (80$)

• 11 (380$)

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

BIGGZ

80+ Bronze
T.C Cumhurbaşkanı R.T Erdoğan'ın yaptığı ekonomi ve döviz ağırlıklı açıklamaların ardından dövizde -anlık olarak takip ettiğim- sert bir değişim yaşandı.

- Yaşanan sert döviz müdahalesi asgari ücreti 250 dolardan 380 dolara çıkarttı.

- Dün akşam saatlerinde 17-18 seviyelerine giden dolar kuru geceyi 13 ile bitirirken sabaha 11 seviyelerinde girdi.

• Bu olaylar ardında pompa fiyatlarına yapılan zammın durdurulması ve pompa fiyatlarının değişeceği açıklaması ise bu düşüşün kalıcı olduğunu düşündürdü.

• Ayrıca Ziraat Bankası Genel Müdürü Çakar, "1 Milyar Dolar Bozduruldu." diyerek bu durumun genel bir müdahale olduğunu destekledi.

- Bunun yanında yüksek kurdan alım yapan kişiler güne endişeyle uyandı.

En üst sınır değişimler ise; (Güncel)

€ = 20,46 -> 11,66
$ = 18,29 -> 10,30

Not: Şuan devamlı bir değişim izleniyor, bu sebeple anlık ve net bir sayı girmek mantıklı olmaz diye düşündüm.

Şimdi ne olacak?
- Ekonomistler tarafından ortaya atılan iddialara bir bakalım;

• Dolar 20-30 seviyelerini görecek
• Dolar 10 seviyelerinde sabitlenecek
• Dolar 7-8 seviyelerine çakılacak
• Dolar 50 seviyelerine çıkacak (?)
• Dolar sürekli olarak inip çıkacak

Benim fikrim?
- Ben doların 11 veya 10 seviyelerine indirileceğini düşünmekteyim. Asgarî ücretin bu vesileyle değerlenmesi durumu ile karşı karşıyayız. (YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR)

Sizin fikriniz nedir? Paylaşmayı unutmayınız.

Son düzenleme:

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,967
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Umarım dolar 5 seviyelerine kadar iner de 10 sene öncesine dönme eğilimi gösteririz. Ancak bu çok uzak geliyor bana.
Neyse, dolar bu kadar düşmüşken şimdi arkamıza yaslanalım ve cömert Türk milletinin yapacağı muazzam indirimleri bekleyelim.

Jauvin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,024
İsim
Iowa Hersberg
İlgilendiği Kategoriler
Valorant - PC
Steam
https://steamcommunity.com/id/jauvinqq/
Discord
Jauvin #4666
Benim hiç ümidim yok bu konuda. Şu saatten sonra 10 altına düşmesi imkansız gibi geliyor. olsa olsa 10 olur ki ona da pek inancım yok. 1 hafta sonra tekrar 20 da olur 30 da olur bilemiyorsun ki. Ben kimsenin de sene sonuna kadar doların 18i göreceğini söyleyen duymadım zaten söyleyen de olsa dalga geçilirdi ama oldu işte.

Bura.K

80+ Silver
Bu durumun kalıcı olması zor. FED faizi büyük ihtimalle arttıracak. Sıkı para politikası ile tüm dövizleri kendine çekecek ve piyasada Dolar kalmayacak ve Dolar değerlenecek. Kalıcı bir durumun olması için Kıyamet gelmesi lazım. En az 15-30'ları görecek. Bana göre bu olay sadece günü kurtarma çalışması idi.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Umarım dolar 5 seviyelerine kadar iner de 10 sene öncesine dönme eğilimi gösteririz. Ancak bu çok uzak geliyor bana.
Neyse, dolar bu kadar düşmüşken şimdi arkamıza yaslanalım ve cömert Türk milletinin yapacağı muazzam indirimleri bekleyelim.
Erdoğan ülkeyi sıcak para politikasından üretim politikasına döndürmeye çalışıyor Almanya v.b gibi. Tabi bu yoldada belli zorluklar var öyle kolay kolay değişmiyor bir politika 5-6 ay derken bundan bahsediyor herhalde. Tabi 50/50 buda kötüleme riskide var iyileşme riskide inşallah iyileşir tabi.

Juiclair0

80+ Silver
T.C Cumhurbaşkanı R.T Erdoğan'ın yaptığı ekonomi ve döviz ağırlıklı açıklamaların ardından dövizde -anlık olarak takip ettiğim- sert bir değişim yaşandı.

