Neler Yeni

Askerlik ve iş konsunda ufak bi yardımcı olur musunuz ( Pls) ?

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Berat fatih
Forumdaki Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar dilerim :peepokalp: 2 sorum olucak sizlere büyüklerim olarak bana ne gibi tavsiye verirsinz bilmek isterim yaş 18 malum hayata atılma dönemi (lanet olsun ) şuan üniye hem hazırlık hem de inşaata elektirik işi yapıyorum Sormak istedigim soru şu işime devam edip bu yıl askerlige mi gitsem yoksa işi bırakıp üniye mi hazırlansam ?

2 gerçekten yaptıgım iş şuanda çok agır ve bi tatminsizlik verıyor 3 aydan beri yanımdaki çalışanlar hem çok uyuzlar hemde 3 aydan beri bi maaş alamadım tanıdık diye sessimizi hiç çıkartmadım dava yoluyla tazminat gibi bir şey açsak kazanma şansımız varmıdır ? merak ediyorum

ek not: mayısta 19 girıyorum direk girdigim gibi 2 ay içinde felan mı gitmem gerekıyor yoksa şöyle bi 6.8 ay uzatıyolar mı ?

Existentia

80+ Silver
kral askeri unut durumun varsa hazırlan güzel bir bölüm kazan üniversiteyi oku önüne bak zanaat güzel iştir ama adamı çok yıpratır

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,029
İsim
a l p e r
kanka liseyi bitirdim ilk isim askerigi tecil ettirmek oldu benim 2027ye kadar. ondan sonra 5-6 ay yattim evde sonra bir ise girdim 2021 hazirandan beri yigit aku fabrikasinda calisiyorum. 6 sene olmus olacak tazminati alip dogru askere. gelince de ayni yerden devam.

yani demek istedigim is bul askerligi tecil ettir tecilin sonuna kadar calis

The Semih

80+ Silver
Forumdaki Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar dilerim :peepokalp: 2 sorum olucak sizlere büyüklerim olarak bana ne gibi tavsiye verirsinz bilmek isterim yaş 18 malum hayata atılma dönemi (lanet olsun ) şuan üniye hem hazırlık hem de inşaata elektirik işi yapıyorum Sormak istedigim soru şu işime devam edip bu yıl askerlige mi gitsem yoksa işi bırakıp üniye mi hazırlansam ?

2 gerçekten yaptıgım iş şuanda çok agır ve bi tatminsizlik verıyor 3 aydan beri yanımdaki çalışanlar hem çok uyuzlar hemde 3 aydan beri bi maaş alamadım tanıdık diye sessimizi hiç çıkartmadım dava yoluyla tazminat gibi bir şey açsak kazanma şansımız varmıdır ? merak ediyorum

ek not: mayısta 19 girıyorum direk girdigim gibi 2 ay içinde felan mı gitmem gerekıyor yoksa şöyle bi 6.8 ay uzatıyolar mı ?
Askerlik günümüzde zaman kaybı yıllardır yasa getiremediler, gençliğin en önemli yılında askere gidiliyor. Üniyi kazanmaya çalış bi şekilde, hem çalışıp hem para kazanabilirsin zor ama yapan birsürü arkadaşım var.

noyan123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
noyanz12
Askerlik hep önüne engelledir ondan kaçılmıyor, bedelli gibi bir imkanın yok ise ama ünv. hazırlanıp güzel bir bölüm kazanırım diyorsan onu yap ünv. ortamını ve kültürünü gör hayatına değiştirecektir. Sonrasında askerlik için önündeki şartlara göre hareket edersin ve halledersin. Zaten şuanda askere almazlar seni yaş sınır 20 askerliğin.

Kara*

80+ Silver
Kanka 19 yaşına girince bu aylarda gelir askerlik yoklaman, 1-2 sene uzatma hakkın var bu süre içinde çalışırsın sınava rahat.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,257
Üyeler
140,795
Son üye
kzuddr
Top Bottom