Neler Yeni

Asus 280Hz 0.5 Ms Monitör

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
Asusun 280Hz monitörü 6k civarlarına düşmüş bu fiyata bu model alınır mı?

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bilgici Bilim

80+ Bronze
o hz leri zaten beyinin algılayamaz imkanı yok daha düşük hz li ama daha kaliteli görüntü olan modellere yönelebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Melih TURGUT
knk tn panel ips olan 259 modelini al

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,823
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
280/240 Hz ile 165 arasındaki fark bence çok etkili değil ama 360 olunca iş değişiyor. 280Hz monitör almak için fazla paralar vermeye gerek yok. Onun yerine 2K 27 165Hz Ips kaliteli panel bir monitör almak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Narkuc

80+ Bronze
280/240 Hz ile 165 arasındaki fark bence çok etkili değil ama 360 olunca iş değişiyor. 280Hz monitör almak için fazla paralar vermeye gerek yok. Onun yerine 2K 27 165Hz Ips kaliteli panel bir monitör almak daha iyi olur diye düşünüyorum.
rekabetçi oyun oynamadiginiz bu onerinizden belli oluyor. hicbir rekabetci oyun oynayan insan 2k 4k monitoru olsa dahi o çözünürlükte oynamaz. 1080p hatta sistemi kotuyse 720p oynar. bilgisayarindan alabilecegi maksimum verim ve minimum input lag için böyle yaparlar. amaaan nasıl olsa 144 165 kareden fazlasını goremiyorum deyip birakirsaniz diger oyunculara gore dezavantajiniz olur. ingilizceniz olmasa dahi sadece ekrandaki tablolara bakıp anlayabileceginiz bir video bırakıyorum, sonuna kadar izlerseniz demek istedigimi anlarsınız.

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
Dostlar cevaplar için teşekkürler, Alienware kullanan arkadaşlarımlada konuştum bir kaç incelemeyle beraber karar verdim. Alienware modeller IPS oluyor ve kullanmış bir çok profesyonel e-sporcu arkadaşım beğenmemiş modeli. 280hz 0.5ms TN panel FPS için inputlag vs olsun daha iyi olur dediler o yüzden terchimi asusdan yana kullandım bu fiyata bidaha bulamazsın dediler. 5800 e aldım.

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
rekabetçi oyun oynamadiginiz bu onerinizden belli oluyor. hicbir rekabetci oyun oynayan insan 2k 4k monitoru olsa dahi o çözünürlükte oynamaz. 1080p hatta sistemi kotuyse 720p oynar. bilgisayarindan alabilecegi maksimum verim ve minimum input lag için böyle yaparlar. amaaan nasıl olsa 144 165 kareden fazlasını goremiyorum deyip birakirsaniz diger oyunculara gore dezavantajiniz olur. ingilizceniz olmasa dahi sadece ekrandaki tablolara bakıp anlayabileceginiz bir video bırakıyorum, sonuna kadar izlerseniz demek istedigimi anlarsınız.
yüksek fps sizi geri düşürmez bu bir masaldır. sadece görüntüyü daha akıcı gördüğünüz için alınan zevki arttırır. fps oyunları için gereklidir fakat öyle performans arttıracak uçuracak bir şey değildir. online oyun dışı çoğu oyunda 60fpsi dahi geçemezsiniz zaten fakat ilginçtir ki çoğu 60fps oyun 144fps fpsden akıcı gelir birçok faktör var yani 144 165 gayet yeterlidir fakat daha akıcı olsun diyorsanız bunun sonu yok 400 tabii ki daha akıcıdır.

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
Bu kafayla aldım tamamen.
IPS panel - benim için 3-4 ms input lag ekliyor kafadan
IPS panelde 0.5 ms de olmuyor, ama asus TN panel
Asus her türlü daha iyi

Top Bottom