Neler Yeni

ASUS 24" VG248QG Monitör Fiyatı Artarmı ?

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Enes
Gözümde fiyatını haketmiyor. Eğer e-spor için alacaksam ve bu fiyatlara çıkacaksam BENQ alırım.
Aksi taktirde bu parayı bu monitöre vermezdim açıkçası ki az daha arttırsan 240hz monitörler bulunuyor.
O fiyata bulunan 240Hzler kalite açısından çok tatmin edici değil diye biliyorum hocam.
Benim internetten alma imkanım yoktu. Alabileceğim en güzel FPS monitörü buydu. 165Hz olması TN panel olması beni kendine çekti. Tasarım ve kalitede zaten güzel.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
O fiyata bulunan 240Hzler kalite açısından çok tatmin edici değil diye biliyorum hocam.
Benim internetten alma imkanım yoktu. Alabileceğim en güzel FPS monitörü buydu. 165Hz olması TN panel olması beni kendine çekti. Tasarım ve kalitede zaten güzel.
Samsung monitör bulunuyor. Kalite açısından oldukça tatmin edici bir marka.

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Enes

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
samsungun buna benzerinin 144hzi çok öneriliyordu ghosting vb bir ton şikayet vardı ondan ben güvenemiyorum
O zaman çoğu asus monitörde de ışık sızması var dostum 😀
Öyle bir durum olursa zaten garanti yardımcı olur. Neyse uzatmayacağım.
Kendi fikrim bu monitöre bu kadar para verilmemesi. Kendi fikriniz.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
İps ama 240hz 27 inc

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,495
İsim
Enes Bahadır
Gözümde fiyatını haketmiyor. Eğer e-spor için alacaksam ve bu fiyatlara çıkacaksam BENQ alırım.
Aksi taktirde bu parayı bu monitöre vermezdim açıkçası ki az daha arttırsan 240hz monitörler bulunuyor.
Ben VG248QG kullandım. Attığın Benq dan iyi hocam. Benq yu da kullandım. Arkadaşta da şuan benq var. VG248QG de Gsync var destekli falan değil direk Gsync. 165 hz ve 0.5 ms. Sağa sola dönüyor 90 derece yatıyor ( dik konum ). Pivot ve öne arkaya eğiliyor. Rekabetçi oyunlar için birebir. Adam rekabetçi oyunlar oynuyorum diyor.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Ben VG248QG kullandım. Attığın Benq dan iyi hocam. Benq yu da kullandım. Arkadaşta da şuan benq var. VG248QG de Gsync var destekli falan değil direk Gsycnc. 165 hz ve 0.5 ms. Sağa sola dönüyor 90 derece yatıyor. Pivot ve öne arkaya eğiliyor. Rekabetçi oyunlar için birebir. Adam rekabetçi oyunlar oynuyorum diyor.
Benq da sağ sola dönüyor ve 90 derece yatıyor?.d
Renk skalası anlamında BENQ daha iyi dostum.

kerem05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Kerem CANİKLİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Bilgisayar parçaları, Monitör
Instagram
@bjk_keremcanikli
Artar da azalır da bit hafta içinde bilmen yani

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,495
İsim
Enes Bahadır
Benq da sağ sola dönüyor ve 90 derece yatıyor?.d
Renk skalası anlamında BENQ daha iyi dostum.
Ben cs go oynarken daha rahat oynadım Asusta. Ekstra hoparlör ince çerçeve daha fazla stant özellikleri olup işime yarayan g sync var diye almıştım ben. Renkler arasında aman aman bi fark yok tipik TN panel. IPS olsa eyvallah derim.

Ama gidipte şuan 2000 TL vermem bu monitöre. ben aldığımda 1500 TL idi 2 sene önce

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Ben cs go oynarken daha rahat oynadım Asusta. Ekstra hoparlör ince çerçeve daha fazla stant özellikleri olup işime yarayan g sync var diye almıştım ben. Renkler arasında aman aman bi fark yok tipik TN panel. IPS olsa eyvallah derim.
Epeyden monitör karşılaştırmak mı :unsure: Dostum aralarında 200vlira gibi ciddi bir fiyat farkı var.
Bu monitörü alan bir kişi fps oyunu için alıyordur, fps oyunu için bu bütçede 240hz daha iyi olur.
Monitörün gereksiz pahalı olduğunu daha nasıl anlatabilirim? Önemli olan dikey yatay dönmesi ise 1600 liralık monitörde de bu özellik var zaten.
Siz tercih etmişsiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Ben olsam bu parayı bu monitöre asla ve asla vermezdim, gereksiz pahalı.
İyi forumlar.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,495
İsim
Enes Bahadır
Epeyden monitör karşılaştırmak mı :unsure: Dostum aralarında 200vlira gibi ciddi bir fiyat farkı var.
Bu monitörü alan bir kişi fps oyunu için alıyordur, fps oyunu için bu bütçede 240hz daha iyi olur.
Monitörün gereksiz pahalı olduğunu daha nasıl anlatabilirim? Önemli olan dikey yatay dönmesi ise 1600 liralık monitörde de bu özellik var zaten.
Siz tercih etmişsiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Ben olsam bu parayı bu monitöre asla ve asla vermezdim, gereksiz pahalı.
İyi forumlar.
240 hz için 2000 tl bütçe yeterli mi diyosun ? 240hz alacaksan 2800 TL gibi miktarları gözden çıkartman gerekiyor. 240hz in daha iyi olacağını forumdaki herkes biliyordur zaten. Mesele burada 240hz almak veya almamak değil.