- Yaşanan sert döviz müdahalesi asgari ücreti 250 dolardan 380 dolara çıkarttı.

- Dün akşam saatlerinde 17-18 seviyelerine giden dolar kuru geceyi 13 ile bitirirken sabaha 11 seviyelerinde girdi.

• Bu olaylar ardında pompa fiyatlarına yapılan zammın durdurulması ve pompa fiyatlarının değişeceği açıklaması ise bu düşüşün kalıcı olduğunu düşündürdü.

• Ayrıca Ziraat Bankası Genel Müdürü Çakar, "1 Milyar Dolar Bozduruldu." diyerek bu durumun genel bir müdahale olduğunu destekledi.

- Bunun yanında yüksek kurdan alım yapan kişiler güne endişeyle uyandı.

Anlık olarak değişimler ise;

€ = 20,04 -> 13,43
$ = 18,29 -> 11,54

Şimdi ne olacak?
- Ekonomistler tarafından ortaya atılan iddialara bir bakalım;

• Dolar 20-30 seviyelerini görecek
• Dolar 10 seviyelerinde sabitlenecek
• Dolar 7-8 seviyelerine çakılacak
• Dolar 50 seviyelerine çıkacak (?)
• Dolar sürekli olarak inip çıkacak

Benim fikrim?
- Ben doların 11 veya 10 seviyelerine indirileceğini düşünmekteyim. Asgarî ücretin bu vesileyle değerlenmesi durumu ile karşı karşıyayız.

Sizin fikriniz nedir? Paylaşmayı unutmayınız.
bişeyler düzenledik falan diyor ama inanmıyorum rezervleri satıyorda düşüyor. Satıcak bir şey kalmayınca ocak sonunda dolar tekrar 20-22

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,493
İsim
Ümit Can
Benim hiç ümidim yok bu konuda. Şu saatten sonra 10 altına düşmesi imkansız gibi geliyor.
Dün öğlen saatlerinde bana "akşam dolar bi anda 18 den 11'e kadar düşecek" deselerdi hadi ulan ordan bende dalga mı geçiyorsun derdim. Aslında her şey mümkün. 10 altına da düşebilir, 20 üstüne de çıkabilir.

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hadi doların düşüşünden sonra yapılan muazzam indirimlere bakalım (!)
Ürün = MSI OPTİX MAG322CQR
Dolar 16 İken Fiyatı = 5600₺
Dolar 18 İken Fiyatı = 8700₺
Dolar 12-13 İken Fiyatı = 8400₺
Bu satıcılar bizi ne kadar çok düşünüyor ya (!)
Sakın Dur Daha Dolar Yeni Düştü Birkaç Güne Düşer Demeyin!
Dolar 1 Kuruş Arttığında Anında Zam Yapıyorlar.

Jauvin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,024
İsim
Iowa Hersberg
İlgilendiği Kategoriler
Valorant - PC
Steam
https://steamcommunity.com/id/jauvinqq/
Discord
Jauvin #4666
Yani doğru diyorsun ama doğal olanı yükselmesi işte o yüzden yükselmesi daha muhtemel :/
Dün öğlen saatlerinde bana "akşam dolar bi anda 18 den 11'e kadar düşecek" deselerdi hadi ulan ordan bende dalga mı geçiyorsun derdim. Aslında her şey mümkün. 10 altına da düşebilir, 20 üstüne de çıkabilir.

BIGGZ

80+ Bronze
Hadi doların düşüşünden sonra yapılan muazzam indirimlere bakalım (!)
Ürün = MSI OPTİX MAG322CQR
Dolar 16 İken Fiyatı = 5600₺
Dolar 18 İken Fiyatı = 8700₺
Dolar 12-13 İken Fiyatı = 8400₺
Bu satıcılar bizi ne kadar çok düşünüyor ya (!)
Sakın Dur Daha Dolar Yeni Düştü Birkaç Güne Düşer Demeyin!
Dolar 1 Kuruş Arttığında Anında Zam Yapıyorlar.
Katılıyorum. Ne yapıyorsak kendi kendimize yapıyoruz aslında, para hırsı bitiriyor bu milleti.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,480
İsim
Diyarhan
Herkesin muhabbeti dolar olduğuna göre seçim yapacaklar. Bu yaz a kadar doları düşük tutarlar herkes oyu basar geçer sonrası Allah kerim.

Top Bottom