Neler Yeni

Assetto Corsa İçin 1000 TL F/P Direksiyon Seti Önerisi

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Adem Türk
assetto veya forza oynatacak 700-800tl bandına varsa yoksa da 1k civarı fiyata bulabileceğim set var mı acaba hissiyatı önemli benim için daha önce kullanmadım pişman etmeyecek bir model varsa önerir misiniz

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,405
İsim
Mert Can Ergün
assetto veya forza oynatacak 700-800tl bandına varsa yoksa da 1k civarı fiyata bulabileceğim set var mı acaba hissiyatı önemli benim için daha önce kullanmadım pişman etmeyecek bir model varsa önerir misiniz
O fiyatlarda f/p ve hissiyatı veren direksiyon bulamazsın

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,405
İsim
Mert Can Ergün

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,843
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
İyi bir hissiyat için en önemlisi Force Feed Back ve direksiyonun maksimum dönüş açısıdır diyebiliriz. Bahsettiğin bütçe bu ikisi için çok düşük. En kötü ihtimalle Logitech Momo (İkinci el 1300 TL) alabilirsin, Force Feed Back özelliği mevcut ancak dönüş açısı sadece 240 derece. Yine de başlangıç için tercih edilebilir, kullanmıştım ve memnun kalmıştım.

Bütçeni daha da yükseltebilirsen Logitech Driving Force GT (DFGT) öneririm. İkinci elde 2250 TL bandında bulunabilir. Force Feed Back var ve dönüş açısı 900 derece, yani oldukça iyi. Bunu da kullanmıştım ve oldukça memnun kalmıştım. Ancak alırken temizini bulmaya dikkat et, biraz kronik sorunları var. Ortadaki korna tuşu bazen bastıktan sonra takılı kalabiliyor. Direksiyonun arkasındaki vites kulakçıkları çok küçük hatta kulakçık bile değiller. Ayrıca bu kulakçıklarda çift basma veya basmama sorunu olabiliyor. Almadan önce bunları mutlaka sormanı tavsiye ederim. Kullanmıştım, temizini bulabilirsen tavsiye ederim.

Son olarak F/P anlamında en iyi deneyimi alabileceğin direksiyonun Logitech G27 (Force Feed Back+900 derece) olduğunu düşünüyorum. Bu direksiyonda öncekilere nazaran bir debriyaj pedalı ve manuel vites bulunuyor. Öncekilerde bunlar yoktu. İkinci elde 5700 TL civarına bulunabilir. Biliyorum bütçesi 1000 TL olan bir kişiye bunu önermek doğru değil ancak senin için hissiyat önemli olduğu için önermek istedim. Manuel vites ve debriyaj, hissiyatı büyük ölçüde arttırır. Bunu da kullanmıştım gayet güzel bir deneyim yaşattı.

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Kiralamanı öneririm. Zaten 10 saatin üstüne çıkınca direksiyon oyunları sıkıcı gelmeye başlıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,421
Üyeler
153,556
Son üye
Zeynneepp
Top Bottom