Epeyden karşılaştırmanın nesi yanlış ? Tüm özellikleri tek tek yazıyor orada. İki monitörü de kullandığım için ben fiyat farkına değeceğini ama şuan 2000 tl nin bu monitöre verilmemesi gerektiğini zaten söyledim. İmzamda da gördüğün üzere ben monitörümü değiştim zaten. BenQ monitör çok kaba duruyor. bende mesela 1800 TL verilmeyeceği taraftarıyım çünkü 1400 TL gibi bir fiyatı vardı BenQ nun.

Onun yerine mesela şimdi ki kullandığım LG yi öneririm. Hem IPS hem 1 ms GTG bunu yerine neden aynı paraya TN panel BenQ alalım ? alternatif çok. Arkadaşın sorduğu soru başka, bizim tartıştığımız şey başka. İyi forumlar dilerim :)

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
240 hz için 2000 TL bütçe yeterli mi diyosun ? 240hz alacaksan 2800 TL gibi miktarları gözden çıkartman gerekiyor. 240hz in daha iyi olacağını forumdaki herkes biliyordur zaten. Mesele burada 240hz almak veya almamak değil.

Epeyden karşılaştırmanın nesi yanlış ? Tüm özellikleri tek tek yazıyor orada. İki monitörü de kullandığım için ben fiyat farkına değeceğini ama şuan 2000 TL nin bu monitöre verilmemesi gerektiğini zaten söyledim. İmzamda da gördüğün üzere ben monitörümü değiştim zaten. BenQ monitör çok kaba duruyor. bende mesela 1800 TL verilmeyeceği taraftarıyım çünkü 1400 TL gibi bir fiyatı vardı BenQ nun.

Onun yerine mesela şimdi ki kullandığım LG yi öneririm. Hem IPS hem 1 ms GTG bunu yerine neden aynı paraya TN panel BenQ alalım ? alternatif çok. Arkadaşın sorduğu soru başka, bizim tartıştığımız şey başka. İyi forumlar dilerim :)

Daha ucuza IPS panelli monitörler bulunduğunu zaten söylemiştim dostum 😀
Zaten GTG değeri 1ms, asusun ise 0.5ms fakat 1 saniyenin 1000MS olduğunu düşünürsek aradaki değerin hiç bir önem taşımadığını da anlamış oluyoruz. Bu arada 0.5ms MPRT değeri, GTG değeri 1ms.
1900liraya TN panel almak yerine 1700l liraya IPS panel almak çok daha mantıklı olacaktır.
Epeydeki bilgilere ve puanlara güvenmiyorum, doğrusu kendi sitelerinden bilgileri almak.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
240 hz için 2000 TL bütçe yeterli mi diyosun ? 240hz alacaksan 2800 TL gibi miktarları gözden çıkartman gerekiyor. 240hz in daha iyi olacağını forumdaki herkes biliyordur zaten. Mesele burada 240hz almak veya almamak değil.

Epeyden karşılaştırmanın nesi yanlış ? Tüm özellikleri tek tek yazıyor orada. İki monitörü de kullandığım için ben fiyat farkına değeceğini ama şuan 2000 TL nin bu monitöre verilmemesi gerektiğini zaten söyledim. İmzamda da gördüğün üzere ben monitörümü değiştim zaten. BenQ monitör çok kaba duruyor. bende mesela 1800 TL verilmeyeceği taraftarıyım çünkü 1400 TL gibi bir fiyatı vardı BenQ nun.

Bence biraz yanlış anlamışsın. O fiyata da bu varken o monitör asla alınmaz. Birde zaten adam başından beri ips monitörü savunmuş.
240hz den bile vazgeçip tn panel istiyorsa, benq daha mantıklı olur. Çünkü benq tamamen e spor ve fps oyunları için üretildi. Ayrıca epey de yazan 2/3 özelliğe bakarak değerlendirmek mantıklı değil.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,226
Üyeler
151,869
Son üye
Enes6006
Top Bottom