Neler Yeni

Asker Olunca Suriye'ye Gidebilir Miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Yunus
Bu işe ve vatana sevgin çok güzel. Fakat boşu boşuna hayatını gereksiz yerlerde harcamak yerine kendini geliştirip ülkene başka türlü hizmetler yapsan daha iyi olmaz mı hocam? Orada kırıklar alınıyor olayı doğrudur. Lakin tecrüben olmadığı için ya da komando olarak gitmezsen normal askerlik seni bekler ki durumun onu gösteriyor. Özetle kafayı kırıp hizmet edeceğim durumuna gelmişsiniz her erkeğin kafasında bi dönem bu vardır.
Bende 8 yıldan beri var ve dayanamadığımdan buraya yazdım ilk defa böyle bir konuyu da böyle dile getirdim. Normalde elimden geldiğince farklı hizmet ediyorum da zaten. Sıkıntı zevk alamamam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eline hiç ateşli silah aldınmı sen ?
Veya hiç çatışmaya girdinmi
Türkiye de yaşıyorum her normal vatandaş gibi benimde emanetim var. Fakat ter*rist vs. gibi kişiler ile çatışmadım (akraba durumu evet).

Osman Pamukoğlu'nun Youtube'daki uzun videoların izle, kitaplarını oku.
"Hayat Pratiktir, bende dört akademi bitirdim ama boş diyor paşam."

Normal bir askeri devlet sınır ötesine göndermez.
En babası sınır karakoluna gidersin (riskli + çileli) bölgelerdir ama istediğini burada zor bulursun.
Öte yandan oraya sadece vurulmak ya da şehit olma hayaliyle gidemezsin.
En azından "yaşatmak ve yüceltmek" amacıyla gidip o amaç uğrunda savaş, emek vermelisin.
Aksi taktirde seninkisi sadece çocukça, boş bir hayal olur.

Askere gitmediysen en azından oradaki prosedürü araştır.
Öyle dizilerdeki gibi "gomutanım sıküyürüm" diyip ateş edemezsin.
Sınırda bile olsan arkasına, yanına ve önüne uyarı ateşi açtıktan sonra kişi ikazına uymuyorsa vurabilirsin.
Kısacası: O kadar kolay değil.
Yok biliyorum onu da izledim ve kitaplarını da okudum ve 8 yıldan beri hala aynı kafadayım.

Senin şehit olman devletin ve askeriyenin itibarını zedeliyor. Devlet kimseyi bir operasyona tek yollamaz. Öyle bir şeyde merak etme, seni öldürmezler. Yüksek ihtimalle ele geçirip sabah akşam işkence ederler. Ayrıca bu yaptığın yarı intihar. Devletin yaptığı da intihara teşebbüs olurdu.
İşkence olması cennette itibar yükseltir bremın. Kaldı ki yazıyı tam okumamışsın direkt gidip beni öldürün demeyeceğim adam gibi elimden gelen ne ise devlet komutanlar vs ne emrediyor ise onları dinleyip elimden gelenin en iyisini ortaya koyacağım. Anca böyle şehit olunur.

Bura.K

80+ Silver
İşkence olması cennette itibar yükseltir bremın. Kaldı ki yazıyı tam okumamışsın direkt gidip beni öldürün demeyeceğim adam gibi elimden gelen ne ise devlet komutanlar vs ne emrediyor ise onları dinleyip elimden gelenin en iyisini ortaya koyacağım. Anca böyle şehit olunur.
İşte devlet sana "tek operasyona git" demez. Çok istiyorsan MİT'e falan girmeye çalış ki onun da imkansız olduğunu hepimiz biliyoruz.
Ya da askeriyede mayın aramaya katılacaksın, artık orada ne olacağı sana ve kaderine kalmış.
Ayrıca işkenceden kastığımı pek anlayamamışsın.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Beyler hayata çok değişik bakan biriyim. Eğitimim falanda var işin açıkçası şikayet edeceğim bir şeyim yok Allah'ıma sürükler olsun (maşallah) Rabbim her daim güzel hayat nasip etsin. Fakat savaşmak istiyorum ne bileyim böyle asker olunca cepheye falan gitme isteğim var. Ciddi bir şekilde de Suriye'ye veya başka bir bölgeye nasıl gönderilirim bilmiyorum PC bildiğim için seni öyle bir yere yollamazlar diyor tanıdıklarım birden fazla üniversite okuduğum içinde senin cephe ve savaş sevdan boş diyorlar. Kısaca merak ettiğim konu şu askerde sıkıntılı tipleri falan Suriye'ye gönderiyorlarmış ama bu bana inandırıcı gelmedi. Arkadaşım da şansına Suriye'ye gönderildi ama orada da karakol benzeri bir yerde kalıyoruz agam dedi uzman vs. gönderiyorlar bize izin yok diye mırıldandı. Uzman olmakta zor iş kısaca ben şehit olmak istiyorum bunu nasıl başarabilirim. Direkt gidip beni vurun demeyeceğim tabii ki fakat o bölgelerde potansiyel şehit olma durumu daha fazla nasıl şehit olabilirim?

Not: Biliyorum şehit vermeyelim diye dua edenler fakat başkası olmasa da olur ben bir şekilde bu devlet adına yaşayıp bu devlet için ölüp şehit olmak istiyorum. Ciddi bir şekilde merakımdan soruyorum profesyonel asker olmadan böyle güzel bir duruma (şehitlik) askerlikte nasıl ulaşılır?
Şehit olacağım diyerek oralara gidilmeyeceği, gidilse de bunun şehitlik olmadığının bilincinde olunmalı diye düşünüyorum.

Vatana asker olarak hizmet etmek istiyorsan profesyonel askerliğe giriş yapman mantıklı olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,759
Üyeler
141,185
Son üye
Exxxpertt
Top Bottom